بسیاری از ما با دیدن انسان های موفق شگفت زده می شویم و نمی خواهیم این موضوع را بپذیریم که آنها با ما در هیچ چیزی متفاوت نبوده اند جز تعهد و تلاششان! انسان ها موفق برای رسیدن به جایگاهی که هم اکنون به دست آورده اند بی کار ننشسته اند و برای رسیدن به اهدافشان تلاش کرده اند و ما تنها حال و اکنون آنها را میبینیم و غبطه زندگی، راحتی و رضایتشان از زندگی را می خوریم.
نکته مهم دیگری که من در بسیاری از موارد می بینم این است که تنها افراد دور و بر ما نیستند که به ما می گویند: ” تو نمی توانی ” و در بسیاری موارد دیگر این خود ما هستیم که این جلمه را بارها و بارها برای خود تکرار می کنیم و خود را از بکارگیری توانایی های بی شماری که در درونمان قرار دارد بی نسیب می کنیم.
اینکه بتوانیم برای رسیدن به آرزوها و خواست هایمان فعل ” خواستن” را صرف کنیم یک هنر است و انسان هنرمند این فعل را به زیباترین امکان برای خود در تمام طول عمرش صرف می کند. ترسیدن و ایستادن از ترس شکست خوردن تنها مانعی بیش نیست و ما را این ترس ها و استرس ها هر روز کوچک و کوچک تر می کند.

IELTS7 Banner 01 8

یادگیری زبان فرانسه نیز به همین شکل است. در ابتدا شاید خیلی ها به شما بگویند که چرا زبان فرانسه؟ چرا زبان انگلیسی نه؟ زبان فرانسه به چه درد شما می خورد؟ و هزاران چرای دیگر!
اما بهتر است که اگر به زبان فرانسه علاقه دارید و اهداف خود را بر یادگیری زبان فرانسه بنا کرده اید، تصمیمتان را بگیرید و برای رسیدن به آرزوهایتان تلاش کنید. علاقه همیشه دلیلی شده است تا افراد موفق در هر شغلی به بهترین حد ممکن در شغل خود برسند و همیشه از شغل و جایگاهی که در آن هستند رضایت کافی داشته باشند.
پس شما نیز از هیچ چیز نترسید. در زندگی تصمیم های جدی بگیرید و برای رسیدن به آن علاوه با مشورت با انسان های با تجربه برای رسیدن به خواسته هایتان برنامه ریزی کنید و از سرگرمی های بی اهمیت بگذرید. اشتباه نکنید منظور ما از سرگرمی های بی اهمیت دوری از شادی و سرگرمی نیست. هر انسانی به تفریح شادی و سرگرمی نیاز دارد اما سرگرمی های درست و به جا با سرگرمی های بی اهمیت و شادی های زودگذر بسیار متفاوت است.
یادگیری زبان فرانسه
 شاید برای هر فردی که علاقه مند به فرهنگ و تاریخ این کشور است جذابیت های بسیاری داشته باشد. زبان فرانسه نیز یکی از اعضای خانواده زبان هندو  اروپایی است و شاعران بزرگی همچون آراگون و پل آدامز با شعرهای بی نظیر خود در جذابیت یادگیری زبان فرانسه تاثیرات بسزایی داشته اند.
نویسنده بزرگ رمان بینوایان، ویکتور هوگو نیز فرانسوی است. نویسندگان دیگری چون الکساندر دوما خالق داستان فیلم به یاد ماندنی ” کنت مونت کریستو” نیز فرانسوی است . فرانسه در هنر، سینما و تئاتر همیشه افراد بزرگی را به جهان معرفی کرده است. و چه بسیار هنرمندانی که ما اسم آنها را می دانیم اما شاید نمی دانستیم آنها از کشور فرانسه هستند.

الفبای زبان فرانسه
الفبای زبان فرانسه
 از ۲۶ حرف تشکلیل شده است که نوع نوشتاری آن کاملا شبیه زبان انگلیسی است اما در  تلفظ تفاوت هایی دارد به عنوان مثال در زبان انگلیسی حرف Y، وای تلفظ می شود اما در زبان فرانسه ایگرک تلفظ می شود. یا حرف R، که ما آن را همیشه به صورت ” ر ” تلفظ می کنیم اما در زبان فرانسه این حرف را ما بین دو حرف “خ و غ” و یا “ق” تلفظ می کنیم که همین باعث جذابیت در تلفظ کلمات در این زبان شیرین می شود.
در زبان فرانسه ترکیبی از دو حرف، یک صدا را در کنار هم می دهند. مانند کلمه chaud، این کلمه به معنی گرم است. و c وh در اینجا با هم صدای ” ش ” را می دهند.
در زبان فرانسه کلمات با le و la به مونث و مذکر تقسیم می شوند. و در این زبان کلمات جنسیت دارند. La نشان دهنده مونث بودن اسامی است و le نشان دهنده مذکر بودن اسامی است. حرف تعریف les هم نشان دهنده اسامی جمع است که وقتی این حرف تعریف بکار برده می شود یک s به نشانه جمع بودن کلمه، در پایان کلمه می آید.
یک نکته جالب اینکه درست است حرف w در الفبای فرانسه وجود دارد اما هیچ کلمه فرانسوی با حرف w وجود ندارد و کلماتی که با این حرف گاها در زبان فرانسه می بینید همه قرض گرفته از دیگر زبان ها هستند. اما حرف E برعکس حرف W پرکاربردترین حرف در زبان فرانسه است و در بسیاری از کلمات کشور فرانسه دیده می شود.
حالا بیاید یک توضیح مختصر درباره سلام به زبان فرانسه بدهیم. تا بعد از آشنایی مختصری که با الفبای زبان فرانسه کسب کرده اید کمی هم با این کلمه آشنا شوید.

سلام به فرانسوی
برای سلام به فرانسوی ما از دو عبارت salut و Bonjour استفاده می کنیم. عبارت salut حرف آخرش خوانده نمی شود و معمولا برای سلام کردن به صورت غیررسمی و کاملا دوستانه به کار برده می شود. این کلمه برای خداحافظی کردن نیز به کار برده می شود که مترادف کلمه Au revoir! نیز هست. اما برای سلام کردن به صورت رسمی به زبان فرانسه یا فرانسوی از کلمه Bonjour استفاده می کنیم که حرف آخر آن به صورت بسیار آرام و کوتاه تلفظ می شود. این کلمه برای گفتن صبح بخیر نیز به کار برده می شود.
خب در هر زبانی ابتدایی ترین چیزی که ما یاد می گیریم همین سلام کردن و خداحافظی است که در زبان فرانسه به دلیل بامزه تلفظ شدن شدن این عبارات خب به طبع بیشتر در خاطر ما می ماند.

امیدوارم این مقاله نیز مورد قبول شما همراهان عزیز واقع شود و بتوانیم در کنار هم و در مقالات دیگر بیشتر با زبان فرانسه آشنا شویم. در موسسات آموزش زبان فرانسه در اصفهان، با برگزاری دوره های مختلف، یادگیری زبان فرانسه را برای ما علاقه مندان آسان تر کرده اند. دوره های آموزش زبان فرانسه در اصفهان، بنا بر نیاز امروزی مردم، برنامه ریزی شده اند تا افراد بتوانند به راحتی و با خیالی آسوده به علایق و نیازهای خود بپردازند. یادگیری زبان فرانسه یا هر زبان دیگری نیاز به صرف وقت و برنامه ریزی دارد. امیدواریم در همین ابتدای راه، عزم خود را جزم کرده، تا بتوانید در زمان مناسب در جایی که آرزویش را دارید، باشید.