صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان عربی تقریبا مهم‌ترین مبحثی است که شما در معرفی کردن خودتان به یک فرد دیگر نیاز خواهید داشت زیرا هنگامی که شما می خواهید خودتان را به یک فرد دیگر معرفی کنید در مورد اعضاء خانواده تان نیز صحبت می کنید و به همین دلیل شما باید این مبحث را کامل فرا بگیرید. البته این موضوع در زبان عربی نقش مهمی را ایفا می کند. شما برای صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده تان در اول جملات باید از یکی از دو کلمه زیر استفاده کنید. کلمه اول برای افراد مذکر به کار می رود و کلمه دوم برای افراد مونث استفاده می شود.

هذا
هذه

اگر بخواهید بگویید “این پدر من است. نام پدر من …. است.” شما می‌توانید از عبارت زیر استفاده نمایید زیرا عبارت زیر دقیقا معنای ” این پدر من است. نام پدر من علی است.” را می دهد.

هذا ابی. هذا ابی علی.
این پدر من است. نام پدر من علی است.

عبارت زیر معنای “این مادر من است. مادر من فرزانه است.” را می دهد و به نوعی مثالی است از عبارت بالا است. شما می توانید با تغییر نام فرزانه به نام مادر خودتان عبارت زیر را برای خودتان استفاده کنید.

هذه امی. هذه امی فرزانه.
این مادر من است. اسم او فرزانه است.

 

اگر شما بخواهید خواهرتان را معرفی می توانید از عبارت زیر استفاده کنید که معنی آن “این خواهر من است. اسم خواهر من نازگل است.” است.

هذه اختی. هذه اختی نازگل.
“این خواهر من است. اسم خواهر من نازگل است.”

اگر شما بخواهید از کسی بپرسید این مرد کیست باید از یکی از دو عبارت زیر استفاده کنید که البته هر دوی آنها معنای “آن مرد کیست؟” را می دهند.

من هذا؟
من هو؟

 

اکنون اگر بخواهید بپرسید این خانم کیست می توانید از یکی از عبارت های زیر بهره ببرید. هر دو عبارات زیر همین معنا را می دهند.

من هذه؟
من هی؟
این خانم کیست؟

اگر بخواهید بپرسید “این دو خانم چه کسانی هستند؟” و یا بپرسید “این دو آقا چه کسانی هستند؟” می توانید از یکی از عبارت های زیر استفاده کنید.

من هاتان البنتان؟
این دو خانم چه کسانی هستند؟

من هذان الرجلان؟
این دو آقا چه کسانی هستند؟

 

البته که شما با خواندن مقالات زبان عربی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید زبان عربی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان عربی (آموزش فشرده زبان عربی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه زبان عربی و آموزش گرامر زبان عربی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان عربی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان عربی و دوره های آنلاین زبان عربی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت یادگیری مباحث بیشتر از زبان عربی به مقالات زیر مراجعه کنید.آب و هوا به زبان عربی، احوالپرسی به زبان عربی، ساعت و زمان به زبان عربی.