زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و تقریبا همه کشورهای مختلف این موضوع را پذیرفته اند و بر اهمیت آن واقف هستند. اغلب افراد فکر می کنند در صورت یادگیری گرامر می توانند بر تمامی بخش ها فائق آیند اما یادگیری گرامر انگلیسی برای شما نمی تواند کافی بوده و قطعا به شما کمک چندانی نمی کند.این مهارت در صورتی برای شما می تواند مثمر ثمر باشد که خودتان را مجبور به مکالمه برقرار کردن با سایر افراد علاقه مند و یا بومی انگلیسی کنید.
ما در این مقاله سعی داریم شما را با چند ترفند کوچک در یادگیری مکالمه انگلیسی آشنا کرده تا بتوانید ارتباط موثرتری را در گفتگوهای خود برقرار نمایید. برای همین منظور نیاز است که در صورت تمرین مکالمه انگلیسی، خودتان را در عمل انجام شده قرار داده و بالاخره انجامش بدهید. این غول را بکشید و نگزارید ترس هایتان باعث شوند که این غول در شما بزرگ و بزرگ تر گردد.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی، با روش های مختلفی در حال اجرا است اما چند روش کوتاه در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بتوانید مسیر یادگیری خود را مسطح کرده و در کسب این مهارت مهم با سرعت بیش تری حرکت کنید. با ما همراه شوید و روش های یادگیری مکالمه انگلیسی را پس از فراگیری به کار ببرید.

۱. دایره لغاتتان را گسترش بدهید!
برای اینکه بتوانید مسلط تر و قوی تر به مکالمه زبان انگلیسی بپردازید، بهتر است دایره لغات خود را گسترش داده و سعی کنید در شرایط مختلف از کلمات متفاوت استفاده کنید. این کار علاوه بر ایجاد انگیزه، باعث می شود که در مقابل سایرین، مبتدی به چشم نیایید و بتوانید در موقعیت های متفاوت و بحث های از پیش تعیین نشده نیز به خوبی عمل کنید.
چطور لغات یادگیری را حفظ کنیم؟ برای این کار پیشنهاد می کنیم که لغات را در جملات فرا بگیرید؛ چرا که یادگیری لغات در جملات برای شما مفیدتر بوده و در ذهن شما ماندگاری بیشتری را به همراه خواهند داشت. اگر تصمیم به حفظ کلمات دارید می توانید از فلش کارت های زبان انگلیسی کمک بگیرید و خود را موظف به یادگیری یک تعداد مشخص کلمه در روز کنید. اگر حتی روزانه نتوانید بیش از یک کلمه را به خاطر بسپارید باز هم ضرری نکرده اید چرا که تا پایان سال تعداد بیشماری لغت را در دایره واژگان زبان انگلیسی خود خواهید داشت که این یک گام مثبت به جلو برایتان تلقی می شود.
البته که دیکشنری های آکسفورد انگلیسی نیز روش مناسبی در جهت تقویت دایره لغات شما هستند. در این روش، کلمات با مثال های ساده و متناسب برای شما بیان می شوند و می توانید علاوه بر یادگیری کلمه مربوطه، کلمات هم معنی و متضاد آنها را نیز فرا بگیرید. دیکشنری های آکسفورد همچنین شما را با تلفظ و املای صحیح کلمات آشنا می کنند و شما می توانید در هر سطح زبانی که هستید از دیکشنری متناسب با سطح خود بهره ببرید.

۲. در صحبت کردن تقلید کنید!
بله درست است شما به درستی متوجه شده اید؛ ما به شما پیشنهاد تقلید کردن را می دهیم. اما این نوع تقلید نه تنها بد نیست بلکه به یادگیری شما نیز کمک بزرگی نیز خواهد کرد. سعی کنید به فیلم های زبان اصلی توجه کرده و در ادای کلمات از افراد بومی آمریکایی در تلفظ کلمات تقلید نمایید. یاد بگیرید که در جمله چه وقت بعضی از کلمات را با فشار بیشتری ادا می کنند و کجا صدای زیر یا بم تولید می کنند. این تخصص در زبان انگلیسی با عنوان استرس در زبان انگلیسی بیان می شود.
انگلیسی زبان ها گاهی بعضی از لغات را می کشند یا برای تاکید با فشار بیشتری ادا می کنند. شما این موارد را بشناسید و تقلید کنید. اگر می توانید سعی کنید با این افراد به چت و گفتگو بپردازید تا بتوانید بیشتر در نحوه صحیح ادای جملات و تلفظ لغات مسلط شوید. سعی کنید مهم بودن این نکته را فراموش نکنید چرا که هر قدر دایره لغات بهتری داشته باشید و گرامر زبان انگلیسی را به خوبی بشناسید اگر در تلفظ کردن کلمات و همینطور صحبت کردن مشکل داشته باشید، امکان اینکه نتوانید به خوبی منظورتان را برسانید، بسیار وجود خواهد داشت.

