زبان آلمانی یک زبان جنسیت محور است، به همین سبب در این زبان برای هر لغتی، جنسیت خاصی تعیین می شود، اما جنسیت تمامی ماه ها، در زبان آلمانی مذکر است و باعث می شود که شما راحت تر بتوانید در جمله از لغاتش استفاده کنید و دغدغه ی مشخص کردن مونث و مذکر بودن آن ها را نداشته باشید. هر چند که یادگیری مونث و مذکر بودن اسامی در زبان آلمانی، با تمرین و تکرار به راحتی به دست می آید، همانطور که بقیه ی مهارت هایمان را با تمرین مستمر، کسب کرده ایم. در این مقاله شما را با زبان آلمانی بیشتر آشنا می کنیم و موضوع را حول محور یادگیری ماه ها و روز ها به زبان آلمانی پیش می بریم. ماه ها به زبان آلمانی تفاوت چندانی با زبان انگلیسی ندارند و شما می توانید از این مزیت استفاده کرده و به راحتی آن ها را به خاطر بسپارید.

ماه های سال به زبان آلمانی:

 

ژانویه : Januar
فوریه : Februar
مارس : März
آوریل : April
می : Mai
جون : Juni
جولای : Juli/ Julei
آگوست : August
سپتامبر : September
اکتبر : Oktober
نوامبر : November
دسامبر : Dezember

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

همانطور که می بینید تفاوت در نوشتن به زبان انگلیسی و زبان آلمانی در ماه ها بسیار کم است. اما در تلفظ به طبع تفاوت های بیشتر دیده می شود.

فصل ها به زبان آلمانی:

Frühling : بهار
Sommer : تابستان
Herbst : پاییز
Winter : زمستان

درباره ی فصل ها باید به دو نکته ی مهم اشاره کنیم: یک اینکه جنسیت تمامی فصل ها در زبان آلمانی مذکر است، به جزء فصل بهار، که جنسیتی مونث در این زبان دارد. دومین نکته این است که فصل بهار شامل ماه های مارس، آوریل و می، می شود و فصل تابستان شامل ماه های جون، جولای و آگوست می باشد و فصل پاییز نیز شامل ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر و فصل زمستان نیز شامل دسامبر، ژانویه و فوریه است.

روز های هفته به زبان آلمانی:

 

Sonnabend: شنبه

Sonntag: یک شنبه

Montag : دو شنبه

Dienstag : سه شنبه

Mittwoch : چهار شنبه

Donnerstag : پنج شنبه

Freitag : جمعه

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

نکته ای که باید درباره ی روزهای هفته به آلمانی گفته شود، این است که شنبه، تنها در بعضی از نواحی آلمان استفاده می شود و در اکثر بخش های کشور آلمان، شنبه کاربردی ندارد. نکته دوم این است که روزهای هفته در زبان آلمانی همگی مذکر هستند و نکته سوم اینکه در کشور آلمان شروع هفته از دوشنبه است و مانند کشور ما ایران، از شنبه شروع نمی شود.

در ادامه به عباراتی که در مکالمه به زبان آلمانی، مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره می کنیم.

 

امروز چه روزی است؟ = ?welcher Tag ist heute
امروز روز دانشجو است. = .Heute ist Studententag
امروز چند شنبه است؟ = ?Welcher Tag ist heute
امروز یکشنبه است. = .heute ist Sonntag
ما کی درس بخوانیم؟ = ?Wann sollen wir studieren
ما فردا درس می خوانیم. = .Wir werden morgen lernen
تو امشب چه کار می کنی؟ = ?Was machst du heute Nacht
امشب فیلم می بینم. = .Ich schaue heute Abend einen Film
تولد کی است؟ = ?Wann ist der Geburtstag
تولدم روز جمعه است. = .Mein Geburtstag ist Freitag
فاطمه روز شنبه کجاست؟ = ?Wo ist Fatima am Samstag
او روز شنبه در اصفهان است. = .Er ist am Samstag in Isfahan
امروز چه تاریخی است؟ = ?welches Datum ist heute
امروز اول ماه است. = .Heute ist der erste des Monats

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

کلمات مرتبط با “روز” به زبان آلمانی:

 

عدد (شماره) : Nummer
تاریخ : Datum
روز : Tag
امروز : Heute
فردا : Morgen
پس فردا : übermorgen
دیروز : Gestern
پریروز : Vorgestern
صبح : Morgen
قبل از ظهر : Vormittag
ظهر : Mittag
بعد از ظهر : Nachmittag

عصر : Abend
غروب : Sonnenuntergang
شب : die Nacht
نیمه شب : Mitternacht
آخر شب : Späte Nacht
دو روز دیگر : Zu mehr Tagen
ماه : Monat
هفته : Woche
سال : Jahr
یک سال پیش : vor einem Jahr
هفته دیگر : nächste Woche
هفته پیش : letzte Woche

 

امیدوایم این مقاله برای شما مفید واقع شود و بتوانیم در کنار هم از یادگیری زبان آلمانی و زیبایی های کشور آلمان لذت ببریم و آموزش زبان آلمانی را به یک علاقه در دیگر همشهریان خود تبدیل کنیم. هدف موسسه ی ما از برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی و دورها ی راکت زبان آلمانی، خدمت رسانی به همه ی افراد در هر نقطه از کشور و یا حتی خارج از کشور است.

 

موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی با هدف ارائه بهترین کیفیت، سیستم آموزشی رامیت را برای برگزاری دوره های مختلف زبان های زنده ی دنیا مانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی استانبولی، عربی، چینی و …. برنامه ریزی و ابداع کرده است تا زبان آموزان به بهترین شکل ممکن، به آموزش زبان بپردازند.
در این موسسه دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی در ۵۰ روز تحت عنوان دوره های راکت به صورت آنلاین برگزار می شوند، شما می توانید پس از شرکت در آزمون تعیین سطح رایگان، در این دوره ها ثبت نام کنید، با ثبت نام در دوره راکت زبان آلمانی علاوه بر مزیت های تشکیل کلاس غیر حضوری از ویژگی خاص دیگری که آن، فراگیری آموزش زبان در کمتر از دو ماه است، بهره مند می شوید، این ویژگی خاص، برای یادگیری سریع یک زبان، خیلی مورد توجه کسانی که وقت کافی ندارند و مجبور به یادگیری سریع زبان خاصی برای کار، تحصیل یا زندگی هستند، قرار گرفته است. موسسه ی احمدرضا ابراهیمی، آموزش آنلاین زبان را، در راستای هدف آموزشی خود قرار داده تا زبان آموزان بدون محدودیت مکانی و زمانی، در هر جایی بتوانند زبان بیاموزند.