IELTS7 Banner 01 8

برای فکر نکردن به صورت فارسی باید مغز خود را یاری دهیم و یا به طریقی مجبور کنیم تا به زبان دومی که در حال یادگیری آن هستیم فکر کند. فکر کردن به یک زبان خارجی گامی مهم در مسیر طولانی تسلط به یک زبان خارجی است، اما گامی است که به دلایلی بسیاری از زبان آموزان تمایل به نادیده گرفتن آن دارند. فکر کردن به زبانی که یاد می گیرید لزوماً آسان نیست، اما این کاری است که می توانید در هر ساعت از روز تمرین کنید. آیا تاکنون سعی کرده اید خود را وادار کنید که به یک زبان خارجی فکر کنید؟ چقدر حاضر هستید از منطقه راحتی خود خارج شوید؟ برای ایجاد زبانی که در حال یادگیری آن برای بهبود زندگی خود هستید، چه قدم های جدی را انجام می دهید؟

 

اولین کاری که واقعاً مهم است انجام شود ایجاد یک حباب زبانی در اطراف خود است، به خصوص اگر به یک سطح متوسط یا هر چیزی بالاتر از آن در زبان مقصد خود رسیده باشید.
مرحله دوم شروع به تلاش آگاهانه برای توصیف چیزهای اطراف شما به زبان مقصد است. یک راه آسان برای شروع وقتی که واژگان بسیار محدودی دارید این است که فقط به اتاق، محله خود و محل کار یا مدرسه نگاه کنید و از نظر ذهنی به هر چیزی که می توانید برچسب بزنید. اگر رنگ ها را می شناسید، هر آنچه در اطراف شماست را اسکن کنید و به رنگ هر کالایی را که می بینید، فکر کنید. اگر اخیراً درمورد مبلمان، صفت ها یا خلق و خوی ها آموخته اید، همان موارد را با آنها امتحان کنید. هر چه واژگان و الگوهای دستوری را که در حال حاضر در حال یادگیری آن هستید، تلاش کنید تا با استفاده از آن ابزارهای تازه اکتسابی، به زبان هدف خود فکر کنید. آن را به عنوان یک بازی ببینید، کاری که از انجام آن لذت ببرید.
وقتی کم کم شروع به افزایش واژگان خود می کنید، با ایجاد عبارات و توصیف آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد، به تدریج پیچیدگی افکار خود را افزایش دهید. مراحل را حذف نکنید و سعی کنید افکار پیچیده و متناقضی را با سطح فعلی خود بیان کنید.

 

اگر شما در زبان هدف خود کمی پیشرفته‌تر هستید، همانطور که روز خود را شروع می کنید، سعی کنید از طریق برخی مکالمات معمولی که به زبان عادی انجام داده اید فکر کنید و آنها را برای خود به زبان هدف برگردانید. برای مثال در گفت گو و احوال پرسی با همسایه ها در هنگام خروج از منزل یا خریدن وسیله ای در مسیر رفتن به سر کارتان.
اگر برخی از کلمات و اصطلاحات رایج وجود دارد که به نظر می رسد خود قادر به بیان آنها نیستید ، به خصوص در موارد تکراری، آنها را در یک دفترچه کوچک یا در تلفن هوشمند خود بنویسید و در مواقع بیکاری ترجمه ها را پیدا کنید. این یک روش بسیار مفید برای دستیابی سریع به واژگان مفید است که می توانید در موقعیت های روزمره از آنها استفاده می کنید.
اگر می خواهید به زبان هدف مورد نظر خود فکر کنید، باید از منطقه راحتی خود خارج شوید و زبان خارجی را جزئی از زندگی خود قرار دهید. این چیزی است که همه ما از انجام آن دریغ می کنیم زیرا همه ما از ناشناخته ها می ترسیم. اقامت در حباب زبان و در منطقه راحتی خود گزینه های ساده ای است ، اما متأسفانه چنین نیستند که بهترین نتیجه را از نظر پیشرفت تسلط به زبان های خارجی به ارمغان آورد.

