زبان روسی یکی از ده زبان شناخته شده ی جهان است. الفبای زبان روسی الفبای سیریلیک است. برخی حروف در الفبای زبان روسی با الفبای زبان انگلیسی مشابه یا یکسان هستند. در کل زبان روسی از حیث دستور زبان و الفبا ، شباهت هایی هرچند اندک به زبان انگلیسی دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که آموزش زبان روسی بعد ازآموزش زبان چینی یکی از سخت ترین زبان های دنیاست. اما با دانستن نکاتی درمورد یادگیری زبان روسی میتوانید این زبان را به خوبی یاد بگیرید و مسیر پر از فراز و نشیب یادگیری را با خاطری آسوده و آرامش خیال طی کنید .

 

۱- عجله نکنید: برای یادگیری عجله نکنید و ابتدا به صورت کامل با الفبای زبان روسی آشنا شده و بر آن تسلط کامل پیدا کنید.
۲- برای یادگیری بهتراست هر روز تمرین کنید: برای یادگیری سریع تر و بهتر زبان روسی باید روزانه حداقل یک ساعت تمرین داشته باشید. سعی کنید اتفاقات روزمره را به روسی برای خودتان در آینه تعریف کنید.
۳- روسی را با محتوای جالب یاد بگیرید: خوشبختانه این روز ها آموزشگاه زبان بهین دانش این امکان را فراهم کرده است که زبان روسی و یا هر زبان دیگری را به صورت آنلاین بیاموزیم و دیگر محدود به کتاب های خسته کننده و کلاس حضوری نباشیم . در یادگیری آنلاین با استفاده از محتوا های جالبی مانند فیلم و موسیقی زبان روسی را می آموزیم . محتوا های جالب کمک به یادگیری هرچه بیشتر و سریع تر ما می کنند.
۴- کتاب های روسی بخوانید: کتاب هایی را انتخاب کنید که در سطح خودتان و حتی کمی بالا تر باشد با انجام دادن این کار هم سطح زبانی خود را ارتقا میدهید و هم انگیزه بیشتری برای یادگیری پیدا میکنید.
۵- تجزیه و تحلیل کنید: ساختار جملاتی که متوجه معانی انها می شوید و یا جملاتی که در آهنگ روسی مورد علاقه تان وجود دارد
ا برسی کنید. با تجزیه و تحلیل کردن جملات مختلف، بیشتر و بهتر با ساختار و دستور زبان زبان روسی آشنا می شوید.

 

۶- روسی را انتخاب کنید: به تنطیمات تلفن همراه خود بروید و زبان تلفن همراه خود و برنامه هایش را به زبان روسی تغییر دهید. شاید فکر کنید این کار تاثیر کمی در یادگیریتان داشته باشد، اما انجام دادن این کار باعث می شود مغز شما زمان بیشتری با زبان روسی درگیر باشد و یاد گیری برای شما بسیار آسان تر می شود.
۷- خود را در محیط قرار بدهید:
 با قرار دادن خود در محیط می توانید خیلی سریع تر زبان روسی را یاد بگیرید. می توانید به روسیه سفر کنید و یا در شبکه های اجتماعی با افراد روسی زبان گفت و گو کنید ، اما اگر امکان هیچ یک از این کار ها را نداشتید نگران نباشید می توانید با عضو شدن در فیس بوک است دوستان روسی زبان برای تمرین زبان روسی پیدا کنید.
۸- حفظ نکنید:
 کلمات جدید را در متن یاد بگیرید و کلمات را به صورت جدا گانه حفظ نکنید. هنگامی که کلمات و جمله های جدید را حفظ می کنید یادآوری ان کلمه و جمله در آینده برای شما بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن می شود.
۹- از اشتباه کردن نترسید:
 هنگامی که میخواهید به زبان روسی صحبت کنید خجالت نکشید و استرس اشتباه کردن را نداشته باشید. به یاد داشته باشید که همه امکان خطا کردن را دارند و خود را بابت اشتباهات خود سرزنش نکنید فقط سعی کنید ضعف های خود را برطرف کنید.

 

۱۰- به خود ایمان داشته باشید: به خودتان ایمان داشته باشید و هیچگاه اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. مواقعی پیش می آید که احساس نا توانی کنید اما باور داشته باشید ، حتما موفق می شوید و حتما می توانید به بهترین شکل این کار را انجام دهید.
۱۱- استمرار داشته باشید:
 به یاد داشته باشید که بهترین راه برای یاد گیری تمرین است و تمرین. شما می توانید به هدفتان برسید، فقط به تلاش کردن ادامه بدهید و دلسرد نشوید. هنگامی که به تلاش ادامه بدهید خواهید دید که پس از گذشت مدتی از یادگیریتان یادگیری زبان روسی روز به روز برایتان راحت تر و آسان تر میشود. از هر فرصتی که میتوانید برای رسیدن به هدفتان استفاده کنید. در مدرسه، مسافرت و حتی در رانندگی در حال یادگیری زبان روسی باشید. خجالتی نباشید و به راحتی به روسی صحبت کنید، چون تنها راه رسیدن به اهدافتان همین است. از یادگیری و فرایند یادگیری لذت ببرید. هیچگاه احساس نکنید کاری که انجام میدهید فقط باید انجام شود و مانند وظیفه ای است که به شما تحمیل شده است. سعی کنید با انجام دادن نکات بالا از لحظه به لحظه یادگیری خود لذت ببرید. ساعت خاصی را برای یادگیری قرار ندهید بلکه از تمام فرصت ها برای یادگیری زبان روسی استفاده کنید و زبان روسی را وارد زندگی روزمره خود کنید.

 

موسسه زبان بهین دانش با برگزاری کلاس های آنلاین در دوره های فشرده وفوق فشرده  شما را محدود به آموزش و کتاب و کلاس های حضوری نمیکند و امکان لذت بردن از یادگیری را به شما می دهد. برای کسب اطلاع بیشتر از دوره های آموزشگاه زبان بهین دانش در پایین صفحه ثبت نام کنید و منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید.