شروع ترم جدید دوره های آنلاین مقدماتی زبان انگلیسی ویژه کودکان، با اواخر فروردین هم زمانی پیدا کرد. این دوره نیز، مانند دوره های پیشین به صورت مستمر ، برگزار شد تا زبان آموزان بدون توقف اجباری، مسیر خود را ادامه بدهند.
در واقع با شیوع کرونا و همه گیری جهانی آن، برای اینکه بتوانیم در آموزش زبان انگلیسی وقفه ای ایجاد نکنیم برآن شدیم تا تمامی دوره های آموزش زبان های خارجه را تا اطلاع ثانوی، به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار نماییم.
این دوره در آکادمی زبان بهین دانش تحت عنوان Starters۶ نام گذاری شده است و زبان آموزان این دوره زیر نظر استاد سمانه جعفری، ترم خود را آغاز نمودند.
سمانه جعفری به دو زبان زنده مسلط است و مدرس زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی در آکادمی زبان بهین دانش می باشد. ایشان با داشتن بیش از ۹ سال سابقه تدریس در تمامی رده های سنی، به صورت تخصصی در زمینه تدریس زبان انگلیسی ویژه کودکان همکاری می کنند و همین امر باعث رابطه خوب این استاد با سایر زبان آموزان خود می باشد.

IELTS7 Banner 01 8

بیشتر بخوانید:

do و does های دوست داشتنی!

در این دوره کتاب Big English زبان انگلیسی به کودکان آموزش داده می شود و این کتاب با پایان این ترم به طور کامل تمام خواهد شد. استاد برای شروع کلاس، از زبان آموزان خود خواستند که به صفحه ۸۷ کتاب بیگ انگلیش، رجوع کرده و با مطالبی که در  کادر زرد رنگ این بخش قرار دارد، سوالاتی به do و does بسازند و در جواب به این سوالات به جواب کوتاه در انگلیسی، اکتفا نمایند.
زبان آموزان هر یک سوالات و جواب های خود را نوشتند و در گروه ارسال نمودند. استاد به هر بخش از نوشتن انگلیسی آنها دقت کرده و از امیر عباس خواست که به این نکته توجه داشته باشد که حروف اول کلمات در ابتدای جمله، به صورت بزرگ یا big نوشته می شود و این نکته را در نوشتن به انگلیسی باید رعایت کند.
از امیر حسین خواسته شد که به جملات خود دقت نماید و به این نکته توجه داشته باشد که همیشه برای جواب به سوالاتی که با do و does شروع می شوند باید از has و have استفاده نماید و همچنین این نکته را به خاطر بسپارد که she و he باید با has در جواب استفاده شوند.
همین نکته امیر حسین را برآن داشت تا تمرین خود را اصلاح کرده و دوباره از روی آن بخواند و کار امیرحسین و تلاش او، از چشم استاد پوشیده نماند و با تشویق جدی استاد همراه شد. پیگیری برای صحیح نوشتن، جدیت زبان آموز، در یادگیری را نشان می دهد و این می تواند یکی از نکات مثبت در یادگیری زبان انگلیسی باشد؛ استمرار و جدیت.

بیشتر بخوانید:

امیرعباس تمرین هایش را به این شکل نوشت:
?What does she have
.he has juice
نکته این تمرین چیست؟

بله درست است. امیرعباس در جواب از حرف کوچک در کلمه ابتدایی استفاده کرده است. اما سایر نکات مانند بستن جمله با علامت های سوالی یا نقطه را به طور کامل رعایت نموده و در عین حال توانسته یک جمله درست را با یادگیری گرامر انگلیسی، در تمرین ها بکار ببرد.
محمدطاها نیز تمرین هایش را به این شکل نوشته بود:
?What does he have
.He has a hamburger

بیشتر بخوانید:

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

پاسخ های کوتاه در زبان انگلیسی بیش از پاسخ های بلند مورد استفاده قرار می گیرند و نکات مهم در این جملات کوتاه در انگلیسی وجود دارد که ما برآن شدیم تا به این موضوع نیز بپردازیم و کلاس امروز استاد جعفری را به صورت خلاصه شده در این بخش بیاوریم.
پاسخ کوتاه معمولا با سه کلمه به کار خود خاتمه می دهد و جمله تنها با یک فاعل و فعل کمکی تکمیل می شود. این در حالی است که در پاسخ کوتاه به صورت منفی در انگلیسی، یک کلمه not نیز به جمله و در کنار فاعل و فعل کمکی در انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد.
به این مثال توجه کنید: اگر کسی از شما بپرسد حال شما خوبه؟ در انگلیسی این عبارت به شکل Are you OK نوشته می شود و در پاسخ به این سوال به یک جمله کوتاه انگلیسی نیاز داریم و اگر جواب ما مثبت باشد می توانیم بنویسیم، .Yes، I am  و اگر جواب ما منفی باشد به این شکل پاسخ می دهیم: .NO, I am not
در این صورت اگر دقت نموده باشید در پاسخ مثبت به سوال پرسیده شده، اول فاعل نوشته می شود و پس از آن، فعل کمکی اما در جواب منفی پس از فاعل انگلیسی و فعل کمکی انگلیسی از کلمه not نیز استفاده می نماییم.
در پایان استاد جعفری به این نکته نیز اشاره کردند که در پاسخ به سوالات این چینی تنها استفاده از کلمه YES یا NO کافی نیست و حتما باید جمله کامل شود چرا که به این شکل پاسخ دادن در زبان انگلیسی، بی ادبی تلقی می شود.

بیشتر بخوانید:

پاسخ بلند بسیار کمتر از جواب کوتاه در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در پاسخ بلند همان جمله سوالی انگلیسی را به صورت غیر سوالی و با حالت تائید تکرار می کنید. یا اگر جواب منفی باشد همان جمله را به صورت غیر سوالی و منفی و با حالت رد تکرار می کنید. (معمولا از این روش برای جواب دادن به سوال بله و خیر استفاده نمی شود).
به مثال های زیر توجه کنید:
?Is she a doctor
در پاسخ به این سوال اگر بخواهیم از جملات کوتاه انگلیسی استفاده نماییم پاسخ خود را به این دو شکل می دهیم:
– در حالت مثبت:
.Yes, she is
– در حالت منفی:
.No, she is not

بیشتر بخوانید:

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند  کوتاه می تواند تمرین های چند مدت طولانی شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تا کنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
در پایان کلاس نیز با تمرین هایی که استاد به زبان آموزان خود می دهد، آنها را در روز تعطیل و ما بین جلسات بین دو کلاس، درگیر زبان انگلیسی می کنند و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه آموزش می دهند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.

ثبت نام آموزش زبان انگلیسی