 

به نظر می رسد بسیاری از مردم، یادگیری زبان را چیزی می دانند که باید طی یک دوره زمانی مشخص در طول روز / هفته مورد مطالعه قرار گیرد یا یاد گرفته شود، و سپس هر کاری که انجام می دهند به نوعی کاملاً بی ارتباط با زبانی است که آنها می آموزند.
خواندن اخبار و یا وبلاگ ها را به زبان مقصد خود شروع کنید. برای اینکه به این کار عادت کنید ، صفحه اصلی خود (وقتی مرورگر شما شروع می شود) را به صفحه ای تبدیل کنید که به زبان خارجی است که می آموزید. به عنوان مثال ، هر بار که فایرفاکس را باز می کنم ، می توانم این اخبار را به زبان انگلیسی یا فرانسه ببینم.
اگر تلفن شما گزینه تغییر زبان دارد، زبان تلفن خود را به زبانی که می آموزید تغییر دهید. در ابتدا بسیار ناراحت کننده خواهد بود، اما ضرورت درک عملکرد تلفن شما به زودی به اندازه کافی قوی خواهد بود، به این ترتیب چاره ای جز به خاطر سپردن کلمات جدید زیادی ندارید و در استفاده از تلفن همراه خود به زبان خارجی مهارت خواهید داشت.

 

فیلم ها را به زبان مقصد تماشا کنید. وقتی فیلم ها را به زبان خود تماشا می کنید ، سعی کنید آنها را با زیر نویس به زبان هدف خود تماشا کنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال یادگیری اسپانیایی هستید اما تصمیم دارید یک فیلم آمریکایی را تماشا کنید، سعی کنید همان فیلم را دوبله شده به زبان اسپانیایی پیدا کنید، یا زیرنویس های آن را به زبان اسپانیایی بدست آورید.
دفعه بعد که باید ویندوز را روی رایانه خود نصب کنید، از کسی که به زبان مقصد شما صحبت می کند بخواهید نسخه را به زبان آنها بارگیری کند. درست مثل تلفن همراه، در ابتدا بسیار ناراحت کننده خواهد بود، اما در نهایت به آن عادت خواهید کرد. هر زمان که برنامه هایی مانند پخش کننده فیلم و غیره را بارگیری کردید همین کار را می توان کرد، اگر هنوز مبتدی هستید، لزوماً توصیه نمی شود، اما برای زبان آموزان متوسط و بالاتر، ارزش آن را دارد که یکبار امتحان کنید.
موسیقی را به زبان خارجی گوش دهید. نه تنها موسیقی جدید و جذاب را کشف خواهید کرد بلکه به جریان و ریتم زبان دیگری به جز فارسی نیز عادت خواهید کرد. اگر چنین احساسی دارید، متن ترانه را دریافت کرده و آهنگهای مورد علاقه خود را بخوانید.
با دوستانی که به زبان هدف شما صحبت می کنند ملاقات کنید و از خط مشی فکری آنها با خبر شوید و برای بالابردن مهارت های زبانی خود از آنها کمک بگیرید.

 

با اجرای تنها چند نکته از بسیاری از نکاتی که در بالا گفته شد اطمینان داشته باشید که در مدت زمانی کوتاه، یک تغییر چشمگیر در تسلط و توانایی فکر کردن به زبان هدف خود خواهید دید. آن را به عنوان یک بازی و به عنوان روشی برای فشار آوردن به خود و یادگیری زبان بیشتر از چیزی که باید “مورد مطالعه قرار گیرد” ببینید. به یاد داشته باشید، این موارد همگی سرگرم کننده و چالش برانگیز هستند.
موسسه بهین دانش به فراگیران در دوره های آموزشی زبان که به صورت آنلاین، حضوری و ۵۰ روزه خواهد بود کمک می کند تا علاوه بر یادگیری بر روی انگیزه و مهارت های خود در جهت پیشرفت روز افزون خود کار کنند و در تمام طول مسیر با مشاوره های رایگان کارشناسان خبره در کنار آنها خواهد بود. این موسسه سیستم نوین آموزشی را با عنوان رامیت پایه ریزی کرده است تا شما بتوانید به گونه ای متفاوت و با بهترین کیفیت آموزش زبان را تجربه کنید. ما تمامی دوره ها را بر اساس نیاز شما و منطبق بر شرایط فراگیران آماده ساخته ایم. با ما همراه شوید.