رشته زبان انگلیسی چیست؟ یکی از رشته های دانشگاهی پر طرفدار می باشد که بسیاری از افراد دوست دارند در این رشته تحصیل کنند. دانشجویان این رشته به واسطه زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی می تواند با مردم جهان ارتباط برقرار کنند و همین امر باعث شده است که رشته زبان انگلیسی جزء رشته های پر متقاضی قرار بگیرد. در ادامه با این رشته بیشتر آشنا می شویم:

IELTS7 Banner 01 8 رشته زبان انگلیسی چیست,رشته زبان انگلیسی

 

رشته زبان انگلیسی چیست:

 رشته زبان انگلیسی برای کسانی که تمایل دارند زبان انگلیسی را به طور تخصصی آموزش ببیند؛ یک انتخاب بسیار خوب و هوشمندانه می باشد. این رشته چندین زیر شاخه دارد تا متقاضیان بتوانند مهارت بیشتری در شاخه های زبان انگلیسی به دست بیاورند. در دانشگاه های ایران، رشته زبان انگلیسی در ۳ زیر شاخه و گرایش ارائه می شود. گرایش آموزش زبان انگلیسی برای افرادی است که می خواهند در زمینه آموزش و نحوه تدریس انگلیسی فعالیت کنند؛ در نظر گرفته شده است. در گرایش مترجمی زبان انگلیسی، تمرکز سیستم آموزشی دانشگاه ها بر روی ترجمه می باشد به طوری که فارغ التحصیلان بتوانند انواع متون انگلیسی را به صورت روان ترجمه کنند. گرایش ادبیات انگلیسی نیز سومین گرایش در رشته زبان انگلیسی، می باشد که ادبیات ملل انگلیسی زبان در آن تدریس می شود. این سه گرایش می توانند افراد را در شاخه های مختلف زبان انگلیسی به طور تخصصی آموزش دهند تا به عنوان نیروهای متخصص وارد بازار کار شوند.

آینده شغلی و بازار کار رشته زبان انگلیسی:
فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی با توجه به گرایش تحصیلی خود می توانند در مشاغل زیر مشغول به کار شوند و درآمد خوبی را کسب کنند.

  • موسس آموزشگاه زبان های خارجی:

فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی می توانند اقدام به تأسیس آموزشگاه زبان کنند و انواع دوره های آموزش زبان را در آن برگزار کنند. این کار به سرمایه گذاری و اخذ مجوزهای لازم نیاز دارد تا افراد بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند و اقدام به جذب مدرس های بیشتر کنند.

  •  تدریس در موسسات و آموزشگاه های زبان:

هر فارغ التحصیل رشته زبان انگلیسی با توجه به سطح دانش خود می تواند در انواع موسسات و آموزشگاه های زبان، مشغول به کار شود و با تدریس تمام وقت در کلاس های زبان، به درآمد خوبی برسد. لازمه این شغل تسلط کامل به مباحث آموزش زبان انگلیسی می باشد تا فرد بتواند مطالب را به خوبی به زبان آموزان تدریس کند.

  •  ترجمه انواع متون:

انگلیسی به فارسی و بالعکس برای افرادی که در گرایش مترجمی زبان انگلیسی تحصیل می کنند، ترجمه انواع متون فارسی به انگلیسی و بالعکس می تواند منبع درآمد خوبی باشد. یک امتیاز ویژه این شغل این است که این افراد می توانند به صورت غیر حضوری نیز کار ترجمه متون را انجام دهند.

  •  مترجم در ادارات دولتی و یا خصوصی:

امروزه در کلیه ادارات اعم از دولتی یا خصوصی به یک مترجم نیاز است. به خصوص در سازمان هایی که فعالیت بین المللی دارند، حضور یک مترجم زبان انگلیسی ماهر، بسیار ضروری می باشد. بنابراین مترجم در ادارات دولتی و یا خصوصی یک شغل بسیار خوب برای فارغ التحصیلان این رشته است که درآمد نسبتا خوبی نیز دارد.

  • مولف مقالات انگلیسی و کتاب های مختلف به زبان انگلیسی:

فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی به خصوص گرایش زبان و ادبیات انگلیسی می توانند در زمینه تالیف و نویسندگی انواع مقالات و کتاب های مختلف فعالیت کنند. حتی برخی از فارغ التحصیلان رشته های دیگر نیز برای تالیف مقالات بین المللی خود  به مترجمان زبان انگلیسی مراجعه می کنند و افراد می توانند از این راه هم کسب درآمد کنند.

  •  تولید محتوای انگلیسی و بازاریابی دیجیتالی بسیاری از وب سایت های مختلف:

برای بازاریابی محتوا، نیاز به مقالات انگلیسی زبان دارند. برخی از سایت ها این مقالات را به صورت انگلیسی بر روی سایت قرار می دهند و برخی نیز آن ها را به صورت ترجمه شده، روی سایت می گذارند. در هر صورت وجود یک فارغ التحصیل رشته زبان انگلیسی ضروری است. زیرا می تواند این کار را به نحوه احسن انجام دهد و نیاز کارفرما را برآورده کند.

  •  نیروی فریلنسر در سایت های انگلیسی زبان:

برخی از سایت های بین المللی هستند که نیاز به مقالات و یا انواع تحقیقات انگلیسی دارند؛ افراد می توانند به صورت فریلنسر و یا نیروی دورکار در این گونه سایت ها فعالیت کنند و درآمد خوبی کسب کنند. این نوع مشاغل برای افرادی که نیاز به کار غیرحضوری دارند؛ بسیار مناسب است.

  • مترجم توریست ها در مکان های فرهنگی و گردشگری:

تمامی تورهایی که برای توریست ها برگزار می شود نیازمند به یک مترجم که مسلط بر مکالمه زبان انگلیسی است، هستند تا بتواند در مورد تاریخچه مکان فرهنگی و یا گردشگری برای افراد انگلیسی زبان، توضیح دهند و به صورت روان با توریست ها صحبت کنند. این شغل جزء مشاغلی است که هیچ گاه از رونق نمی افتد و می تواند درآمد خوبی را برای افراد فراهم کند. فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی می توانند در این زمینه نیز فعالیت کنند.

ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی:

در مقاطع بالاتر امکان ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. دانشجویان برای مقطع کارشناسی ارشد باید ۳۸ واحد درسی را به همراه پایان نامه بگذرانند. در این دوره به طور تخصصی تر به مباحث آموزش زبان پرداخته می شود. در این مقطع نیز گرایش های قبلی وجود دارد. برای تحصیلات تکمیلی، دانشجویان می توانند در مقطع دکترا به ادامه تحصیل بپردازند و بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه ها تدریس کنند.

برای موفقیت هر چه بیشتر در رشته زبان انگلیسی توصیه می شود که از قبل در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنید. این کار در پیشرفت شما تاثیر بسزایی دارد. یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی راکت می باشد. سایت احمدرضا ابراهیمی با برگزاری کلاس های آموزش زبان، دوره های آموزش آنلاین زبان و همچنین دوره های آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز می تواند بهترین خدمات آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار دهد. این موسسه با بهره گیری از اساتید توانمند و مجرب می تواند زبان انگلیسی را از پایه به صورت کاملا اصولی به زبان آموزان آموزش دهد و آن ها را برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی به طور کامل آماده کند. در صورت تمایل می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید. مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگو و راهنمای سوالات شما عزیزان هستند.