تا شروع هفدهمین جلسه کلاس Eve ۴ چند دقیقه ای بیشتر فاصله نبود. با بررسی کلاس می شد دریافت که همه بچه ها آنلاین هستند و منتظرند تا ساعت مقرر شروع کلاس فرا برسد. اما بگذارید تا فرا رسیدن زمان شروع کلاس آن را به شما معرفی کنم. این کلاس رده چهارم از سطح پیشرفته رده سنی بزرگسالان بود که زبان آموزان پسر را تحت آموزش زبان انگلیسی قرار می داد. استاد نوروزی نیز راهبری کلاس را بر عهده داشتند. در این رده تنها فاصله ای بسیار اندک تا پایان راه یادگیری زبان انگلیسی به صورت ترمیک دارند اما وقتی به مسیری که برای رسیدن به اینجا طی کرده اند گواه آن است که عزمی راسخ و همتی ستورگ برای یادگیری زبان انگلیسی به کار گرفته اند.
بلاخره زمان موعود فرا رسید و آقای نوروزی در کلاس حاضر شدند و ضمن سلام جویای احوال زبان آموزان کلاس شدند. بچه ها یک به یک ریپلای زده ویک مکالمه جذاب با لحنی بسیار صمیمی به سرعت شکل گرفت. دقایقی این مکالمه بر قرار بود تا اینکه استاد از بچه ها خواستند در صورت داشتن آمادگی برای شروع، با جمله .I’m ready to start  این موضوع را اعلام دارند.

IELTS7 Banner 01 8

در این دوره اولین بخش کتاب Summit ۲ تدریس می شود. در این کتاب عموما مطالبی در سطح تخصصی از زبان انگلیسی آموزش داده شده است. حال در آخرین جلسات بچه ها به دوره کتاب می پردازند. امروز مبحث کلاس در رابطه با صفت ها بود.
استاد نوروزی ماتی به کلاس ارسال کردند و از بچه ها خواستند این متن را به دقت مطالعه کنند. پس از مطالعه و درک مطالبی که در این متن نوشته شده بود، چند سوال به صورت های مختلف تهیه کرده و برای ایشان به صورت خصوصی ارسال کنند. به این تمرین ۷ دقیقه زمان اختصاص داده شد.

هیچ کس نمی داند در این جلسات آخر بچه ها در طراحی سوالات مرتبط با متن با چه مشکلاتی رو به رو بودند همه این نکات در صفحات شخصی بین استاد و زبان آموز است که مشخص می شود. دقایقی بعد تمرین دیگری در گروه قرار داده شد. در ابتدای کلاس آقای نوروزی یک کلیپ به گروه ارسال کردند تا با بررسی آن بچه ها ضمن داشتن یک آوانتاژ برای استراحت و لذت بردن از یک کلیپ فان و زیبا تمرینی را نیز انجام دهند.
بعد از تماشای کلیپ هر کدام از زبان آموزان باید بخشی را انتخاب کرده و هر چه در آن قسمت گفته می شد می نوشتند. به این تمرین اصطلاحا Transcribe می گویند که به معنی تبدیل شنیدار به نوشتار است. تمرین هایی به این شکل موجب تقویت مهارت های Listening و Speaking می شود. اما ارائه این تمرین در آخرین جلسات به نوعی به مقصود آزمودن مهارت های ذکر شده است.
مرحله بعدی تمرین فوق، ازسال همان متن به شکل ویس است.بهترین روالی که زبان آموزان می توانستند برای انجام این تمرین در پیش بگیرند این بود که یکبار دیگر بخش متنخب خوود را از کلیپ انتخاب کرده، مجددا تماشا کنند آنها این بار می بایست این بار تمرکز بیشتری بر لهجه و نحوه تلفظ کلمات این کار را به انجام برسانند. سپس با کپی کردن این تلفظ ها به شکل عینی کل متن را خوانده و برای بررسی به کلاس ارسال کنند. قرار بر آن شد که بعد از تمام این کار هر کدام پاسخ های خود را به صورت خصوصی ارسال کردند.
تمرین بعدی با ارسال یک فایل متنی به کلاس ارسال شد. استاد نوروزی طی یک ویس  درباره نحوه انجام کار را برای زبان آموزان توضیح دادند. متن در رابطه با صفت ها در زبان انگلیسی بود. موضوع متن در رابطه با صفت ها در زبان انگلیسی بود. حالا باید با مطالعه این متن توسط هر شخص ۵ سوال طراحی می شد.
این تمرین نیز مشابه تمرین های قبلی به صورت شخصی برای بررسی به استاد ارسال شد.
آخرین تمرین نیز بر اساس متنی که در تمرین قبلی ارسال شده بود پیش رفت. باید بر اساس موضوع صفت ها یک مکالمه نوشته می  شد که در گذشته اتفاق افتاده است.
آخرین تمرین نیز به همان روال انجام شده و آقای نوروزی با ارسال یک ویس از بچه ها تشکر و تلاش آنان را مورد تقدیر قرار دادند.
امروزه، همه ما با وجود مشغله های فراوان نمی توانیم به علایق مختلف یا حتی نیاز های مبرم خود رسیدگی کنیم. برای برخی یکی از این علایق آموزش زبان است. البته شاید جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان ممکن است تاحدودی به حل این مشکل کمک کند. اگر بتوان یادگیری زبان را به جای ۲ سال در یک مدت کوتاه به انجام برسانیم قطعا به عملی شدن این رویا بیشتر فکر فکر می کنیم. و با جسارت بیشتری به سمت آن حرکت می کنیم.
با دوره های آموزش زبان در پنجاه روز می توان در مدتی بسیار کوتاه به رویای یادگیری زبان دست یافت. شاید این تحول بتواند زندگی شما را وارد برهه تازه ای از موقعیت اجتماعی یا موفقیت کند.