سلام به همه شما دوستان گرامی. من نرگس طالبی هستم امروز در رابطه با دوره فشرده (راکت) زبان چینی در خدمتتون هستم. من به شما توصیه میکنم گزارش من را از جلسه پانزدهم کلاس فشرده زبان چینی با استاد احمدرضا ابراهیمی بخوانید.
جلسه پیش استاد برای من لینک هایی از یوتوب ارسال کردند و از من خواستند که برای امروز تمام کلمات و عباراتی که از آن ها متوجه میشوم را تایپ کرده و ویس آن ها را نیز برای استاد ارسال کنم من هم به علت زیاد بودن کلیپ از ساعت دو ونیم شروع کردم به ارسال کرن پیام. بعد از سلام کردن و احوال پرسی کلاس را شروع کردیم.
همانطور که من پیام و ویس برای استاد ارسال میکردم استاد هم دقیقا هم زمان با پیام ارسال کردن من برای جملات و یا ویس هایی که اشتباه تایپی داشت و یا اشتباه تلفظ شده بود یک علامت سوال میفرستادند.

IELTS7 Banner 01 8

این علامت سوال به این معنا بود که این جملات دارای اشتباه تلفظی و یا تایپی هستند و باید دوباره در کلیپ تلفظ و نوع نوشتن جمله را بررسی کنم یکی از اشکالات تلفظی من عبارت (آیا شما معلم هستید؟) بود.
من این عبارت را تلفظ میکردم (تاشی لیه شیما) ولی به کمک استاد طرز تلفظ درست این عبارت رامتوجه شدم.طرز تلفظ درست این عبارت (تاشی لائو شیما) بود.
حتی یک بار من متوجه اشتباه خودم نمیشدم و بخاطر نداشتن دقت کافی, حتی بعد از چند بارگوش دادن, به اشتباه خودم پی نمیبردم ولی وقتی استاد به من گفتند که اشتباهم کجاست, من فهمیدم که باید با دقت بیشتری گوش دهم و بنویسم.
اجازه دهید یکی دیگر از نکات و اشتباهات من در ضمینه تایپ و نوشتن را برای شما شرح دهم. همانطور که میدانید نوشته های زبان چینی پر از ظریفکاری و نکته هست.
در یکی از عبارت های من زیر یک حرف باید یک مربع خیلی کوچک می بود ولی من از این مربع سه ضلع آن را رسم کرده یودم. استاد به من گفتند که اشکال این عبارت را رفع کنم.
من بعد از چند بار سر زدن به کلیپ اشتباه خود را پیدا نکردم و به استاد گفتم. استاد هم به من گفتند که من باید یک ضلع دیگر این مربع را نیز بنویسم.

بعد از اینکه استاد این جمله را به من گفتند من کمی با دقت به عبارت نگاه کردم و تازه متوجه این اشکال شدم.
این تسک من تمام شد سپس استاد تسک بعدی را به من گفتند. تسک بعدی نوشتن یک مکالمه از کلیپ ها بود. مکالمه من کامل درست بود پس استاد تسک بعدی را برای من ارسال کردند.
استاد به من گفتند که این مکالمه آزمایشی بود و کاری که الان باید بکنم این است که پنج مکالمه بنویسم که هر کدام از چهار تا کلیپ نوشته شده باشند.
من بعد از نوشتن یک مکالمه اول متاسفانه کلاس من تمام شده بود. سپس استاد اشکالات این مکالمه ی مرا رفع کرد و با من خداحافظی کردند.
خب این هم از گذارش جلسه پانزدهم کلاس من اگر شما هم از این جور کلاس های پر انرژی و پر از یادگیری دوست دارید با پر کردن فرم پایین در کلاس های ما ثبت نام کنید.