یادگیری اعداد کره ای موضوعی کاملا سرگرم کننده و کاربردی است که در مراحل اولیه برای تمامی زبان آموزان در تمامی سنین آموزش داده می شود. اعداد بخش مهم در هر زبانی هستند و نبود آموزش های لازم در واقع یعنی مسلط نبودن به موضوعاتی از جمله حساب و کتاب کردن، آدرس یافتن، پرسش و پاسخ در زمینه ساعت و زمان ها و چندین و چند موضوع کاربردی دیگر که همه به یک اندازه مهم و مفید هستند.
یادگیری اعداد در هر آموزشگاه زبان با توجه به متدهای ارائه شده اساتید انجام می گردد و ما در موسسه احمدرضا ابراهیمی آموزش های لازمه حول این موضوع را با روش های متنوع و سرگرم کننده آموزش می دهیم و با دستیابی رایگان زبان آموزان به محتواهای آموزشی نامحدود در اپلیکیشن اختصاصی آموزش زبان کره ای، آموزش و یادگیری روزانه را برای این عزیزان نهادینه می کنیم.
در این مقاله تلاش داریم تا آموزش اصولی اعداد به زبان کره ای را برای علاقه مندان به زبان کره ای توضیحی مختصر داده و در ادامه تلاش کنیم تا هر روز گامی موثرتر را در زمینه چندزبانه کردن ایران عزیزمان برداریم. با ما همراه شوید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

gong / yeong)  공 /영)  صفر

il) 일)  یک

ee)  이)  دو

sam 삼  سه

sa  사  چهار

o  오  پنج

yuk  육  شش

chil   칠  هفت

pal  팔  هشت

gu  구  نه

sip  십  ده

sibil  십일  یازده

sibi  십이  دوازده

sipsam  십삼  سیزده

sipsa  십사 چهارده

sibo  십오  پانزده

simyuk  십육  شانزده

sipchil  십칠  هفتده

sippal  십팔  هجده

sipgu  십구  نوزده

isip  이십  بیست

 

isibil  이십일  بیست و یک

isibi  이십이  بیست و دو

isipsam  이십삼  بیست و سه

isipsa  스물 넷  بیست و چهار

isipo  이십오  بیست و پنج

isipyuk  이십 육  بیست و شش

isipchil  스물 일곱  بیست و هفت

isippal  스물 여덟  بیست و هشت

isipgu  이십 구  بیست و نه

samsip  삼십  سی

sasip  사십  چهل

osip  오십  پنجاه

yuksip  육십  شصت

chilsip  칠십  هفتاد

palsip  팔십  هشتاد

gusip  구십  نود

baek  백  صد

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اگر به شمارش اعداد ۲۰ تا ۲۹ در زبان کره ای دقت کرده باشید خواهید دید که تنها با قرار گرفتن عبارت isip در کنار اعداد ۱ تا ۹، شمارش به راحتی صورت خواهد پذیرفت و به همین جهت حفظ کردن اعداد کره ای از ۲۰ تا ۱۰۰ تنها به یادگیری اعداد ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و الی آخر ختم خواهد شد و بقیه مسیر براحتی پیش خواهد رفت.
برای یادگیری این اعداد شما به زمان نیاز دارید و اینکه بتوانید در مکالماتی با موضوعات متفاوت از آنها استفاده کرده و به مرور مهارت های خودتان را به سمت کاربردی شدن بکشانید. برخی از این اعداد بسیار در گفتگوهای روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و برخی دیگر شاید تا مدتها هیچ کاربردی برای شما نداشته باشند. پس بهتر است کلمات پرکاربرد را بشناسید و از آنها در تمریناتی  که با دوستان و اساتیدتان صورت می دهید، استفاده بیشتری ببرید. تمرین این اعداد در واقع به شما کمک خواهند کرد که در ذهنتان برای مدتی طولانی تر ذخیره نمایید و در جایی که نیاز است بتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید.
یادگیری اعداد در زبان بومی کره ای نیز کمی متفاوت است و اگر علاقه مند به این موضوع باشید می توانید از این موضوع در متنوع سازی در مکالمات خود بهره برده و همچنین موضوعی جدید را در بحث های ایجاد شده با این زبان برای خود رقم بزنید. اعداد در زبان اصیل کره ای را به صورت خلاصه برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد:

 

ibae  이백  دویست

sambaek  삼백  سیصد

cheon  천  هزار

icheon  이천  دو هزار

man  만  ده هزار

simman  십만  صد هزار

baengman  백만  یک میلیون

cheonman  천만  ده میلیون

eok  억  صد میلیون

sibeok  십억  یک میلیارد

 

در ادامه به معرفی تعدادی از اعداد مهم و کاربردی در مکالمات روزانه نیز خواهیم پرداخت که این اعداد قطعا در شمارش پول، اعلام شماره تلفن و موارد مهم دیگر که در مکالمات روزانه به کرات به کار برده می شوند، مهم واقع خواهند شد.

hana  하나  ۱

dul  둘  ۲

set  셋  ۳

net  넷  ۴

daseot  다섯  ۵

yeoseot  여섯  ۶

ilgop  일곱  ۷

yeodeol  여덟  ۸

ahop  아홉  ۹

yeol  열  ۱۰

yeolhana  열하나  ۱۱

seumul  스물  ۲۰

seoreun  서른  ۳۰

maheun  마흔  ۴۰

swin  쉰  ۵۰

yesun  예순  ۶۰

ilheun  일흔  ۷۰

yeodeun  여든  ۸۰

aheun  아흔  ۹۰

 

در پایان باید خاطر نشان کنیم که در زبان کره ای دو نوع سیستم شمارش وجود دارد که از آنها با نام های native Korean system (سیستم بومی) و Sino-Korean system (سیستم سینو) یاد می شود. سیستم نیتیو یا بومی برای شمارش سن و تعداد به کار برده می شود که از عدد ۱ تا ۹۹ را در بالا به شما آموزش دادیم اما سیستم سینو برای موقعیت های بیشتری به کار برده می شود و تمامی اعداد حتی اعداد بالای صد را نیز شامل می شود.
سیستم سینو برگرفته از حروف چینی است و در موقعیت هایی از جمله شمارش پول، گفتگو در مورد زمان، مکالمات برگرفته شده درباره موضوعاتی از جمله آدرس و شماره تلفن نیز به کار برده می شود.

 

علاقه مند بودن به زبان کره ای باید در تمامی بخش ها نمایان باشد و آشنایی با تمامی مباحث و موضوعات در واقع از شما فردی مستعدتر را خواهد ساخت که در مراحل پیشرفته تشخیص شما از یک فرد بومی را برای سایرین سخت خواهد کرد. موسسه احمدرضا ابراهیمی با شیوه سیستم آموزشی رامیت اقدام به طراحی دو دوره منحصر به فرد از جمله راکت و همیاد کره ای نمود تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر سرعت بخشیدن در این مسیر، کیفیت را نیز تجربه نمایند.
این دو دوره از دوره های خصوصی آموزش زبان کره ای هستند که به صورت غیرحضوری و با آموزش آنلاین زبان کره ای ارائه می گردند تا فارسی زبانان بیشتری را بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت جغرافیایی در مسیر یادگیری و دو زبانه شدن سوق دهند. دوره راکت کره ای تنها در ۵۰ جلسه آموزش زبان کره ای را ارائه می دهد و شما می توانید با حضور در این دوره از تجربه آموزش نامحدود در طی ۵۰ جلسه خصوصی، بهره ببرید.
آموزش زبان کره ای در ۵۰ روز، همراه با پشتیبانی ۲۴ ساعته ارائه می گردد و زبان آموزان می توانند در هر ساعت از شبانه روز که احساس نیاز کردند با راهبران خود ارتباط حاصل نموده و به تمرین و تکرار هر آنچه که آموخته اند بپردازند. این دوره با نظارت احمدرضا ابراهیمی همراه است و محتواهای نامحدود آموزشی را در اختیار زبان آموزان قرار خواهد داد.
دوره همیاد کره ای نیز شکلی متفاوت از آموزش خصوصی زبان کره ای است که به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای، ۲۰ جلسه ای و… ارائه می گردد و از ویژگی منحصر به فرد این دوره دخیل بودن زبان آموزان در انتخاب استاد، محتوای آموزشی و موارد دیگر است. در این دوره نیز مانند دوره راکت کره ای، انتخاب زمان کلاس ها با زبان آموزان است.
در صورت تمایل به شرکت در یکی از این دوره ها، می توانید با همکاران ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نمایید و یا به تکمیل بخش زیر پرداخته و علاوه به درخواست مشاوره های آموزشی، از روند آموزش در موسسه احمدرضا ابراهیمی آگاه گردید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده