IELTS7 Banner 01 8

سلام ای دوستان مشتاق علم. امروز میخواهم در مورد زمان حال در انگلیسی صحبت کنم.
یکی از نیاز هایی که شما هنگام یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارید, این است که شما همه ی زمان های زبان انگلیسی را کاملا بلد باشید.
در این مقاله میخواهیم در مورد اینکه ( زمان حال در انگلیسی ) صحبت کنیم. شما برای اینکه بتوانید به زمان حال در انگلیسی صحبت کنید و حتی یادبگیرید آن هم با شیوه های درست و اصولی میتوانید در کلاس های همیاد و فشرده زبان انگلیسی ما شرکت کنید.
دوره های فشرده مخوص کسانی هستند که زمانی برای یادگیری زبان انگلیسی را ندارند و میخواهند در زمان کمی این زبان را یادبگیرند.شما نیز اگر در زمان مشکل دارید و زمان زیادی دارید به شما پیشنهاد میکنم در کلاس های فشرده زبان انگلیسی شرکت کنید.
اکنون اگر محدودیت زمانی ندارید ولی میخواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید به شما پیشنهاد میکنم در دوره های همیاد انگلیسی ما شرکت کنید.
به غیر از دوره های انگلیسی استاد احمدرضا ابراهیمی دوره های ژاپنی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، ترکی، روسی، عربی و فرانسوی را که مشخصاتشان مثل همین دوره ها هستند را برگزار میکنند.

 

در این بخش میخواهم در مورد یکی از مهم ترین زمان های زبان انگلیسی صحبت کنم. زمان حال نقش بسیار مهمی در زبان انگلیسی دارد. فعل هایی که در زمان ساده استفاده میشوند شکل درست و اصلی فعل هستند.
مثلا: فعل:  بازی کردن         Playing
گذشته         Played
حال            Playing

آینده           will playing
هممانطور که در مثال بالا مشاهده کردید فعل بازی کردن بود, و گذشته آن میشد بازی کردم, حال آن میشد بازی میکنم, و آینده آن هم بازی خواهم کرد است.به غیر از سوم شخص مفرد فعل در تمام شخص ها ساده می آید.
شکل ساده افعال درحالت سوم شخص مفرد s یا es به خود میگرد. در زبان فارسی حالت ساده را حال ساده یا حال استمراری می نامیم.

 

سوالی کردن

یکی از دیگر مباحث مهم زبان انگلیسی این است که بتوانیم جمله های مان را ساده کنیم.
برای سوالی کردن جملات حال ساده, از افعال کمکی do یا does که بسیار پر کاربرد هستند استفاده میکنیم. does معمولا باری سوم شخص مفرد مثل : (it. he. she) و برای مابقی افعال کمکی از do استفاده میکنیم. مثال:
آیا تو بسکتبال بازی میکنی؟                                                                            ?Do you play basketbal
آیا باب گیتار میزند؟                                                                                    ?Does BOB play the gitar
این دو نمونه ای که بالا مشاهده کردید نمونه هایی هستند از do و does
برای سوالی کردن با واژه‌های پرسشی where و what و why و when نیز به فعل کمکی do و does نیاز داریم. اگر بخواهیم با واژه‌های wh پرسشی کنیم، باید ابتدا جمله خبری را با فعل کمکی do/does به سوالی تبدیل کنیم، بعد قسمتی از جمله را که می‌خواهیم درباره‌اش سوال کنیم حذف می‌کنیم و واژه پرسشی مورد نظر را در ابتدای جمله قرار می‌دهیم.
شما هم اگر دوست دارید زبان مورد نظر خوتان را اصولی و درست یادبگیرید در کلاس های استاد احمدرضا ابراهیمی شرکت کنید. شما برای شرکت در این کلاس ها به هیچ سواد قبلی نیاز ندارید.
پس :
حالا اگر شما هم به دنبال کلاس های زبانی هستید و محدودیت زمانی ندارید من به شما پیشنهاد میکنم که در کلاس های ما شرکت کنید
اگر به دنبال یادگیری زبان با شیوه های صحیح هستید با پر کردن فرم پایین در کلاس های ما شرکت کنید.
اگر فکر میکنید خاص هستید و توانایی زیادی در خودتان میبینید در کلاس های خاص فشرده ما شرکت کنید.
اگر وقت یادگیری زبان به صورت ترمیک را ندارید و میخواهید سریع زبان مورد نظر خود را یادبگیرید به شما پیشنهاد میکنم در کلاس های ما شرکت کنید.
– به امید دیدار شما دوستان مشتاق یادگیری-
-خدانگهدار-