در دنیای مدرن امروزی همه ما تمایل به یادگیری زبانی به جزء زبان مادریمان داریم تا بتوانیم زندگی ای توام با ارتباطات سازنده و آینده ای بهتر را برای خود و فرزندانمان رقم بزنیم. چرا که تحت هر شرایطی وقتی شما زبان دیگری را یاد بگیرید می توانید مطمئن باشید که نسبت به افراد دیگر در گزینش ادارات و شرکت های بین المللی و حتی کوچک، شانس بیشتری برای قبولی در استخدام دارید. برای مهاجرت یا ادامه تحصیل، داشتن زبان دوم در رزومه تان، قطعا شانس شما را برای زندگی ای آرام تر و فارغ از استرس بیشتر می کند.
IELTS7 Banner 01 8
ما در این مقاله به یک سری مکالمات ساده و ابتدایی در زبان آلمانی می پردازیم که دانستن آن خالی از لطف نیست و برای شما زبان آموزان مبتدی در زبان آلمانی جذابیت دو چندانی خواهد داشت.
در ابتدا بهتر است قبل از شروع یک توضیح کوتاه و مختصر درباره کلمه سلام به زبان آلمانی بدهم. سلام به آلمانی به چهار مدل مختلف بیان می شود که ساده ترین آن کلمه hello است. اما کلمات دیگری چون، servus نیز معنی سلام را می دهند.
در ادامه باید نیز برای شما یک توضیح کوتاه درباره زمان ها بدهم. برای بیان صبح بخیر از کلمه Guten Morgen استفاده می کنیم ولی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ بعد از ظهر به زمان آلمانی از کلمه Guten Tag استفاده می کنیم. از ۶بعد از ظهر تا آخر شب نیز از کلمه Guten Abend استفاده می کنیم که این عبارت هم به معنی شب بخیر است و هم بعد از ظهر!
در زبان آلمانی برای هر کلمه جنسیت مشخصی در نظر گرفته می شود و در کلمات بالا چون هر سه کلمه morgen، tag و abend کلماتی مذکر هستند کلمه Gut نیز به شکل مذکر آن به کار برده می شود.اصطاحات و عبارات کاربردی در زبان آلمانی

 

Hallo : سلام
Guten Tag : روز بخیر
?Was ist los : چه خبر؟
?Wie geht es dir : اوضاع چطوره؟
Servus : در خدمتم
Tschuss : خداحافظ
Bis blad : میبینمت
.Bis morgen : فردا می بینمت
.Es geht mir gut : خیلی خوبم

Ciao : خداحافظ
Bis bald : به زودی می بینمت
Ja : بله
Nein : نه
?Wie geht’s : حالت چطوره؟
Gut : خوب
Danke : مچکرم
Bitte : لطفا
?Wie : چطوری؟

.Freut mich dich kennenzulernn : از آشنایی با شما خوشبختم.
.Mir geht es nicht so gut : من زیاد خوب نیستم.
.Ich bin sehr mude : خیلی خسته ام.
.Es tut mir leid : متاسفم.
?Wie alt bist du : چند سالته؟
.Ich bin dreiundzwanzig Jahre alt : من بیست و سه سالم است.
Auf Wiedersehen : به امید دیدار دوباره

 

آموزش زبان آلمانی، برای علاقه مندان به این زبان، با روش های جدید و ادغام شده با علم روانشناسی، می تواند گام بزرگی در آموزش و یادگیری باشد. ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، همواره دغدغه مند مسیر یادگیری زبان آموزان بوده ایم و البته که طراحی آموزش آنلاین زبان آلمانی و طراحی دوره های پربازده آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد گامی مثبت را برای ما بوجود آورد تا بتوانیم دایره ای وسیع از زبان آموزان و علاقه مندان را در کنار خود داشته باشیم.
این دوره ها هر یک در  جایگاه خود ویژگی های چشمگیری را دارند که در مسیر یادگیری حائز اهمیت واقع گردیده اند. راکت آلمانی با بهره گیری از اساتیدی که همگی دوره های تخصصی تربیت مدرس آموزش راکت را گذرانده اند و البته با پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته خود توانست در مدت زمانی کم توجه بسیاری از کارشناسان زبان را به خود جلب نموده و بسیاری از این عزیزان اقدام به ثبت نام در دوره های آماده سازی تربیت مدرس راکت نمایند.
در واقع این دوره ها علاوه بر اینکه آموزشی درست را رقم می زد می توانست شکلی صحیح از ارتباط راهبر و زبان آموز را رقم زده و در نهایت در زبان آموزان ایجاد انگیزه و روحیه خودباوری را بنماید.
دوره های همیاد آلمانی نیز از دوره های خصوصی آموزش زبان هستند که از ویژگی های  مثبت این دوره ها می توان به حق انتخاب زبان آموز در تعیین استاد، محتوای آموزشی، تعداد جلسات و همچنین زمان و روز کلاس ها اشاره نمود. هدف از این امر این بود تا شخصی سازی آموزشی صورت گرفته و زبان آموز بتواند با توجه به سبک یادگیری خود به آموزش زبان آلمانی اقدام نماید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش آنلاین زبان آلمانی و نحوه برگزاری این دوره ها، شما می توانید با مشاوران ما ارتباط حاصل نموده و علاوه بر آشنایی با دوره ها، مشاوره های لازمه را در خصوص مهارت های یادگیری و آشنایی با سبک یادگیری کسب نمایید.
همکاران ما به صورت تمام وقت در کنار شما هستند تا تجربه ای شگفت انگیز را برایتان در حوزه آموزش زبان رقم بزنند. راه های ارتباطی با این عزیزان: