IELTS7 Banner 01 8

جان برین در سال ۲۰۰۷ میلادی سایتی برای آموزش زبان انگلیسی به آدرس https://freerice.com تاسیس کرد، اما تفاوت عمده ای که با دیگر سایت ها داشت استفاده از روشی خلاقانه و خیرخواهانه برای کمک به فقرا بود، به این شکل که هر کاربر پس از ورود به سایت می تواند به کلماتی که برایش نمایش داده می شوند جواب دهد و در ازای هر جواب درست او، یک دانه برنج به فردی فقیر می رسد، یک دانه برنج به عدد ساده است اما به عمق این فکر خلاق که می نگریم ناخودآگاه دلمان شاد می شود و لبخند به لبمان می آید.
این سایت از ابتدا تعداد کاربران خوبی داشته و در سال های ابتدایی کمک های خوبی به فقرا شده است. امروزه این سایت میلیون ها کاربر دارد و میلیاردها دانه برنج به فقرای کشورهایی مثل بنگلادش، اوگاندا، نپال و کامبوج کمک شده است.

 

اگر اکنون به این سایت جذاب که رابط کاربری خوب و زیبایی هم دارد مراجعه کنید، علاوه بر این که خود می توانید به سوالات جواب دهید، می توانید گروهی تشکیل دهید و با هم در این چالش علمی و خیرخواهانه شرکت کنید؛ همچنین دسته های دیگری برای سوالات سایت در نظر گرفته اند مثل: اهداف جهانی، اقدام اقلیمی، خوردن غذای سالم، لغات انگلیسی، گرامر انگلیسی، جغرافیای جهان و کانادا، نشانه های جهانی، پایتخت های جهانی، پرچم های جهان، علوم انسانی، نقل قول های معروف، نقاشی های معروف، ادبیات، آموزش زبان های اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، کشور چک، آلمانی و آموزش ریاضی مثل جدول ضرب، ریاضی پایه و آموزش علوم پایه مثل آناتومی انسان و نمادهای شیمیایی.
اگر شما به سوالی جواب درست بدهید، برای شما تبلیغاتی در گوشه ای از سایت نمایش داده می شود، هزینه ی دانه های برنجی که به فقرا تعلق می گیرد توسط شرکتی که تبلیغاتش در سایت منتشر شده تامین می شود. اگر به سوالی که برایتان نمایش داده شده پاسخ غلط بدهید تبلیغی نمی بینید و از شما خواسته می شود دوباره تلاش کنید.

 

اکنون بررسی می کنیم که چرا این روش نتایج خوبی داشته است و پس از سال ها هنوز به قوت خود باقی است، چقدر بخشش و کمک به دیگران در زندگی ما تاثیر دارد؟
هنگامی که ما پول، وقت یا انرژی خودمان را صرف کمک به دیگران می کنیم دقیقا احوالمان مانند زمانی است که دیگران به ما پول می دهند یا کمک مان می کنند؛ در هر دو حالت ما به یک اندازه احساس شعف و خرسندی می کنیم. این احوال خوب سبب می شود ما به کارهایی ادامه بدهیم که خرسندمان می کند، پس به سوالات انگلیسی بیشتری پاسخ می دهیم؛ همچنین وقتی سعی می کنیم انرژی مثبت داشته باشیم به اطراف مان هم این انرژی اثر خواهد کرد و اطرافیان هم از این بار مثبت برخوردار می شوند و احوال بهتری پیدا می کنند و می توانند با دیگران مهربان تر باشند و به سمت کاری که ما می کنیم کشیده می شوند پس ممکن است آن ها هم عضو کاربران سایت شوند و دانش خود را بالا ببرند و هم قدمی برای کمک به دیگران بردارند.

 

در این سایت هر فرد علاوه بر این که علمش را افزایش می دهد دیگران را هم یاری می کند. وقتی کاربران سایت به این فکر می کنند که انسان های دیگری هم در حال کمک رسانی هستند ناخودآگاه انرژی بیشتری پیدا می کنند تا به کارشان ادامه دهند، البته نیازی به اینکه کاربران به وجود هم فکر کنند نیست. طبق قوانین ثابت شده ی طبیعت انرژی های افراد به همدیگر می رسد و موجب ادامه ی این راه زیبا می شود؛ نه تنها انسان ها این راه را ادامه می دهند بلکه در مسیرهای دیگر زندگی شان هم پیشرفت خواهند کرد.
از دیگر مزایای کمک به دیگران سلامتی و عمر طولانی تر است همچنین به ما کمک می کند در شرایط سخت به خود مسلط باشیم و استرس مان را کنترل کنیم؛ احساس رضایت مان از زندگی بیشتر می شود و می توانیم پر قدرت به سمت اهداف مان پیش برویم و شادتر زندگی می کنیم.

 

اگر می خواهید تعداد برنج بیشتری به فقرا برسد می توانید قوی تر در سایت freerice فعالیت کنید. برای بهتر جواب دادن به سوالات مختلف این سایت پیشنهاد می کنم زبان انگلیسی خود را قوی کنید. برای این کار شما می توانید فرم ثبت نام زیر را تکمیل کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. شما با شرکت کردن در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی می توانید در مدت زمان ۵۰ روز  زبان خود را به طرز شگفت انگیزی به سطح عالی برسانید و با گذراندن دوره های تربیت مدرس در آکادمی زبان احمدرضا ابراهیمی تدریس کنید یا با گرفتن مدرک معتبر بین المللی در سطح های مختلف شروع به فعالیت کرده و از زمانی که برای این کار گذاشته اید و تخصصی که پیدا کرده اید لذت برده و استفاده لازم را ببرید.