آیا شما از آن دسته از افراد هستید، که رویای صحبت کردن به زبان فرانسه را دارید، اما هرگز برای رسیدن به آن قدمی بر نداشته اید؟ آیا سخنان اطرافیان شما، مبنی بر اینکه یادگیری این زبان وقتی زبان انگلیسی بیشتر از هر چیزی این روزها توصیه می شود به چه درد می خورد، مانعی برای رسیدن شما به آرزوهایتان شده است؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم که این موضوعات منفی را برای همیشه از ذهن شما خارج کنیم و امید داریم که شما به این باور برسید که این خود شما هستید که باورهایتان را می سازید؛ نه دیگران.

IELTS7 Banner 01 8

 

• امروز وقتش نیست؛ از هفته دیگر شروع کن!!
شاید بهترین کار این باشد که امروز برای رسیدن به خواسته هایتان یک قدم کوچک بردارید. یک قدم کوچک می تواند خرید یک فیلم به زبان فرانسه و دیدن این فیلم باشد یا ثبت نام در یک آموزشگاه زبان فرانسه! فرقی نمی کند تا یک قدم کوچک برندارید همچنان در همان مرحله ای که ایستاده اید می ایستید و فقط آرزوی خود را دست نیافتنی تر تصور می کنید.
شاید از موانعی که شما را از یادگیری زبان فرانسه منع می کند مشکلات مالی باشد. شما می توانید راه های دیگری را امتحان کنید مانند دانلود یک نرم افزار زبان فرانسه و یادگیری زبان فرانسه به صورت خود آموز! ایرادی ندارد شاید در ابتدای راه این گزینه همان یک قدم کوچک باشد.

• خواندن زبان فرانسه را ول کن بچسب به زندگی ات! این چیزها برایت نون و آب نمی شود!!!!
این عبارت کاملا اشتباه است. شاید در ابتدای راه خواندن زبان فرانسه از دید یک سری از افراد بی فایده باشد، اما اگر شما نیز مانند هزاران انسان موفق برای یادگیری زبان فرانسه به دنبال یک چرایی مهم باشید و هدفی را در پشت آن برای خود مشخص کرده باشید قطعا خواندن زبان فرانسه شما را هر روز یک قدم برای رسیدن به این هدف نزدیک تر می کند.

• غیر ممکن است!
تنها چیزی غیر ممکن و دست نیافتنی است که شما برای رسیدن به آن قدمی بر ندارید. اگر به راستی خواهان شغل، درآمد، تحصیلات بهتر و زندگی ایده آل تر هستید و همه اینها را در خواندن زبان فرانسه و یادگیری این زبان می دانید برای رسیدن به خواسته هایت عزمت را جزم کن و در همین ثانیه یک قدم موثر بردار. گوشت را بر روی نمی شود ها و نمی توانی ها ببند.

• فقط انسان های خوش شانس به آرزوهایشان می رسند!
شاید این به این خاطر است که همین آدم های خوش شانس همان انسان های مثبت اندیش و خوش بین هستند. آنها با ابزارهایی مانند داشتن انگیزه، تجسم خلاق، باور به پیروزی و مثبت اندیشی، دست به ساختن موفقیت خود می زنند و ما نیز کافی است دست از منفی بافی برداریم تا جزء همین انسان های خوش بینی باشیم که خیلی ها دوست دارند شرایط آنها را داشته باشند. افرادی که به زبان فرانسه صحبت می کنند قطعا یک روز مانند ما حتی در ادای ابتدایی ترین کلمات این زبان عاجز بوده اند. اما باور داشته اند که می توانند و مسیرهای مختلفی را برای رسیدن به حالی که اکنون در آن هستند طی کرده اند. آنها خوب درس خوانده اند، روزانه تمرین کرده اند و سعی کرده اند به خوبی از آموزش هایی که می بینند استفاده کرده و با اعتماد بنفس به مکالمه زبان فرانسه پرداخته اند.

• این رویا ها زیادی برای تو بزرگ است!
شاید برای شما نیز پیش آمده است که وقتی از رویاهایتان حتی به نزدیک ترین افراد زندگی تان می گویید، آنها این جمله را برای شا بارها و بارها تکرار کرده و اصرار دارند ثابت کنند، که شما باید به همین زندگی ای که دارید قانع باشید و دست از بلندپروازی هایتان بردارید. و ادامه تحصیل در کشور فرانسه یا مهاجرت به کشور فرانسه را برای شما خیال پروازی ای بیش نمی دانند! اما آنها نمی دانند که برای رسیدن به خواسته ها نیاز نیست که فوق العاده ثروتمند ، باهوش یا از افراد خاص جامعه باشید؛ بلکه تنها نیاز است که به اندازه کافی شور و اشتیاق و انگیزه داشته باشید تا بتوانید از زمان های مرده خود زمان هایی برای یادگیری زبان فرانسه بسازید و خود را هر روز یک پله به خواسته هایتان نزدیک کنید.

• اگر یک حساب بانکی پر از پول نداشته باشی نمی توانی به هیچ جا برسی!
موفقیت با پول به دست نمی آید بلکه تنها با برنامه ریزی و پیگیری بدست می آید. اگر می خواهید فردی موفق باشید باید یک برنامه ریزی دقیق برای زندگی و شرایط مالی خود داشته و با شور و اشتیاق برای رسیدن به آرزوهایتان، کارهای غیرضروری و هزینه های غیر ضروری خود را کنار بگذارید تا بنا بر اولویت هایتان شرایطی بهتر برای رسیدن به آرزوهایتان رقم بزنید.
به طور مثال اگر شما واقعا دوست دارید زبان فرانسه را فرا بگیرید و هزینه کافی برای ثبت نام را ندارید کافی است یک نگاهی به دفتر برنامه ریزی خود بندازید و ببینید اولویت زندگی تان کدام است. و پس از اولویت بندی هزینه های اضافی را حذف کرده و آن را در یادگیری زبان صرف کنید.

• رسیدن به رویاها، یعنی اینکه نه سرگرمی ای داشته باشید و نه خوب بپوشید و نه خوب بخورید!
درست است ما در زندگی واقعی بسیاری از افراد را می بینیم که نتوانسته اند بین یک زندگی خوب و کار خود تعامل برقرار کنند. و بسیاری به اشتباه فکر می کنند که اگر صبح تا شب و شب تا صبح کار نکنند نمی توانند به زندگی ایده آل برسند. اما آیا این باعث می شود که همه این دیدگاه اشتباه را بپذیرند؟
خیلی از دانش آموزانی که کنکور دارند نیز به اشتباه در همین چاه افتاده و تمام زندگی خود را در یک اتاق و چند کتاب خلاصه می کنند به امید دست یابی به بهترین رتبه کنکور اما واقعا چرا بسیاری از آنها علارغم تلاش های این چنینی موفق نمی شوند و دچار نا امیدی می شوند؟ آنها نتوانسته اند بین کار و زندگی و تفریحات خود ارتباط درستی ایجاد کنند.
اما اگر شما به دنبال علایق و رویاهایتان حرکت کنید، همان کاری را انجام خواهید داد که از انجام دادنشان لذت می برید. لذت بردن از زندگی تنها به معنای رفتن به دورهمی های متعدد یا همیشه در حال گشت و گزار رفتن نیست ، اگر همه ی ما بدانیم که چه لذتی دارد که هر روز یک قدم به هدف خود نزدیک شویم آنوقت از مسیری که در آن قرار گرفته ایم رضایت کامل داریم.

شاید بهتر می بود که در ابتدا در مدارس و دانشگاه ها، دروس شجاعت، اعتمادبنفس و خودباوری را به دانش آموزان، آموزش می دادیم. ما در آکادمی زبان بهین دانش سعی بر این داشته ایم که با آموزش زبان در اصفهان  وهمینطور استفاده درست از سیستم آموزشی رامیت، زمینه های مثبتی در این راه برداریم و امیدواریم بتوانیم به زودی نوجوانانی خودباور را به جامعه تحویل دهیم.