همه ما در مواقعی در مواجه با استرس کم می آوریم و گاها نمی توانیم با استرس های خود به مبارزه بپردازیم. استرس قبل از امتحان، استرس زمان حاضر شدن در کلاس درس و چندین و چند نوع استرس از کودکی تا بزرگسالی با ما همراه می شوند و اگر بموقع در فکر رفع آنها نباشیم هر روز این استرس ها بیشتر و بیشتر می شوند و خود به یک بیماری در ما تبدیل می شوند!
بیایید با هم یک سری راه حل را امتحان کنیم تا بتوانیم فارغ از استرس به یادگیری زبان بپردازیم و در کلاس، بدون استرس و با اعتماد بنفس به رفع اشکالات در دروس زبان بپردازیم.
قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که توکل و امید داشتن به شما در هر کاری می تواند کمک کند به شرط اینکه علاوه بر امید برای رسیدن به هدف خود تلاش را نیز فراموش نکرده و نسبت به کاری که می کنید تعهد داشته باشید. یادگیری زبان به خودی خود یک کار بزرگ است و کسانی که تصمیم به یادگیری زبان آلمانی می گیرند نسبت به کسانی که هدف مشخصی در زندگی ندارند و برای یادگیری و آموزش هر چیزی تنبلی می کنند یک قدم جلوتر هستند. چرا که به این چیزی که هستند راضی نبوده و تشنه یادگیری اند.

IELTS7 Banner 01 8

یادگیری زبان آلمانی برای بسیاری از افراد کاری سخت و نشد است و شما باید به خود افتخار کنید که برای داشتن آینده ای بهتر و به کار گیری توانمندی هایتان این قدم بزرگ را برداشته اید.
آموزش زبان آلمانی در اصفهان، توانسته این روزها محبوبیت ویژه ای در میان زبان آموزان، کسب کند و ما شاهد مراجعین بیشتری نسبت به سالهای قبل هستیم. دوره های آموزش زبان آلمانی، راه را برای تمامی علاقه مندان به یادگیری زبان آلمانی، باز کرده است.

برای کاهش استرس چه کارهایی را انجام بدهیم؟

• قبل از هر چیزی بهتر است که با یک برنامه ریزی دقیق و داشتن یک دفتر برنامه ریزی کارهای خود را به ترتیب اولویت و اهمیت و مدت زمانی که از شما برای انجامش می گیرد بنویسید. اگر اولویت شما یادگیری زبان آلمانی است بهتر است مدت زمانی را که باید در طول روز به یادگیری زبان آلمانی بپردازید را مشخص کرده و نسبت به انجام آن متعهد باشید. لطفا از نوشتن زمان غیر واقعی و زمانی که می دانید، نمی توانید صرف یادگیری کنید، بپرهیزید. واقع بین باشید.

• شب ها نیم ساعت زودتر از ساعت معمول به خواب بروید تا بتوانید خود را برای داشتن یک روز بهتر و لذت بخش تر آماده کنید. داشتن یک خواب آرام و البته کافی به شما این امکان را می دهد تا شروع روزی بهتر داشته باشید. هنگام خواب بهتر از به سمت چپ خود بخوابید و نفس عمیق بکشید . در این حالت سوراخ راست بینی تان تحریک و سمت راست بدن فعال تر می شود.

• سعی کنید صبح زود بیدار شوید حتی یک ربع زودتر از همیشه؛ این کار به شما کمک می کند تا بتوانید قبل از هر چیزی در دفترتان هر آنچه که فکر شما را به خود مشغول کرده است را بنویسید و با فکری آزاد به خواندن و تمرین زبان آلمانی بپزدازید. اگر شما جزء افرادی هستید که مبتدی هستید اما حداقل یک ترم از زبان آلمانی خود را گذرانده اید بهتر است صفحات روزانه خود را به زبان آلمانی بنویسید حتی اگر جملاتتان دست و پا شکسته و کوتاه باشند. تلاش خود را بکنید.
• سعی کنید از معاشرت با افرادی که به شما استرس می دهند و انرژی شما را می گیرند، بپرهیزید. این افراد همه جا هستند و دائما به نشدها و نمی توانم ها فکر کرده و افکارشان را به شما منتقل می کنند. اگر این افراد از بستگان درجه یک شما هستند و نمی توانید از آنها دوری کنید بهتر است در حد امکان از انگیزه ها و اهدافتان با آنها صحبت نکنید.

• برای یادگیری زبان آلمانی یا هر زبان دیگر بهتر است قبل هر چیزی یک لیست از کارهایی که باید انجام بدهید و وسایلی که باید تهیه کنید را آماده کنید. به طور مثال برای آموزش زبان آلمانی، شما به یک آموزشگاه زبان آلمانی نیاز دارید. در مرحله دوم شما باید یک سری کتاب تهیه کرده و با دوستانی معاشرت کنید که علاقه مندی هایشان شبیه به شماست یا به طور مثال شما به پادکست های زبان آلمانی نیاز دارید و فیلم های زبان آلمانی. فرقی نمی کند؛ همه و همه را بنویسید.

• بهتر است مشکلات را بپذیریم اما از آنها غول نسازیم. در یادگیری هر چیزی و در راه رسیدن به هر هدفی مشکلات و سختی هایی نیز وجود دارد. به طور مثال همه ما می دانیم که زبان آلمانی یک زبان جنسیت محور است. تلفظ کلمات سخت است و … اما اگر همه ما می خواستیم بخاطر این دلایل از قید یادگیری زبان آلمانی بگذریم تا به حال هیچ استاد زبان آلمانی یا دانشجوی ادبیات آلمانی وجود نداشت و یا همه باید قید سفر به کشور آلمان را می زدیم! پس بهتر است مشکلات را بپذیریم و برای حل این مشکلات و سختی های راه صبوری پیشه کنیم و با صبر و حوصله و صد البته تلاش این مسیر شگفت انگیز را بپیماییم.

• ورزش و درست نفس کشیدن را فراموش نکنید. شاید بسیاری از شما بگویید ورزش کردن چه ارتباطی با یادگیری زبان آلمانی دارد اما من به شما می گویم که ورزش کردن راهی برای مبارزه با استرس های موجود در این راه است. وقتی شما بتوانید بر استرس های خود غلبه کنید شما می توانید در آموزش و یادگیری نیز شکیبا تر باشید و این مسیر را با قدرت هر چه تمام تر بگذرانید.

• روی موضوعات آرامش دهنده تمرکز کنید. برای اینکه از شیرینی ها و جذابیت های یادگیری زبان آلمانی کاسته نشود، به بخش های راحت و سرگرم کننده آن فکر کنید و به آموزش زبان آلمانی به چشم یک سرگرمی نگاه کنید. به طور مثال از تلفظ کردن های با مزه آن لذت ببرید و به اهدافتان که بخاطر رسیدن به آن، زبان آلمانی را یاد می گیرید فکر کنید. به طور مثال شاید شما هدفتان از یادگیری زبان آلمانی تدریس زبان در دانشگاه باشد یا شاید مهاجرت یا یک سفر کاری به کشور آلمان. هدفتان هر چه که هست با تصویر سازی ذهنی و یادآوری رسیدن به هدفتان از آن لذت ببرید.

• از مقایسه کردن خود با دیگران بپرهیزید. مقایسه کردن در هر سنی برای هر کسی آزار دهنده است حالا می خواهد فرد مقایسه کننده خودتان باشید یا دیگران؛ فرقی نمی کند. سعی کنید خودتان بهترین خودتان باشید و برای هر قدم مثبتی که بر می دارید خوشحال باشید.

• در زمان حال باشید و از مسیری که در آن قرار گرفته اید لذت ببرید. همیشه وقتی ما در زمان آینده سیر می کنیم هم ترس از نرسیدن یا دیر رسیدن به سراغمان می آید و هم از مسیر نمی توانیم لذت ببریم. به طور کلی همیشه ناراضی هستیم و نگرانیم. این خود دلیلی بر به وجود آمدن استرس در ما می شود.