امروز قصد داریم گزارشی از روال اجرای یکی از کلاس های راکت زبان انگلیسی، یا همان دوره های آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز را برای شما روایت کنیم. آنچه در تک تک جلسات کلاس این دوره ها اتفاق می افتد، به لحاظ یادگیری و ارائه مطالب با یک ترم برابری می کند. معمولا در هر جلسه یک موضوع مورد بحث قرار گرفته و آموزش داده می شود.
این کلاس ویژه خانم رهنما بود و تدریس آن را استاد رحیمی بر عهده داشتند.
ساعت شروع کلاس ۰۸:۰۰ بود اما با توجه به این که زبان آموزان این دوره از پشتیبانی آنلاین بهره مند هستند. می توانند فرا تر از ساعت کلاس به تمرین و انجام فعالیت های مختلف بپردازند. خانم رهنما از ساعت ۰۷:۰۰ تمرین را آغاز کرده و به حل تمرین های روز گذشته پرداختند.

IELTS7 Banner 01 8

این تمرین شامل مشاهده یک کلیپ و ارائه position در باره هر قسمت از کلیپ به طور مجزا بود. انجام این تمرین به این صورت انجام می گرفت که ابتدا تصویر بخش آغازین هر قسمت ارسال شده و سپس چند جمله در قالب یک ویس به عنوان position ارائه داده می شد.
عنوان این کلیپ Personal information بود. همانطور که حدس می زدیم موضوع، اطلاعات شخصی بود. در این کلیپ مثال هایی ارائه شده بود که الگوی مناسب جهت پرسش یا پاسخ در رابطه با اطلاعات شخصی را ارائه می داد. پوزیشن این قسمت به این شکل ارائه شد:
.He asking a lot of question for a Chinese game
.Sometime his questions are fun
.He know her name

 

انجام این تمرین تا ساعت شروع کلاس به طول انجامید.حال خانم رحیمی دقایقی قبل از  ساعت ۰۸:۰۰ در کلاس حاضر شده با یک سلام و احوال پرسی کوتاه، حضور خود را اعلام کردند و سپس با بررسی ویس ها به رفع ایرادات کمک کردند.
حال با یک ارائه کلیپی دیگر با موضوع Making and ordering foods and drinks (تهیه و سفارش غذا و نوشیدنی) تمرینی جدیدی آغاز شد.
در این تمرین زبان آموز کلاس می بایست با مشاهده هر قسمت از کلیپ ۵ سوال از آن طراحی کرده و به کلاس ارسال می کرد.
قسمت اول کلیپ، یک فیلم آموزشی درباره تهیه نوعی کیک بود. سوالاتی که از این قسمت تهیه شد به این شکل بود:
?What do you need for ingredient
?How much sugar do they need
?What is is first part for making chocolate chip muffins
?What does she mix together
?What is is important part for making muffins

 

استاد با بررسی سوالات به خانم رهنما گفتند که در ۲ مورد از سوالات کلمه the جا افتاده و باید  با بررسی همه سوالات ایرادات را پیدا کرده و اصلاح کنند.
سوالات به این شکل اصلاح شده و مجدد ارسال شد.
?What is the first part for making muffins
?What is the important part for making muffins
بعد از ارسال سوالات استاد خانم رهنما را مورد تشویق قرار دادند.
پنج قسمت بعدی کلیپ که شامل موقعیت هایی همچون رستوران، کافه، یا دستور تهیه کیک تولد بود نیز به همین شکل با مشاهده دقیق به درک مطلب رسیده و سوالاتی از آن استخراج شد.

 

بعد از اتمام این تمرین نوبت به ساخت یک مکالمه با موضوعاتی که کلاس امروز بر آنها تمرکر داشت فرا رسید. خانم رحیمی از زبان آموز کلاس خواستند با انتخاب یکی از موضوعات Personal information یا Making and ordering foods and drinks در مدت زمان ۱۰ دقیقه یک مکالمه برای آن طراحی کنند. پس از گذشت ۷ دقیقه مکالمه به صورت متن و ویس به کلاس ارسال شد و خانم رحیمی ضمن تشویق زبان آموز کلاس نکاتی جهت رفع ایرادات نگارشی به ایشان ارائه دادند.
حالا حدودا یک ساعت از زمان پایان رسمی کلاس می گذشت اما استاد رحیمی به عنوان پشتیبان آنلاین به ارائه تمرین و بررسی انجام آن می پرداختند.
پس از گذشت از تمرین ساخت مکالمه، نوبت به طرح و شروع یک دیسکاشن پر شور و هیجان رسید. طبق قرار قبلی در پایان هر جلسه این کار به انجام رسیده و هر بار یکی از طرفین موضوع دیسکاشن را انتخاب می کردند. موضوع امروز به انتخاب خانم رهنما نگهداری از کودکان یا Babysit  عنوان شداستاد رحیمی با ارائه یک کلیپ از زبان آموز کلاس خواستند با مشاهده آن اطلا عاتی در باره موضوع بحث کسب کرده و برای شروع اعلام آمادگی کنند.

 

این بحث یا دیسکاشن جذاب و لذت بخش حدود یک ساعت به طول انجامید. و پس از آن تکالیف جلسه بعدی نیز اعلام شد.
این کلاس که به قرار معلوم برای ۹۰ دقیقه تنظیم شده بود، حال حدود ۵ ساعت به طول انجامید. و همانطور که با هم مرور کردیم ۳ موضوع را مورد بحث و بررسی قرار داد و این حجم آموزش دقیقا با یک رده از کلاس های ترمیک برابری می کند. در گذشته معمولا در کلاس های ترمیک هر ترم، ۳ یا ۴ مبحث مورد آموزش قرار می گرفت که امروز دی یکی از جلسات کلاس های راکت به همین میزان بار آموزشی پرداخته شد.
کلاس های آنلاین به طور کلی با پیشگیری از اتلاف انرژی و زمان بازدهی بسیار بیشتری نسبت به کلاس های حضوری داشته و این اصل طی سال های اخیر به زبان آموزان موسسه ثابت شده است. آما آنچه دوره راکت زبان انگلیسی را نسبت به سایر کلاس های آنلاین تمییز می بخشد، شیوه آموزشی منحصر به فرد آن است که نه تنها در زمینه یادگیری زبان بلکه مارا برای یاگیری هر مهارت دیگری می تواند موشک وار به جلو می برد. با شرکت در دوره های آموزش زبان در ۵۰ روز این امکان برای شما فراهم است که در طی کوتاه ترین زمان ممکن با سبکی حساب شده و منحصر به فرد، علاوه بر یادگیری زبان موتور مغزمان را روشن کرده و دریچه تازه ای بر پیش فرض های ذهنمان باز کنیم تا نور تازه ای بر آن بتابد.