امروز دقایقی قبل از  ساعت ۱۵:۰۰ به اپلیکیشن وارد شده تا ضمن واررسی کلاس های این ساعت یکی را برای همراهی و تهیه گزارش برگزینم. زمانی که به کلاس Aim ۲ خانم آقاجانی خورد با دیدن پیام ها و ویس های ارسال شده با شور و شوق فراوان وارد شدم. بار ها تجربه همراهی با این کلاس از ابتدای ترم بهار ثابت کرده بود این بار هم به قوت همیشگی لحظات خوبی را پیش رو خواهیم داشت.
کلاس Aim ۲ از آخرین رده های دوره نوجوانان به شمار می رود.زبان آموزان این دوره که مسیر یادگیری زبان را بعضا از سطح Starters کودکان یا Grip  اولین سطح رده سنی کودکان آغاز کرده اند، تا کنون مسیری طولانی برای یادگیری زبان طی کرده اند مشابه این مسیر را تا پایان راه در پیش خواهند داشت. این مسیر شامل ۴ ترم باقی مانده رده سنی نوجوانان و  ۲۱ ترم رده سنی بزرگ سالان است. با اشراف بر این مراحل گاها بچه ها دچار خستگی و بی انگیزه گی می شوند و خواستار کاهش یافتن طول و زمان طی مسیر می شوند.

IELTS7 Banner 01 8

در وهله اول استاد آقاجانی مثل همیشه یک سلام پر انرژی و شاد ارسال کرده و به گرمی با زبان آموزان سلام واحوال پرسی کردند. بچه ها همه سلام میکردند و جویای احوال استاد خود شدند. ایشان هم یک به یک به بچه ها پاسخ داده و تشکر کردند.
پس از اتکام مکالمه استاد از بچه ها خواستند تا تکالیفشان را ارسال کنند.
بعد از بررسی تکالیف، خانم آقاجانی اعلام کردند قصد دارند در آخرین جلسه کلاس به مرور در سهای گذشته بپردازند. ایتدا درس ۵ مورد بررسی قرار گرفت.
استاد متنی به کلاس ارسال کردند و از زبان آموزان خواستند ۵ سوال از آن استخراج کرده و به همراه پاسخ برای ایشان ارسال کنند. این سوالات می تواند به هر شکل بیان شود.

خانم آقاجانی پس از بررسی تمرین ها نکاتی جهت بهبود پاسخ دادن به سوالات به صورتlong answer و short answer دادند. در زبان انگلیسی می توان به دو شکل short و long به سوالات  Question Yes, No پاسخ داد. Question Yes, No شامل سوالاتی است که با تغییر جایگاه فعل کمکی و فاعل ساخته می شود. مثلا:
جمله .You are a doctor با تغییر جایگاه فاعل و فعل کمکی به شکل سوالی و به حالت:
?Are you a doctor در آمده است.
حالا اشکال مختلف پاسخ به این سوال می پردازیم.
نوع اول: Short answer
.No, I’m not  در ایتدای همه این سوالات Yes  یا No آورده می شود.طبق مثال این پاسخ کوتاهی است که می توان به این سوالات داد.
نوع دوم: Long answer
با افزوده جمله ای به شکل منفی برای سوالاتی که با No  پاسخ داده می شود. و جمله مثبت برای سوالاتی که با Yes پاسخ داده می شود انجام می شود. مثلا:
.Yes I’m not. I’m a doctor

به سوالاتی که با No پاسخ داده می شود به شکلی دیگر هم می توان پاسخ داد. مثلا در سوال بالا می گوییم: نه من دکتر نیستم. پس از آن میتوانیم شغل خود را در جمله ای به شکل مثبت توضیح دهیم، مثلا:
.No I’m not. I’m a pilot
تقریبا ۹۰ درصد بچه ها ی کلاس Aim ۲ پاسخ به سوالات در این تمرین را به درستی به انجام رساندند و تصویر آن را به کلاس ارسال کردند.

Wh Question نوع دیگری از سوالات بود که در بین تمرین ها به چشم می خورد. به سوالاتی که با what when , where, why, who , how , which , whose آغاز می شود اصطلاحا Wh Question می گوییم.
پاسخ به این سوالات به اشکال متفاوتی بسته به نوع سوال انجام می شود. مثلا:
?Where do you live
(شما در کجا زندگی می کنید؟)
با جمله .I live in Iran پاسخ داده می شود.

سیستم آموزشی موجود نوجوانان را دچار چالش ها و درگیری های فراوان می کند، مثلا انتخاب رشته یکی از این چالش ها است. اما آنچه این انتخاب را برای نوجوانان آسان تر می کند و محدودیت ها را از پیش پای آنها بر می دارد، داشتن نمرات بالاست و این موضوع موجب می شود به سمت یادگیری زبان انگلیسی سوق یابند تا با کسب نمره بالا در این درس بتوانند رشته مورد علاقه شان را انتخاب کرده و پای در راه علایقشان بگذارند. از سوی دیگر مشغولیت های درسی فراوان به آنها این اجازه را نمی دهد که هر روز ساعات زیادی را در این راه صرف کنند.
اما اگر این امکان فراهم باشد که در مدتی کوتاه مثلا یک تابستان ما بین دو مقطع تحصیلی شان بتوانند صفر تا صد زبان انگلیسی را بیاموزند و شیوه صحیح تسلط را بر آن بیابند دیگر نگرانی در این باره نخواهند داشت. با ثبت نام در دوره های آموزش زبان آنلاین می توان در کوتاه ترین مدت ممکن در زبان انگلیسی به تسلط کامل دست یافت. با وارد کردن اطلاعات خود در فرم زیر یا ارائه آن به پشتیبانی سایت از همین حالا شروع کنید.