برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8

شب یلدا یا شب چله، بلندترین شب سال نامیده می شود که از غروب آخرین روز پاییز شروع و تا طلوع اولین روز زمستان ادامه دارد، بعد از این شب، روزها به تدریج طولانی تر و شب ها کوتاه تر می شوند. یکی از سنت های مهم ایرانی ها، جشن گرفتن شب یلدا است که از دیرباز وجود داشته است زیرا ایرانیان قبل از میلاد، در زمان داریوش یکم، شب یلدا را در تقویم ایران باستان ثبت می کنند. در این مقاله به تشریح آداب و رسوم شب یلدا می پردازیم، اصولا زبان آموزان مبتدی دوست دارند با یک میانبر به موضوعات مناسبتی، مسلط شوند و بیشتر اوقات می بینیم که چنین یادگیری هایی، نتیجه ی بهتری نسبت به درس های معمولی روزهای دیگر می دهد، چرا که علاقه همیشه حرف اول را می زند و وقتی ما تشنه ی یادگیری موضوع خاصی هستیم، زودتر می توانیم آن موضوع را فرا بگیریم.

آداب و رسوم مشترک شب یلدا در ایران

 

در سفره ی شب یلدا، هندوانه و انار، حرف اول را می زند به جهت رنگ قرمزشان که نماد خورشید است؛ همچنین دیگر میوه ها، آجیل، خشکبار و تنقلات در این سفره وجود دارد.
یکی از رسم های زیبای شب یلدا که بین ایرانیان رایج است، تفأل به دیوان حافظ و گرفتن فال است. شاهنامه خوانی نیز یکی از آداب تاریخی شب یلدا می باشد.
در مدارس ایران، بچه ها سعی میکنند یک روز قبل یا بعد از شب یلدا، در کلاسشان سفره پهن کنند و اکثر آداب رسوم را به اشکال مختلف به اجرا در بیاوردند، مثلا نقالی می کنند، شعر های دیوان حافظ را می خوانند، نمایش اجرا می کنند، کاردستی درست می کنند، انشا می نویسند و نقاشی می کشند، همه ی این ها باعث می شود این سنت زیبای ایرانی به بهترین شکل بین نسل های بعد رواج پیدا کند.

 

شب یلدا در زبان انگلیسی:

به این شب در زبان انگلیسی Yalda night می گویند، در ادامه عباراتی برای تبریک شب یلدا، بیان می کنیم.
شب یلدا مبارک.
.Happy Yalda Night
برای شما و خانواده تان شب یلدایی بسیار خوب و شاد را آرزو می کنم.
.I wish you and your family a very good and happy Yalda night
می توانید از این فرصت با خانواده و دوستان خود لذت ببرید.
.May you enjoy this occasion with your family and friends
دوست عزیزم شب یلدا مبارک.
.Happy Yalda Night to you my dear friend
شب یلدا بر شما مبارک.
.Happy Yalda Night to you

 

شعر معروف شب یلدا به زبان انگلیسی:

Your age be as long as ۱۰۰ Yalda
عمرتون صد شب یلدا
Your heart be as hung as the world
دلتون قدره یه دنیا
In this cold nights
توی این شب های سرما
Keeps your mind always with us
یادتون همیشه با ما
Have a well heart
دل خوش باشه نصیب ما
Save the grief for tomorrow
غم بمونه واسه فردا

 

امیدوارم هرسال شب یلدای خوبی را در کنار خانواده هایتان با شادی و سلامتی به سر کرده و بساط کرسی و انار و حافظ خوانی شما به راه باشد. آموزش زبان انگلیسی، اگر با انتخاب یک موضوع مورد علاقه و جذاب برای زبان آموز، اتفاق بیافتد، می تواند روند یادگیری را بهبود و سرعت ببخشد. ما در کلاس های زبان موسسه احمدرضا ابراهیمی همیشه به صورت هفتگی یک موضوع را، انتخاب می کنیم و از زبان آموزان می خواهیم در طول هفته خود را آماده صحبت درباره این موضوع بکنند، با این کار، آموزش برایشان دلچسب تر می شود، مخصوصا اگر موضوعات مورد علاقه آنها باشد. با صحبت کردن و مکالمه و پرسش و پاسخ در این باره می توانید زبان آموزان را راغب به یادگیری و مکالمه برقرار کردن کنید. از دوره های آموزش زبان می توان به راکت و همیاد که به صورت کاملا خصوصی و آنلاین برگزار می شوند اشاره کرد.

دوره راکت یا آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز با بهره گیری از سیستم آموزشی رامیت، مسیری نو را در اختیار زبان آموزان قرار داده است. اساتیدی که این دوره را ارائه می کنند زیر نظر احمدرضا ابراهیمی آموزش برگزاری کلاس های آنلاین و دوره های راکت را به صورت  تخصصی دیده اند.
دوره همیاد تحت عنوان آموزش آنلاین زبان انگلیسی، یک دوره خصوصی زبان می باشد و موقعیتی برای زبان آموزان فراهم کرده است تا با انتخاب زمان و روز کلاس هایشان و همچنین دخیل بودن در انتخاب راهبران، نوع محتوای آموزشی و سبک یادگیری، مسیری دلخواه را طی نمایند.
برای شرکت در این دوره ها و کسب اطلاعات بیشتر راجع به آنها می توانید با تکمیل و ارسال فرم زیر به پاسخ سوالاتتان برسید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید یا با بخش پشتیبانی سایت که ۲۴ آنلاین هستند در ارتباط باشید. در صورت تمایل پیج اینستاگرام و کانال تلگرام موسسه را دنبال کنید، در این صورت از محتوای آموزشی بیشتری استفاده می کنید و از زمان برگزاری دوره ها زودتر مطلع شوید.