آموزش آنلاین زبان ژاپنی امروزه به یکی از نیازهای اصلی در حوزه آموزشی تبدیل گردیده است. خاصیت این نوع آموزش در همگانی بودن و در دست بودن آن است و زمانی می تواند به هدف خود دست یابد که بتواند دایره هر چند وسیع تری از زبان آموزان را در بر بگیرد و به چند زبانه بودن فارسی زبان بیشتری کمک نماید.
در موسسه احمدرضا ابراهیمی این نوع آموزش با شروع فعالیت های موسسه، آغاز گردید که اهدافی از جمله آموزش به تمامی فارسی زبانان بدون توجه به جغرافیا و محل زندگی افراد را به همراه داشت و به همین سبب امروز شاهد این هستیم که با این روش آموزشی مرزها محو گردیده است و افراد حتی در شهر و روستاهای دور افتاده نیز می توانند به راحتی به هدف و خواست خود دست بیابند.
آموزش آنلاین ژاپنی با همراه شدن دو دوره منحصر به فرد و نوآور باعث تقویت مهارت های فردی افراد گردید و امروز شاهد این موضوع هستیم که بنا به نیاز، دوره های آموزشی زبان ژاپنی با تنوع و مزایای بیشتر و بهتر در حال ارائه هستند. دوره های آموزش زبان ژاپنی در موسسه احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های راکت و همیاد می باشند که هر یک با روش سیستم آموزشی رامیت و با محتواهای آموزشی ویژه در حال ارائه هستند.

زبان ژاپنی یکی از زبان های مهم در حوزه بین الملل و همچنین قاره آسیا است که به دلایل متعدد از اهمیت ویژه در میان سایر زبان های آسیایی برخوردار است. در واقع باید گفت که ژاپن به عنوان دومین قطب اقتصادی در جهان شناخته شده است و همین موضوع می تواند خود به تنهایی همه اهمیت یادگیری زبان ژاپنی را نمایان نماید.
این کشور کوچک از جمعیت بسیاری برخوردار است و یادگیری زبان ژاپنی یعنی دریچه ای برای ارتباطات بیشتر و گسترده تر. ژاپن یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان است که در زمینه های علمی و پژوهشی سالانه موفقیت های بسیاری را کسب می کند و همین امر نیز خود دلیلی بر اهمیت یادگیری این زبان آسیایی شیرین است.
دوره های آموزش زبان ژاپنی می تواند در هر آموزشگاهی متر و معیارهای خود را داشته باشد و اما بیشتر آموزشگاه ها به سمت فراگیری به روش ترمیک دوره های خود را به سمت جلو سوق می دهند، اما همانطور که گفتیم دوره های ارائه شده در موسسه احمدرضا ابراهیمی شکلی جدید و نوین به خود گرفته اند و با ادغام مهمترین دوره ها از جمله آموزش خصوصی زبان ژاپنی، آموزش مکالمه زبان ژاپنی، آموزش زبان ژاپنی ویژه شاغلین و… توانسته اند به یکی از ویژه ترین دوره های حال حاضر تبدیل گردند.
در واقع این دو دوره در برگیرنده تمامی ویژگی های مثبت تمامی دوره های مهم در یادگیری زبان ژاپنی هستند و به سمت نوین و نوآورانه بودن گام های مثبتی را طی نموده اند. به طور مثال دوره های همیاد ژاپنی شکلی نوین از آموزش خصوصی زبان ژاپنی هستند که علاوه بر پرداختن به سایر مهارت های زبانی، بر روی تقویت مهارت مکالمه نیز به شکل ویژه این تمرکز می کند. در این دوره، آموزش تنها به آموزش زبان ژاپنی ختم نمی شود و در حقیقت مهارت های یادگیری و تقویت اعتمادبنفس نیز در این مسیر فرا داده می شوند تا زبان آموزان خارج از این فضا بتوانند با کسب مهارت های بیشتر، موقعیت های بهتری را کسب نمایند.
در واقع همیاد یکی از دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی است که امروزه با داشتن ویژگی هایی از جمله حق انتخاب دادن به زبان آموزان در انتخاب استاد، تعداد جلسات لازمه، انتخاب محتوای آموزشی و… در نهایت به سمت برطرف نمودن دغدغه های ممکن در یادگیری زبان گام نموده است. این دوره به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای، ۱۵ جلسه ای و… طراحی گردیده است و یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن تغییر استاد یا زمان و روز دوره پس از پنجمین جلسه است که این تغییر در حقیقت به سمت بهبود و کیفیت بخشیدن به این مسیر گاهی به یک نیاز تبدیل می شود.
در کنار این دوره یکی از ویژه ترین دوره های سال های اخیر وجود دارد که با عنوان آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز معرفی گردیده است. این دوره ۵۰ روزه در واقع به همراه آموزش نامحدود در طی این ۵۰ جلسه همراه است که زبان آموزان بدون محدودیت در زمان می توانند به صورت آنلاین با اساتید خود ارتباط برقرار نموده و به تمرین و توسعه فردی در حوزه زبان مورد علاقه خود بپردازند.
این دوره به صورت فوق فشرده به آموزش زبان ژاپنی می پردازد و اساتید مربوطه در این دوره همگی از اساتید راکت هستند که مهارت های لازمه را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی و در دو دوره ویژه تربیت مدرس راکت و آموزش آنلاین گذرانده اند. در دوره تربیت مدرس اساتید با موارد زیر آشنا می شوند که عبارتند از:
– نحوه طرح درس به صورت آنلاین
– نحوه استفاده از لوازم کمک آموزشی زبان ژاپنی به شیوه آنلاین
– نحوه مدیریت کلاس های آنلاین زبان ژاپنی
– آشنایی با متدهای به روز آموزش زبان ژاپنی به صورت آنلاین
– فراگیری کار با اپلیکیشن های آنلاین بهین دانش و ARE(نسخه اساتید)
– نحوه تشویق زبان آموزان خلاق و علاقه مند سازی در زبان آموز ضعیف تر
– چگونگی ایجاد کلاسی خلاق و ایجاد انگیزه در زبان آموزان
– نحوه بررسی سطح زبان آموزان ژاپنی به صورت آنلاین

البته که راکت شکل ویژه ای از آموزش است که متدهای بکار برده شده و همچنین روش های آموزشی آن کاملا با سیستم آموزشی رامیت همراه است و اساتید در این دوره روش های منحصر به فرد آموزشی را می آموزند که در سرعت و کیفیت مسیر آموزشی تاثیرگزار است.
این دوره برای مدرسان آنلاین زبان ژاپنی، یکی از بایدهای آموزش محسوب می شوند چرا که به دلیل آنلاین بودن دوره، زبان آموزان به میزان کمتری دوره خود را جدی می گیرند و اساتید باید اشتیاق و انگیزه کافی را برای هدفمند کردن زبان آموزان و جدیت در یادگیری ایجاد نمایند.
در آموزش آنلاین ژاپنی به روش راکت و همیاد، اساتید مسیرهای میانبر برای دسترسی راحت تر زبان آموزان به محتواهای آموزشی را به آنها آموزش می  دهد و با پشتیبانی ها و همراهی هایی که در طی این مسیر انجام می دهند، مسیری کاملا هموار را به آنها نشان خواهند داد.
موسسه احمدرضا ابراهیمی تمامی دوره های آنلاین زبان ژاپنی را مجهز به پشتیبانی نموده است و دسترسی رایگان زبان آموزان به نسخه زبان آموز اپلیکیشن ARE را رقم زده است تا زبان آموزان در طول دوره بتوانند آموزش هایی جدا از زمان کلاس های خود را نیز دریافت نمایند.

ویژگی های دوره آنلاین زبان ژاپنی

هر دوره برای ماندگار شدن باید ویژگی هایی مجزا از سایر دوره های دیگر را داشته باشد و در حقیقت با توجه به نیاز زبان آموزان، آموزش را به سمت هدفمند شدن سوق دهد. دوره های آموزش زبان ژاپنی در هر موسسه و آموزشگاه زبان با اهدافی که موسسین آموزشگاه ها دارند هم گام می گردند.
احمدرضا ابراهیمی نیز با توجه به دو دهه تجربه ای که طی تدریس و تحقیقات شبانه روزی کسب نمود، همواره دغدغه آموزش صحیح و کاربردی را با خود به همراه داشت و همین موضوع باعث گردید تا با ابداع سیستم آموزشی رامیت و در ادامه آن روش های آموزشی که دغدغه آموزش درست را در خود جای داده بودند، آموزش را تنها به مرزهای اصفهان معطوف نکند و چندزبانه شدن را برای تمامی علاقه مندان از رویا به یک واقعیت محض تبدیل نماید.
به همین جهت دوره های آنلاین زبان ژاپنی، مهارت های اصلی زبان را که شامل مهارت لیسنینگ، رایتینگ، ریدینگ و اسپیکینگ  بود را در راستای کار خود قرار داد و با آموزش زبان ژاپنی از صفر، در طی مدت زمانی کم هر آنچه را که یک زبان آموز برای رسیدن به رویای تدریس، سفر، تحصیل و… به همراه داشت را محقق نمود. ویژگی های هر دوره می توانند نشانی از موثر بودن یک دوره باشند که از ویژگی های دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– آموزش با روش سیستم آموزشی رامیت
– انتخاب محتوای آموزشی با توجه به سبک یادگیری شخصی زبان آموز
– انتخاب زمان و روز کلاس ها با زبان آموزان
– دادن حق انتخاب به زمان آموز در انتخاب استاد و یا راهبر مربوطه
– همراه بودن تمامی دوره ها با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی
– بهره گیری از اساتید چند زبانه و متخصص در حوزه آموزش با روش راکت
– آموزش زبان ژاپنی برای تمامی سطوح و تمام سنین
– دسترسی رایگان به اپلیکیشن ARE
– آموزش نامحدود زبان ژاپنی در طی دوره

در این دوره ها تمامی مراحل از جمله آزمون تعیین سطح، ثبت نام در دوره، آزمون پایان ترم و… به صورت غیرحضوری برگزار می گردد که این امر باعث می گردد که دغدغه بسیاری از علاقه مندانی که از راه دور به ما پیوسته اند به کلی برطرف گردیده و تنها به یادگیری بهتر و موثرتر فکر کنند.
اغلب اوقات زبان آموزان به دلیل موقعیت شغلی یا جغرافیایی که دارند نمی توانند به راحتی و بدون دغدغه این مراحل را پشت سر بگذارند اما دوره های آنلاین زبان ژاپنی این مشکل را برطرف نموده است و صفر تا صد مسیر آموزشی را به صورت مجازی برگزار می کند.
این دوره دارای محدودیت زمان و مکان نیست و شما می توانید در هر شرایطی که هستید از یادگیری زبان ژاپنی لذت ببرید. امکان دارد شما در حال انجام مقدمات یک سفر باشید و یا به دلایل بسیاری نتوانید به صورت حضوری در کلاس های آموزش زبان شرکت نمایید. این دوره برای شما هیچگونه محدودیت مکانی نخواهد داشت و به همین دلیل نیازی نیست نگران موقعیت های پیش بینی نشده زندگی خود باشید.
همانطور که قبلا هم اشاره نمودیم اساتید تمامی دوره های آنلاین همه از فیلترهای سختگیرانه در حوزه آموزش به سنین متفاوت و همچنین به سبک راکت گذشته اند و به همین دلیل و با توجه به مهارت هایی که دارند می توانند به شکلی تخصصی تر آموزش های لازمه را به علاقه مندان بدهند. این اساتید همگی به چند زبان زنده و مهم دنیا اعم از زبان اسپانیایی، انگلیسی، عربی و… نیز مسلط هستند و چند زبانه بودن تسلط بیشتر آنها در زمینه تدریس زبان چینی را به همراه خواهد داشت.
دوره های آنلاین به دلایل بسیاری می توانند از مقرون به صرفه ترین دوره های حال حاضر باشند. این دوره در واقع از رفت و آمدهای غیر ضروری نیز جلوگیری به عمل می آورد و شما می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه های گزاف ماهانه در مسیر رفت و آمد به کلاس های حضوری، تنها با یک کلیک ساده با اساتید خود ارتباط برقرار نموده و به راحتی آموزش های لازمه را کسب نمایید.
از دیگر ویژگی های مثبت دوره های غیرحضوری زبان ژاپنی در موسسه احمدرضا ابراهیمی این است که این دوره ها از پشتیبانی آنلاین با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی برخوردار هستند و زبان آموزان می توانند در هر ساعت و مکانی جهت رفع اشکال یا موارد دیگر از مشاوره و حمایت های لازمه بهره ببرند.
این دوره ها به دلیل غیرحضوری بودن، ارتباط گرفتن روزانه را تقویت نموده و همین امر در تقویت مهارت مکالمه و نوشتار نیز بسیار حائز اهمیت است. در واقع زبان آموزان برای ارتباط گرفتن با اساتید و راهبران خود نیاز به گفتگو دارند و همین گفتگو به دلیل اینکه به زبان ژاپنی انجام می گردد، به تقویت مهارت های اصلی و همچنین تقویت دایره لغات زبان آموزان نیز می انجامد.

