1 کلیک روی عکس پایین دنیای یادگیریت را متحول میکنه!

IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان عربی تقریبا مهم‌ترین مبحثی است که شما در معرفی کردن خودتان به یک فرد دیگر نیاز خواهید داشت زیرا هنگامی که شما می خواهید خودتان را به یک فرد دیگر معرفی کنید در مورد اعضاء خانواده تان نیز صحبت می کنید و به همین دلیل شما باید این مبحث را کامل فرا بگیرید. البته این موضوع در زبان عربی نقش مهمی را ایفا می کند. شما برای صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده تان در اول جملات باید از یکی از دو کلمه زیر استفاده کنید. کلمه اول برای افراد مذکر به کار می رود و کلمه دوم برای افراد مونث استفاده می شود.

هذا
هذه

اگر بخواهید بگویید “این پدر من است. نام پدر من …. است.” شما می‌توانید از عبارت زیر استفاده نمایید زیرا عبارت زیر دقیقا معنای ” این پدر من است. نام پدر من علی است.” را می دهد.

هذا ابی. هذا ابی علی.
این پدر من است. نام پدر من علی است.

عبارت زیر معنای “این مادر من است. مادر من فرزانه است.” را می دهد و به نوعی مثالی است از عبارت بالا است. شما می توانید با تغییر نام فرزانه به نام مادر خودتان عبارت زیر را برای خودتان استفاده کنید.

هذه امی. هذه امی فرزانه.
این مادر من است. اسم او فرزانه است.

 

اگر شما بخواهید خواهرتان را معرفی می توانید از عبارت زیر استفاده کنید که معنی آن “این خواهر من است. اسم خواهر من نازگل است.” است.

هذه اختی. هذه اختی نازگل.
“این خواهر من است. اسم خواهر من نازگل است.”

اگر شما بخواهید از کسی بپرسید این مرد کیست باید از یکی از دو عبارت زیر استفاده کنید که البته هر دوی آنها معنای “آن مرد کیست؟” را می دهند.

من هذا؟
من هو؟

 

اکنون اگر بخواهید بپرسید این خانم کیست می توانید از یکی از عبارت های زیر بهره ببرید. هر دو عبارات زیر همین معنا را می دهند.

من هذه؟
من هی؟
این خانم کیست؟

اگر بخواهید بپرسید “این دو خانم چه کسانی هستند؟” و یا بپرسید “این دو آقا چه کسانی هستند؟” می توانید از یکی از عبارت های زیر استفاده کنید.

من هاتان البنتان؟
این دو خانم چه کسانی هستند؟

من هذان الرجلان؟
این دو آقا چه کسانی هستند؟

 

در حال حاضر یکی از روش های یادگیری زبان عربی، آموزش زبان عربی با سریال می باشد. این روش آموزشی نیاز به رعایت نکات و اصولی دارد که در طول مسیر یادگیری، اساتید به زبان آموزان آموزش می دهند. سریال های عربی زبان به دلیل ماهیت و محتوای آموزشی متفاوت، امکان نیتیو لایک شدن را برای زبان آموزان فراهم می کنند.
چنین سبک آموزشی در حال حاضر توسط  احمدرضا ابراهیمی تحت عنوان دوره راکت در حال برگزاری می باشد. این دوره آموزشی جایگزین همه کتاب ها و منابع آموزش زبان عربی شده است. در واقع شما در کنار سرگرمی به یادگیری مشغول می شوید. دوره راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان عربی در 50جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان عربی در 50 روز) در حال برگزاری است. این دوره برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد. اینکه کدام یک از دوره ها را انتخاب کنید بسته به شرایط و نیاز شما می باشد. دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان عربی است اما این بدان معنا نیست که این دوره برای دیگر افراد مناسب نیست، بلکه برای تک تک افراد در هر شرایط و رده سنی مناسب می باشد.
اساتید دوره راکت با حمایت و پشتیبانی بالا باعث ثبت بهترین لحظات آموزشی برای شما فراگیران می شوند و از ابتدا تا انتهای دوره در کنار شما زبان آموزان هستند.

در صورت تمایل برای شرکت در دوره های مکالمه عربی و تجربه نیتیو لایک شدن با ما می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است، بپردازید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین با ما در ار تباط باشید؛ در صورت نیاز می توانید با شماره تلفن 09333558002 تماس حاصل نمایید. مشاوران و کارشناسان ما همه روزه به جز روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما زبان آموزان هستند.