معمولا برای همه افرادی که قصد یادگیری زبان روسی و یا دیگر زبان ها را دارند، موسسات و آموزشگاه های مختلف آزمونی را تهیه می کنند، مبنی بر اینکه از سطح زبانی آن ها در زبان روسی و یا دیگر زبان ها مطلع شوند. آزمون تعیین سطح زبان روسی همانند دیگر زبان ها در سایت ها و آموزشگاه های مختلف در حال اجرا می باشد. در برخی از سایت های آموزش زبان روسی برای آسایش و راحتی زبان آموزان، آزمون های آنلاین تعیین سطح زبان روسی را طراحی کرده اند و افراد برای شرکت در آزمون تعیین سطح زبان روسی تنها با یک کلیک می توانند وارد آزمون شده و پاسخگویی به سوالات را آغاز کنند. با خواندن ادامه مقاله و رعایت نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد به راحتی می توانید بهترین آزمون تعیین سطح زبان را در پیش داشته باشید.

آزمون تعیین سطح زبان چیست؟

اولین قدم برای شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان روسی، مشخص شدن سطح زبانی شما می باشد. در واقع آزمون تعیین سطح زبان روسی، سطح تقریبی مهارت عمومی زبان شما را می سنجد و متناسب با همان سطح زبانی خود می توانید در کلاس و دوره متناسب با همان سطح شرکت نمایید. در این آزمون دو مهارت زبانی شما که شامل لغت و گرامر است مورد سنجش قرار می گیرد البته در برخی از سایت ها و موسسات چهار مهارت اصلی زبان روسی مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد.

 سوالات آزمون تعیین سطح زبان روسی

در هر آموزشگاهی سوالات تعیین سطح زبان متفاوت می باشد. هیچ یک از موسسات از سوالات یکسان برای سنجش سطح زبانی افراد استفاده نمی کند. اما چیزی که در اکثر آزمون های تعیین سطح ثابت است، سنجش چهار مهارت اصلی زبان روسی می باشد. سوالات تعیین سطح آزمون زبان روسی توسط کارشناسان و اساتید این زبان طراحی می شود و بعد از بررسی های لازم در اختیار داوطلبان آزمون قرار می گیرد. به مراحل آزمون تعیین سطح زبان روسی دقت نمایید:

  • دستور زبان روسی یا Grammar

در تعیین سطح زبان روسی سوالات دستور زبان به گونه ای طراحی شده اند که افراد با سطح های زبانی مختلف از basic تا Normal و یا حتی بالاتر توانایی پاسخگویی به سوالات را داشته باشند. هر چقدر پاسخگویی شما به سوالات پیچیده زبان روسی بیشتر باشد، مشخص می شود که آگاهی و دانش لازم را برای شرکت در کلاس های بالاتر دارید.

  • مهارت خواندن یا Reading

مهارت ریدینگ زبان روسی در آزمون تعیین سطح به صورت کتبی برگزار می شود. بدین شکل است که اگر داوطلب قادر باشد سوالات بخش ریدینگ را بخواند، می تواند به سوالات پاسخی صحیح بدهد.

  • مهارت نوشتن یا Writing

این بخش از مهارت نیز در قسمت کتبی آزمون تعیین سطح مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا سوالی در اختیار داوطلبان قرار داده می شود و متقاضیان باید به شرح آن بپردازند. در این قسمت مهارت نوشتاری شما مورد سنجش قرار می گیرد. نکاتی که باید در بخش رایتینگ آزمون تعیین سطح زبان روسی رعایت کنید شامل:

_جمله بندی صحیح
_نحوه به کارگیری افعال و گرامر در ساختار جمله
_اسپل و نوشتن صحیح کلمات زبان روسی 
_و…

  • مهارت گوش دادن یا Listening

مهارت گوش دادن در آزمون تعیین سطح روسی به صورت شفاهی انجام می گیرد. بدین صورت است که اگزمینر با شما به مکالمه می پردازد و برای شما متنی می خواند و از داخل آن سوالاتی از شما می پرسند و یا صوتی را برای شما پخش می کنند تا شما با توجه به آن صوت به پاسخگویی سوالات اقدام نمایید.

  • مهارت صحبت کردن یا Speaking

مهارت اسپیکینگ در آزمون تعیین سطح زبان روسی همزمان با مهارت لیسنینگ مورد سنجش قرار می گیرد. در این لحظه سعی کنید بر استرس و فشار وارد شده بر خود کنترل داشته باشید تا بهترین مکالمه را با اگزمینر برقرار نمایید.

آیا شرکت در آزمون تعیین سطح روسی اجبار است؟

هیچ آموزشگاه و سایت های آموزش زبان روسی و یا دیگر زبان ها، شرکت در آزمون های تعیین سطح زبان روسی را اجبار نکرده است. به عبارتی شرکت کردن یا نکردن داوطلبان در آزمون تعیین سطح اختیاری می باشد و حتی برخی می خواهند یادگیری زبان روسی را از سطح basic شروع کنند اما شرکت در آزمون تعیین سطح زبان باعث کسب مزایای بیشتر می شود؛ چراکه افرادی که سطح زبانی بالاتری داشته باشند، سریع تر می توانند مسیر پیش رو را طی کنند و از طرف دیگر در زمان و هزینه زبان آموزان صرفه جویی می شود.

کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون تعیین سطح زبان روسی

چند روز قبل از شروع آزمون تعیین سطح بهتر است که مقداری مطالعه داشته باشید تا با آگاهی و تسلط بیشتری در آزمون شرکت نمایید و فرم آزمون تعیین سطح زبان را تکمیل نمایید. هنگام پاسخگویی به سوالات سعی داشته باشید که بدون استرس و نگرانی سوالات را پاسخ دهید. مراقب باشید که سوالات امتیاز منفی نداشته باشند به سوالاتی که کاملا مطمئن هستید پاسخ دهید.

آزمون تعیین سطح آنلاین زبان روسی

با توجه به افزایش دغدغه مردم و عدم زمان کافی برای شرکت در آزمون تعیین سطح زبان باعث شده است که کارشناسان این حوزه وارد عمل شوند و به طراحی آزمون های آنلاین تعیین سطح زبان روسی اقدام نمایند. این روش باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و رفت و آمد زبان آموزان می شود. برخی از افراد فکر می کنند که آزمون های آنلاین کیفیت آزمون های حضوری را ندارند اما در حقیقت این تصور اشتباه می باشد و سطح زبانی داوطلبان با این متد به راحتی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. در برخی از موارد بعضی از افراد در کلاس های آنلاین آمادگی زبان روسی شرکت می نمایند تا در آزمون تعیین سطح بهترین نتیجه را دریافت نمیاند.

بهترین دوره های آنلاین آموزش زبان روسی

بعد از اینکه تعیین سطح شما به بهترین شکل صورت گرفت زمان آن رسیده است که در کلاس ها و دوره های آموزش زبان روسی شرکت نمایید و یادگیری را آغاز کنید. یکی از دوره هایی که در حال حاضر برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد، دوره راکت زبان روسی می باشد. این دوره توسط احمدرضا ابراهیمی بر اساس دو دهه تجربه در زمینه آموزش و اصول روانشناسی و مدیریت فردی طراحی شده است و در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی توسط اساتید چند زبانه و حرفه ای در حال برگزاری می باشد. دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان روسی می باشد و معمولا افرادی که زمان اندکی در اختیار دارند این دوره را انتخاب می کنند اما در این میان افرادی هستند که علاقه دارند، این دوره را به صورت ترمیک و در بازه زمانی طولانی تری طی نمایند، باید گفت که چنین امکانی برای چنین افرادی وجود دارد.
سبک و روند آموزشی دوره راکت با سریال های روسی صورت می گیرد. اساتید و مدرسین زبان روسی در دوره راکت از طریق سریال های روسی به آموزش زبان آموزان می پردازند و با آموزش عادات و مهارت های زبانی و فراهم کردن شرایط متفاوت منجر به نیتیو لایک شدن زبان آموزان می شوند.
برای شرکت در دوره راکت، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید.