ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه، یعنی دقیقا یک ربع زود تر زمان شروع کلاس بچه های کلاس Movers ۴ در رده ی سنی کودکان حاضر شدند. به اولین چیزی که می شد فکر کرد این بود که قرار است چه اتفاقاتی در کلاس بیوفتد که زبان آموزان اینقدر آماده و مشتاق هستند. با گفتن جمله ی اول صالح با مضمون .Hi,Im Saleh ready for class سیلی از پیام ها با صدای رسا و پرانژی تک تک زبان آموزان در کلاس ارسال شد. تعریف استاد رهنما را به کررات شنیده اما تا به حال شیوه ی تدریس ایشان را در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی ندیده بودم. از همان اول کار با سلام گرم استاد با بچه ها و احوال پرسی با آنها می توانست حدس زد که قرار است چه کلاس بی نظیری شکل بگیرد. پس از این که هر یک از بچه ها از اوضاع و احوال خود صحبت به میان آوردند استاد جویای مهدی شد تا از حضور او در کلاس مطمین شود.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

برای اولین فعالیت کلاس از همگی خواسته شد تا با توجه به فایل صوتی که در گروه قرار داده شده از روی کلمات کتاب Big English ۳ در کادر سبز رنگ بدون ایراد بخوانند و پس از ارسال ویس بچه ها استاد با کلماتی نظیر Perfect , Excellent به تشویق هر کدام می پرداختند. نکته ی جالب اینجا بود که اگر هر یک از افراد کلمه ای را به اشتباه تلفظ می کردند استاد با حجی کردن آن لغت از آن ها میخواست تا دوباره تکرار کننده ی آن کلمه به شکل صحیح باشند. برای مثال کلمه ی Storm به طور کامل توسط استاد گفته نمی شد و با گفتن S-T-O-R-M به صورت حرف به حرف باعث شد تا بچه ها با فهم لغت مورد نظر با گوش دادن دوباره به صدای مربوطه شکل صحیح آن را ادا کنند.این کار برای تقویت مهارت لیسنینگ افراد با مهارت بالایی انجام شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

در مرحله ی بعد استاد شیوه ی تدریس خود را به یک بازی تغییر داد و به صمیمی ترین شکل به بچه ها توضیح داد که ریدینگ کتاب را به سه بخش تقسیم کرده با خواندن از روی آن ممکن است که در نهایت یک یا دو بازنده داشته باشیم اما اگر خیلی خوب همه ی شما تلاش کنید این احتمال به صفر می رسد و امکان این که هیچ بازنده ای هم نداشته باشیم بسیار زیاد است. اما شرط حذف نشدن در این بازی آن است که پارت گفته شده را بدون هیچ غلطی و با لحجه ای که استاد برایشان می خواند،بخوانند. هیجانی ترین قسمت این بخش آن بود که هر یک تنها ده دقیقه فرصت داشتند و همگی به تکاپو افتاده تا بتوانند در این رقابت خودی نشان داده و در نهایت از این بازی با موفقیت عبور کنند. با تلاش بچه ها و ارسال ویس هایشان قرار بر این شد که هر کلمه ای که به اشتباه گفته شده، توسط استاد نوشته و علامت ضربدر در کنار خود را بگیرند تا بچه ها با مراجعه به ویسی که در اختیار داشتند شکل صحیح ادای عبارات و کلمات را تکرار کرده و مجددا ارسال کنند با تمام این شرایط بچه ها با دقت و شجاعت ریدینگ هر بخش را خوانده اما در نهایت، پایان این بازی نازنین و سبحان بازنده شدند و تصمیم گرفتند کار را جدی تر دنبال کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

در قسمت بعدی تصویر ارسال شده توسط استاد شامل سه جمله ی کوتاه بود که بچه ها باید سه سوال متفاوت از هر جمله، شامل سوالاتی که با Wh شروع شده یا سوالاتی که دارای جواب Yes ,No می باشند بنویسند و در صفحه ی شخصی استاد ارسال کنند. دو مورد از این جملات شامل:
.Mario Portillo is a weather reporter on TV
. Dana Forester designs clothes for children
در مرحله ی آخر، استاد خواست تا درباره ی سه نفری که در تصویر ارسال شده، بودند سوالاتی را بپرسند و بچها برای پاسخ به هر سوال کمتر از تنها یک دقیقه فرصت داشتند. شور و شوق بچها در پاسخ هایشان به قدری زیاد بود که می شد جدیت آنها را در تلاششان را بارها و بارها تشویق کرد.
سوال اول با پرسیدن
?Is Mario Portillo a fashion designer شروع شد
و بچه ها با گفتن: .No,She is a storm chaser
به خوبی از پس این سوال بر آمدند. شور و شوق بچه ها در پاسخ هایشان به قدری زیاد بود که می شد جدیت آنها را در تلاششان بارها و بارها تشویق کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

راس ساعت ۱۶:۳۰ سبحان با گفتن.Teacher time is up یادآور زمان اتمام شد و استاد به جمع بندی مطالب پرداخت. در پایان هر کلاس نکته بسیار مهمی که توجه هر کسی را به خود می کند این است که وظایفی که بچه ها به عنوان کار در منزل انجام می دهند چقدر آنها را به هیجان آورده و چه اندازه می تواند آنها را به انجام تکالیفشان ترغیب کرد تا تمرین و تکرار بصورت مداوم انجام پذیر باشد اما در نهایت با فرستادن یک فیلم در غالب معرفی شغل ها و روش جمله سازی با کلمات از آن ها خواسته شد که با توجه به آموزش هایی که در فیلم ارائه می شود، درباره ی شغلی که آرزوی آن را در آینده دارند، بنویسند و جلسه ی بعد برای هم کلاسی های خود بخوانند.این اتفاق به خوبی نشان می داد که  اگر آموزش بصورت هدفمند شکل گیرد قطعا نتیجه ی خوبی کسب می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

این شیوه ی آموزش آنلاین انگلیسی به خودی خود یک دوره ی فوق العاده را تشکیل می داد که بچه ها با بکارگیری تمام خلاقیت خود توانستند زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن با ترکیب آموزش راکت با کلاسهای آنلاین فرا بخوانند. شما نیز اگ خواستار شرکت در دوره های ترمیک و فشرده ی آموزش آنلاین زبا انگلیسی هستید اما از روش های یادگیری تکراری خسته شده اید و قصد یک آموزش متفاوت با طراحی سیستم رامیت را دارید همین حالا مشخصات خود را در کادر زیر درج کرده و منتظر تماس کارشناسان ما برای تعیین سطح متناسب خود باشید.