۳. افکارتان را تنها معطوف به زبان انگلیسی کنید.

متاسفانه این مشکل بسیاری از زبان آموزان است که وقتی دارند متنی را به زبان انگلیسی می خوانند یا به زبان انگلیسی صحبت می کنند دائما در حال ترجمه کردن معادل فارسی آن در ذهنشان هستند. این کار را کنار بگذارید و تنها به زبان انگلیسی فکر کنید و بس! ترجمه در ذهن تنها باعث می شود شما در مسیر یادگیری کند پیش رفته و در عین حال ترجمه کلمه به کلمه باعث می شود که گاهی نتوانید فهم درستی از موضوع داشته باشید.

۴. با خودتان به مکالمه بپردازید.
اگر این امکان را ندارید تا با یک فرد بومی یا فردی که مثل شما علاقه مند به یادگیری زبان است ارتباط داشته و به مکالمه بپردازید, نا امید نشوید! شما دوستی به نام “خودتان” را خواهید داشت؛ کسی که تمام وقت در کنار شما است و هرگز تنهایتان نمی گذارد. پس با خودتان به مکالمه بپردازید و جای خالی افراد دیگر را با این خود بی نظیر پر کنید.

۵. با سیری یا Google now به مکالمه بپردازید!
سیری گوینده تلفن های آیفون است و یک ماشین گفتگو برای تلفن همراه شما! سیری این مزیت را دارد که شما را از نگرانی تپق زدن رها می کند و شما می توانید به صورت شمرده و کوتاه با این گوینده تلفن های هوشمند آیفون به مکالمه پرداخته و لذت یادگیری را تجربه کنید. در ادامه پیشنهاد می کنیم که به چگونگی یادگیری مکالمه فکر نکنید و سعی کنید با هر چه و هر که، خود را موظف به تمرین مکالمه زبان انگلیسی به صورت روزانه کرده و برای هر قدمی که بر می دارید خوشحال باشید. چرا که شما تا به اینجا توانسته اید نسبت به خیلی از مردم جهان قدم های بزرگی در زندگی خود برداشته و فراموش نکنید که با هر قدمی که بر می  دارید در واقع یک قدم به هدف نزدیک تر خواهید شد.
نکته قابل توجه این است که برای آماده شدن جهت بهره ازآموزش زبان انگلیسی توسط اساتید مربوطه، جسم و روحتان را با خودتان همراه کرده و سعی کنید با ترفندهای آموزش زبان، برای خود یک مسیر میان بر را رقم بزنید و همچنین برای بهتر شدن، مهارت هایتان را دست کم نگیرید. احمدرضا ابراهیمی در دوره های خود تلاش داشته است تا علاوه بر آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان مهارت های یادگیری را آموزش داده و در عین حال به آنها کمک کند تا از این مهارت ها به خوبی و در جای درست بهره بگیرند.
تمامی دوره ها در آموزشگاه زبان احمدرضا ابراهیمی با روش سیستم آموزشی رامیت به جلو سوق داده می شوند که در واقع این روش ادغامی از علم زبان آموزی و همچنین علم روانشناسی است. این دوره ها که با عنوان دوره های آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد انگلیسی در حال برگزاری هستند، از جمله دوره های پربازده با نتایج مثبت آموزشی هستند که در مدت زمانی اندک، نگاه بسیاری از علاقه مندان و کارشناسان زبان را به خود جلب نموده اند.
آموزش آنلاین زبان انگلیسی از جمله مزیت های این دو دوره است که در واقع بخش بزرگتری از جامعه فارسی زبان در سراسر دنیا را در خود جای می دهد و دلیلی بر تبدیل رویاهای علاقه مندان زبان انگلیسی به واقعیت خواهند بود. پشتیبانی آنلاین، بهره گیری از اساتید و کارشناسان راکت، آموزش کاملا خصوصی با طراحی آموزش با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان و… همه و همه از ویژگی های دوره های ارائه شده در موسسه زبان احمدرضا براهیمی هستند.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان ما، می توانید با تکمیل بخش زیر اقدام به دریافت مشاوره نموده و منتظر تماس همکاران ما باشید. این عزیزان به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستند و مشاوره های لازمه در جهت بهبود روند آموزشی را به شما عزیزان خواهند داد.