IELTS7 Banner 01 8

احوالپرسی به زبان انگلیسی در زندگی مانند سایر عادات و کارهای روزانه خود به خود در همه جا و زمان و به هر زبانی اتفاق می افتد ولی مهارت استفاده از کلمات و اصطلاحات به روز و همچنین سنجیدن موقعیتی که در آن قرار دارید باعث می شود شما از نظر گفتار و شخصیت شایسته به نظر برسید.
برای احوالپرسی به زبان انگلیسی تقریبا همه به جملات ساده و رایج آشنایی دارند و در هر موقیعیت از همان استفاده می کنند اما برای متفاوت بودن و زیبا صحبت کردن اصطلاحات دیگری هم وجود دارند که امروز به شما عزیزان آموزش می دهیم. در ابتدا لازم است بدانید احوالپرسی در جمع دوستان، خانواده، محل کار یا تحصیل نیازمند یادگیری عبارات خاص خود است که در این جا به توضیح هریک می پردازیم.

 

در ابتدا به جملات و سوالاتی که برای داشتن یک مکالمه دوستانه و غیررسمی و البته جدید می پردازیم. باید در نظر داشته باشید که در هر زبان کلمات و عباراتی هستند که بعد از گذشت سالها یا مدت نامعلومی به دست فراموشی سپرده می شوند و دیگر نشانی از آنها در گفتگو ها دیده نمی شود و به کاربردن آن ها کمی عجیب به نظر می رسد پس بهتر است در هر زبانی که صحبت می کنیم به روز باشیم. حالا به مثال های زیر دقت کنید:

?How are you doing

?How have you been

?What’s going on

?What’s up

?How is it going

?How is life treating you

 

برای احوالپرسی با افرادی که خیلی صمیمی هستید یا اعضای خانواده می توانید از این جملات استفاده کنید.توجه داشته باشید که این موارد برای موقیعیت های رسمی مناسب نیستند. شاید این که بخواهید در ساختار ظاهری این سوالات و یا معنی تحت الفظی آن ها کنجکاوی کنید باعث گیج شدن شما شود. بنابراین دیدن، شنیدن و کپی کردن ایده خوبی است چرا که در زبان فارسی نیز با موارد بسیاری از این گونه روبرو هستیم مانند: چه خبر؟ که ما در واقع منتظر شنیدن اخبار نیستیم و منظورمان احوالپرسی است.

?Howdy

?What’s sizzling

?How is it hanging

تمامی این سوالات به معنی “حال شما چطور است؟” می باشد. اگر چه مفهوم کلی جمله در تمامی موارد یکی است ولی شما باید آن ها را بشناسید تا در مقابل هر شخص یا هر موقیعیت ذهن شما بتواند در لحظه تصمیم بگیرد که کدام مناسب است و آن را به زبان بیاورید. در مکالمه به زبان انگلیسی شناختن این سوالات کمک بزرگی به تمام علاقه مندان و کسانی که قصد صحبت کردن با افراد انگلیسی زبان را دارند به حساب می آید چرا که کاربرد آن ها شما را حرفه ای تر می سازد.

 

در این جا نگاهی داریم به عبارت ها یا سوالاتی که شما عزیزان می توانید در موقعیت های رسمی از آن ها برای احوالپرسی استفاده کنید مانند محل کار یا تحصیل. با افراد مختلفی که خیلی صمیمی نیستید شاید استفاده کردن از جملات قبلی که یاد گرفتید در این موقعیت ها و مکان ها نوعی بی احترامی از سوی شما تلقی شود پس بهتر است با جملات زیر آشنا شوید: (لازم به تاکید است که
برای تلفظ درست و لحن صحیح کلمات و سوال ها کلیپ را با دقت تماشا کنید.)

?How do you do

?How are things coming along

?How are things coming together

?Are you well

 

شما با تلاش و برنامه ریزی و استفاده از محتوای آموزشی منحصر به فردی که در موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی در اختیار دارید به راحتی می توانید از آموزش رایگان زبان انگلیسی بهره مند شوید و حتی آمادگی لازم جهت شرکت در دوره های آموزش فشرده زبان انگلیسی (آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز) را کسب کنید تا هم در زمان و هم هزینه صرفه جویی کنید. آموزش مکالمه انگلیسی با مشاهده ی کلیپ ها و دیگر محتوا های آموزشی که با تلاش اساتید موسسه ابراهیمی در دسترس تمام علاقه مندان به یادگیری زبان قرار گرفته کار دشواری نیست، چرا که هم محتوا و هم روش آموزش با به کارگیری علوم روز تهیه شده است. یادگیری زبان در کوتاه مدت که در این موسسه با نام راکت شناخته می شوند در سایر زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و روسی نیز در حال برگزاری است. با شرکت در این دوره ها علاقه مندان هم از نظر اقتصادی و هم زمان صرفه جویی خواهند کرد و مهم تر این که از یک آموزش کارآمد بهره مند می شوند.
شما عزیزان می توانید برای شرکت در این دوره ها  فرم زیر را کامل کنید یا از طریق شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و  ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ با همکاران ما در تماس باشید.