اهداف دوره های آنلاین زبان ژاپنی

هدفمند بودن یک رفتار، روش و یا کار، می تواند در موثر بودن هر یک از آنها مثمر ثمر باشد. داشتن هدف و برنامه ریزی برای هر قدم شخصی و گروهی، یعنی درست گام برداشتن در مسیر پیش رو. دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی نیز از این قاده مستثنی نیستند و اگر با هدف و خواست درستی همراه باشند، می توانند نتایج مطلوب تری را با خود همراه سازند.
احمدرضا ابراهیمی طی این سال ها و با توجه به نیازی که در حوزه آموزش احساس می شد، دوره های آنلاین را با هدف همگانی نمودن آموزش طراحی و ارائه نمود تا هر فرد فارسی زبان در هر شهر و روستا و یا کشورهای دیگر، بتواند به رویای خود در یادگیری زبان ژاپنی و سایر زبان ها جامه عمل بپوشاند و با قدم نهادن در هموارترین مسیر، تمرکز خود را تنها به یادگیری و کسب مهارت معطوف نماید.
این دوره دسترسی تمامی افراد را در اقصی نقاط جهان راحت تر نمود و خوشبختانه امروز شاهد این موضوع هستیم که فارسی زبانان بسیاری از کشورهای غربی گرفته تا کشورهای آسیایی به جمع خانواده بزرگ موسسه احمدرضا ابراهیمی وارد گردیده اند و با روش راکت و همیاد، زبان را به شکل ویژه ای می آموزند.
البته هدف از برگزار دوره های آموزش زبان ژاپنی به صورت غیرحضوری به همین جا ختم نمی شود و ما هر یک بنا به مسئولیتی که در حفظ محیط زیست و زیستگاه خود داریم، باید قدم هایی هر چند کوچک را در این زمینه برداریم. این دوره به دلیل غیرحضوری بودن، از رفت و آمدهای غیرضروری می کاهد و در نتیجه علاوه بر جلوگیری از آلودگی بیشتر هوا، در مصرف برق، کاغذ و سایر موارد این چنینی نیز می کاهد.

نیاز به وجود چنین دوره هایی در عصری که عصر تکنولوژی است به مراتب احساس می شود و آموزش به این شکل در واقع با نگاه دنیای امروزی بیش از هر زمانی سنخیت دارد. یادگیری نباید در چهارچوب های کلاس محبوس گردد و در حالی که تنها با یک سرچ ساده هزاران منبع آموزشی در اختیار کاربران قرار می گیرد، آموزش نیز باید جایگاه خود را در مدرنیته بودن بیابد و همراه با سایر امکانات این عصر به جلو حرکت نماید.
آموزش آنلاین علاوه بر این موارد می تواند مسیر درستی در بهبود تقویت مهارت مکالمه زبان آموزان نیز باشد. چراکه در اغلب مواقع جای خالی پارتنرهای ژاپنی در مسیر یادگیری احساس می شود و این نوع آموزش می تواند این جای خالی را با مکاتبات و مکالماتی که در میان زبان آموز و استاد مربوطه برقرار می گردد، پر گردد.
به مرور و با ارتباطاتی که به این شکل برقرار می شود، زبان آموزان می توانند به صورت ناخودآگاه نیز با نکات گرامری آشنا شده و در نهایت با نیازی که در طی مکالمات خود احساس می کنند، به مرور به کشف بیشتر کلمات پرکاربرد ژاپنی بپردازند و دایره لغات گسترده تری را برای خود تهیه ببیند.

قوانین شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان ژاپنی

قوانین بخش مهم در مسیر هدفگزاری هستند و با وجود این قوانین ها هستند که یک روش مسیر درست خود را می تواند به خوبی در پیش بگیرد. در واقع وجود این قوانین است که زبان آموزان را در مسیر یادگیری مصمم تر می نماید و به آنها کمک می کند که مسیر را با جدیت و حال بهتری طی نمایند..
قوانین از ابتدای خلق بشر و تا به امروز پیش برنده انسان ها به جلو بوده و هستند و ما نیز در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با ایجاد قوانین مختص به دوره های آنلاین، آموزش زبان ژاپنی را به سمت دوره ای هدفمند و زودبازده سوق داده ایم که از جمله این قوانین می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– غیبت بیش از ۲ جلسه در دوره های آنلاین زبان ژاپنی، مجاز نیست.
– زبان آموزان متعهد به شرکت در جلسات دوره های آنلاین ژاپنی، راس ساعت تعیین شده هستند.
– زبان آموزان قبل از اولین جلسه موظف به فراگیری کار با اپلیکیشن بهین دانش و اپلیکیشن ARE ویژه زبان آموزان هستند.
– شرکت در آزمون آنلاین پایان دوره زبان ژاپنی، برای تمامی زبان آموزان، الزامی است و شرکت در این آزمون به منزله راهیابی به دوره های پیشرفته تر در دوره هایی مانند دوره های همیا زبان ژاپنی است
– هر زبان آموز برای رسیدن به سطوح بالاتر نیازمند کسب حداقل نمره قبولی در آزمون آنلاین زبان ژاپنی است.

امتحانات دوره‌ های آنلاین نیز، همانطور که قبلا هم بیان شد، به صورتغیر حضوری و به دو شکل شفاهی (Oral) و کتبی برگزار می شود و کلیه مهارت های کاربردی زبان ژاپنی در این آزمون، مورد بررسی قرار می گیرد.
فراگیری اپلیکیشن های موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، از جمله اپلیکیشن ARE، برای زبان آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اپلیکیشن، در دو نسخهویژه اساتید و ویژه زبان آموزان، تهیه دیده شده است و زبان آموزان می توانند علاوه بر اینکه به صورت آنلاین و روزانه از نمرات خود آگاهی بیابند در خارج از زمان کلاس نیز به صورت تمام وقت و تا زمانی که اراده می کنند به یادگیری و تمرین با اساتید انتخابی خود بپردازند. در اپلیکیشن بهین دانش نیز زبان آموزان می توانند با روند یادگیری خود بهتر آشنا شده و از تعداد غیبت های خود نیز آگاهی کسب نمایند.
در نهایت، برای افراد علاقه مند به زبان ژاپنی که در خارج از اصفهان زندگی می کنند، امکان ارسال مدارک از طریق پست وجود دارد و همانطور که اشاره نمودیم تمامی مراحل نیز به صورت غیرحضوری و در جهت آسان نمودن مراحل ثبت نام انجام می گردند. از موارد مهم دیگری که می توان در این زمینه نام برد این است که پشتیبانی آنلاین و بررسی روزانه فعالیت های زبان آموزان است که در پیشبرد بهتر آنها مثمر ثمر خواهد بود
در واقع تمامی دوره ها به صورت خصوصی برگزار می گردند و دلیل این نحوه برگزاری شخصی سازی در آموزش و یادگیری است که باعث می گردد هر یک از زبان آموزان، زبان را با توجه به سبک و موقعیت خود فرا بگیرند. در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی می توانید با ما از طریق پیشتیبانی سایت ارتباط برقرار نمایید و یا با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات شخصی خود از جمله شماره تماس، منتظر تماس همکاران ما بوده و در نهایت مشاوره های لازمه را کسب نمایید.
روند برگزاری دوره ها در صفحه مجازی ما در اینستاگرام و همچنین در بخش گزارش دوره های آموزش زبان نیز موجود هستند که به صورت شفاف شما را با دوره ها و متدهای ارائه شده آشنا می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید اما با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات آموزشی به شما عزیزان هستند.