زبان آلمانی یک زبان جنسیت محور است، به همین سبب در این زبان برای هر لغتی، جنسیت خاصی تعیین می‌شود، اما جنسیت تمامی ماه ها و روزهای هفته به زبان آلمانی، مذکر است و باعث می‌شود که شما راحت‌تر بتوانید در جمله از لغاتش استفاده کنید و دغدغه‌ی مشخص کردن مونث و مذکر بودن آن‌ها را نداشته باشید. هر چند که یادگیری مونث و مذکر بودن اسامی در زبان آلمانی، با تمرین و تکرار به راحتی به دست می‌آید، همانطور که بقیه‌ی مهارت‌هایمان را با تمرین مستمر، کسب کرده‌ایم. در این مقاله شما را با زبان آلمانی بیشتر آشنا می‌کنیم و موضوع را حول محور یادگیری ماه ها و روزها به زبان آلمانی پیش می‌بریم. ماه ها به زبان آلمانی تفاوت چندانی با زبان انگلیسی ندارند و شما می‌توانید از این مزیت استفاده کرده و به راحتی آن‌ها را به خاطر بسپارید.

IELTS7 Banner 01 8 ماه ها و روزهای هفته به زبان آلمانی,ماه ها و روز ها به زبان آلمانی

ماه های سال به زبان آلمانی:

همانطور که می‌بینید تفاوت در نوشتن به زبان انگلیسی و زبان آلمانی در ماه ها بسیار کم است. اما در تلفظ به طبع تفاوت‌های بیشتر دیده می شود.

ژانویه : Januar

فوریه : Februar

مارس : März

آوریل : April

می : Mai

جون : Juni

جولای : Juli/ Julei

آگوست : August

سپتامبر : September

اکتبر : Oktober

نوامبر : November

دسامبر : Dezember

فصل ها به زبان آلمانی:

درباره‌ی فصل ها باید به دو نکته‌ی مهم اشاره کنیم: یک اینکه جنسیت تمامی فصل ها در زبان آلمانی مذکر است، به جزء فصل بهار، که جنسیتی مونث در این زبان دارد. دومین نکته این است که فصل بهار شامل ماه های مارس، آوریل و می، می‌شود و فصل تابستان شامل ماه های جون، جولای و آگوست می‌باشد و فصل پاییز نیز شامل ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر و فصل زمستان نیز شامل دسامبر، ژانویه و فوریه است.

Frühling : بهار

Sommer : تابستان

Herbst : پاییز

Winter : زمستان

روز های هفته به زبان آلمانی:

نکته‌ای که باید درباره‌ی روزهای هفته به آلمانی گفته شود، این است که شنبه، تنها در بعضی از نواحی آلمان استفاده می‌شود و در اکثر بخش‌های کشور آلمان، شنبه کاربردی ندارد. نکته دوم این است که روزهای هفته در زبان آلمانی همگی مذکر هستند و نکته سوم اینکه در کشور آلمان شروع هفته از دوشنبه است و مانند کشور ما ایران، از شنبه شروع نمی‌شود.

Sonnabend: شنبه

Sonntag: یک شنبه

Montag : دو شنبه

Dienstag : سه شنبه

Mittwoch : چهار شنبه

Donnerstag : پنج شنبه

Freitag : جمعه

در ادامه به عباراتی که در مکالمه به زبان آلمانی، مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره می‌کنیم:

امروز چه روزی است؟= ?welcher Tag ist heute

امروز روز دانشجو است. = .Heute ist Studententag

امروز چند شنبه است؟ = ?Welcher Tag ist heute

امروز یکشنبه است. = .heute ist Sonntag

ما کی درس بخوانیم؟ = ?Wann sollen wir studieren

ما فردا درس می‌خوانیم. = .Wir werden morgen lernen

تو امشب چه کار می‌کنی؟= ?Was machst du heute Nacht

امشب فیلم می‌بینم. = .Ich schaue heute Abend einen Film

تولد کی است؟ = ?Wann ist der Geburtstag

تولدم روز جمعه است. = .Mein Geburtstag ist Freitag

فاطمه روز شنبه کجاست؟ = ?Wo ist Fatima am Samstag

او روز شنبه در اصفهان است. = .Er ist am Samstag in Isfahan

امروز چه تاریخی است؟ = ?welches Datum ist heute

امروز اول ماه است. = .Heute ist der erste des Monats

کلمات مرتبط با “روز” به زبان آلمانی:

عدد (شماره) : Nummer

تاریخ : Datum

روز : Tag

امروز : Heute

فردا : Morgen

پس فردا : übermorgen

دیروز : Gestern

پریروز : Vorgestern

صبح : Morgen

قبل از ظهر : Vormittag

ظهر : Mittag

بعد از ظهر : Nachmittag

عصر : Abend

غروب : Sonnenuntergang

شب : die Nacht

نیمه شب : Mitternacht

آخر شب : Späte Nacht

دو روز دیگر : Zu mehr Tagen

ماه : Monat

هفته : Woche

سال : Jahr

یک سال پیش : vor einem Jahr

هفته دیگر : nächste Woche

هفته پیش : letzte Woche

 

امیدواریم عبارات و کلمات زبان آلمانی به کار رفته در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانیم در کنار هم از یادگیری زبان آلمانی و زیبایی‌های کشور آلمان لذت ببریم و آموزش زبان آلمانی را به یک علاقه در دیگر همشهریان خود تبدیل کنیم. هدف موسسه‌ی ما از برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین زبان آلمانی و دورهای راکت زبان آلمانی، خدمت رسانی به همه‌ی افراد در هر نقطه از کشور و یا حتی خارج از کشور است.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با هدف ارائه بهترین کیفیت، سیستم آموزشی رامیت را برای برگزاری دوره‌های مختلف زبان‌های زنده‌ی دنیا مانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی استانبولی، عربی، چینی و …. برنامه ریزی و ابداع کرده است تا زبان آموزان به بهترین شکل ممکن، به آموزش زبان بپردازند.
در این موسسه دوره‌های آموزش آنلاین زبان آلمانی در ۵۰ روز و یا 50 جلسه تحت عنوان دوره‌های راکت به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، با ثبت نام در دوره راکت زبان آلمانی علاوه بر مزیت‌های تشکیل کلاس غیر حضوری از ویژگی خاص دیگری که آن، فراگیری آموزش زبان در کمتر از دو ماه است، بهره مند می‌شوید، این ویژگی خاص، برای یادگیری سریع یک زبان، مورد توجه کسانی که وقت کافی ندارند و مجبور به یادگیری سریع زبان خاصی برای کار، تحصیل یا زندگی هستند، قرار گرفته است. سایت زبان احمدرضا ابراهیمی، آموزش آنلاین و خصوصی زبان را، در راستای هدف آموزشی خود قرار داده تا زبان آموزان بدون محدودیت مکانی و زمانی، در هر جایی بتوانند زبان بیاموزند. شما با گذراندن دوره‌های راکت به راحتی می‌توانید بر مکالمه زبان آلمانی تسلط پیدا کنید و لهجه و گرامر شما همچون یک نیتیو آلمانی شود. در این دوره شما در کنار سرگرمی و از طریق فیلم و سریال به آموزش و یادگیری می‌پردازید و لحظات شاد و فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد خورد.
برای اطلاع از انتخاب دوره، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید.