برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8
نمی دانم برای شما نیز مهم است که بتوانید در هر موقعیتی حس و حال واقعی تان را نشان بدهید یا نه! اما اگر با انواع احساسات در زبان انگلیسی آشنا شوید، می توانید در موقعیت های مختلف به خوبی عمل نموده و در عین حال برای بیان احساسات مثبت و یا منفی خود دچار سردرگمی نشوید. شناخت احساسات و به رسمیت شناختن تک تک آنها از شما فردی سالم را خواهد ساخت که می تواند بر احساسات خود کنترل یافته و همچنین بتوانید در مورد احساسی که دارید به زبان مورد علاقه تان صحبت کنید.
به خودتان اجازه دهید که مانند یک فرد سالم، به احوالات خود آشنا شده و در صورت نیاز بتوانید این احساس ها را کنترل کنید. نکته مهم این است که بدانید که احساسات منفی تنها برای شما نیستند و هر فرد سالمی این احساسات را با خود به همراه دارد اما تفاوت در شیوه کنترل هر یک از آنها است که با شناخت و آگاهی نیز این مورد به دست خواهد آمد.
بیایید با هم به زبان انگلیسی با انواع حس و حال ها آشنا شویم اما قبل از آن باید به این موضوع نیز اشاره کرد که حس و حال ها تنها مرتبط با احساس خوشحالی یا ناراحتی نیستند و گاهی احساس گرسنگی، تشنگی، سرما و گرما نیز در کنار آنها احساسات ما را به نمایش می  گذارند.
به منظور اهمیتی که این موضوع در آموزش و شناخت خودباوری زبان آموزان دارد، احمدرضا ابراهیمی در دوره های خود از جمله دوره های راکت و همیاد انگلیسی به کرات و در طی ایجاد گفتگوهای متفاوت حول این موضوع سخن به میان می آورد و در نهایت باید گفت که آموزش های ارائه شده در موسسه احمدرضا ابراهیمی به آموزش اعتمادبنفس، آموزش مهارت های یادگیری و همچنین شناخت خود و احساسات شخصی نیز همراه است که تاثیرات شگرفتی را در یادگیری دارند.
در ادامه با ما همراه باشید تا لغات مرتبط با احساسات در زبان انگلیسی را با هم به تمرین بنشینیم.

 

خوشحال Relived
آسیب دیده Hurt
غمگین یا تنها Lonely
عاشق In love
افسرده Sad
دلتنگ Homesick
سرافراز Proud
هیجان زده Excited
وحشت زده Scared
سرحال Well
ناامید Frustrated

عصبانی Angry
از کوره در رفته Furious
متعجب Surprised
خوشحال Happy
خسته Tired
خیلی خسته Exhausted
دست پاچه Terrified
آشفته Embarrassed
خیلی آشفته Humiliated
گیج Confused
کلافه Bored

تشنه Thirsty
گرسنه Hungry
خیلی گرسنه Starving
سیر Full/ Satisfied
خواب آلود Sleepy
خونسرد Calm
مضطرب یا ناراحت Uncomfortable
عصبی Nervous
دردمند In pain
بیمار Sick
نگران Worried

 

راه های پرسیدن حس و حال طرف مقابل به انگلیسی

خب حالا که با احساس ها در زبان انگلیسی آشنا شدیم حال بهتره که یاد بگیریم که چجور می تونیم از شخصی حس و حالش او را بپرسیم:
?How are you doing
?How are you feeling
?How do you feel
?How is she/he doing
?How does she/he feel

شما باید در جواب این سوالات از این جملات استفاده کنید:
.I am exhausted
.They are excited

نکته جالبی که می توانید از آن استفاده کنید این است که وقتی کسی از شما می پرسد ?how are you feeling و شما جواب می دهید که .I am well در ادامه می توانید به این شکل صحبت خودتان را ادامه بدهید: ?I am well. How about you

همانطور که می بینید، زبان انگلیسی علاوه بر جذابیت و ضروری بودن، یادگیری آسانتری را هم نسبت به سایر زبان های خارجه دیگر با خود به همراه خواهد داشت. حالا بیاید یک سوال مفصل تر درباره احساسات طرف مقابل ذکر کنیم. وقتی کسی به شما می گوید که احساس خستگی می کند یا در مورد احساس خستگی شخص سومی صحبت به میان می آورد، می توانید با این سوالات کمی وارد جزییات شوید و اجازه دهید که طرف مقابل با شما احساس راحت تری بیشتری نماید.
?What makes you feel exhausted چه چیزی تو را خسته کرده است؟
?What makes him feel worried چه چیزی او را نگران کرده است؟

در حقیقت در یادگیری زبان انگلیسی نیز باید به مانند زبان مادری کنجکاو عمل نمایید و هر آنچه را که در زبان خود به کار می برید، در زبان انگلیسی نیز مورد استفاده قرار دهید. در دوره های راکت آموزش زبان انگلیسی به همین منظور تمرین های تخصصی ای صورت می پذیرد تا زبان آموزان با تکیه بر توانایی های خود به تحلیل و بررسی زبان انگلیسی بپردازند که این تمرین علاوه بر مزیت های حاصله به تقویت سایر مهارت های دیگر نیز می پردازد.
راکت در واقع شما را با آموزش نامحدود انگلیسی در ۵۰ جلسه روبرو می کند و شما می توانید در این ۵۰ جلسه در هر زمان که اراده کنید با پشتیبانان خود به یادگیری زبان انگلیسی اقدام نمایید. در این راستا پشتیبانی های ۲۴ ساعته نیز دلیلی بر سرعت بخشیدن در این مسیر است و البته که کیفیت و سرعت در یادگیری زبان انگلیسی در کنار هم در این دوره شامل حال شما خواهند گردید.
در کنار دوره راکت، دوره های همیاد نیز به صورت خصوصی به آموزش زبان انگلیسی می پردازند و در واقع با خصوصی سازی و همچنین شخصی سازی، شکلی مناسب از آموزش را با توجه به سبک یادگیری به زبان آموزان ارائه می دهند. در این دوره ها که به صورت دوره های ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای، ۲۰ جلسه ای و… ارائه می گردند، زبان آموزان می توانند در انتخاب تعداد جلسات خود دخیل بوده و در نتیجه با انتخاب استاد و محتوای آموزشی به شکلی دلخواه زبان انگلیسی را فرا بگیرند.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، به تکمیل بخش زیر بپردازید و در ادامه منتظر تماس همکاران ما باشید. این عزیزان راهنمایی های کامل را در اختیار شما قرار خواهند داد و در صورت نیاز شما را با کارشناسان مشاور ارتباط داده تا از مشاوره های رایگان آموزشی ما بهره مند گردید.