برای داشتن سفری راحت به کشور ترکیه و شهرهای زیبایی همچون استانبول بهتر است که به خوبی با اصطلاحات و عبارات ترکی استانبولی در فرودگاه آشنا شوید. به دلیل نیازی که امروزه در یادگیری این زبان احساس می شود، دوره هایی متنوع و کاربردی جهت آموزش بهتر زبان ترکی ارائه گردیده اند که هر یک با ویژگی های خاص خود، توانسته اند در جامعه آموزشی مثمر ثمر واقع گردند.
کشور ترکیه یکی از کشورهای مهم در حوزه اقتصاد، تجارت و گردشگری برای هموطنان ما محسوب می شود. به همین جهت تسلط داشتن به این زبان می تواند زمینه ساز اتفاقات مثبتی اعم از ارتباطات تخصصی، تجاری، مهاجرت آسان، تحصیل در کشور ترکیه و یا داشتن سفری کاملا ایده آل و یا همچنین تدریس زبان ترکی را شامل حال علاقه مندان به زبان ترکی و یا فرهنگ این کشور نماید.

IELTS7 Banner 01 8 اصطلاحات و عبارات ترکی استانبولی در فرودگاه,یادگیری مکالمه در فرودگاه ترکیه

در این جهت به دلیل اهمیتی که یادگیری مکالمه در فرودگاه ترکیه دارد، ما برآن شدیم تا شما را با تعدادی از کلمات و اصطلاحات پرکاربرد در این حوزه آشنا نماییم و در واقع با آموزش زبان ترکی، مسیری آسان و هموار را شامل حال شما عزیزان نماییم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اصطلاحات و عبارات ترکی استانبولی در فرودگاه

بله :Evet
خیر :Hayir

خوش آمدید :Hos geldiniz
متشکرم :Teshekkurler

لطفاً :Lütfan
خوب است :Cok iyi|

متأسفم :Uzgunum
صبحانه :Kahvalti

ناهار :Gle yemegi
شام :Aksam yemegi

قیمت :Fiyat
خداحافظ :Güle Güle

ایستگاه مترو کجاست؟ :Metro istasyonu nerede
من ترکی بلد نیستم  :Ben Turkse Bilmiyorum

سلام :Merhaba
بلیط :Bilet

هواپیما :Uçak
یک هتل ارزان :Ucuz bir otel

اسمتان چیست؟ :Adınız ne
ازکجا می توانم تاکسی بگیرم :Nereden taksi bulabilirim

لطفا یک تاکسی خبر کنید :Lutfen bir taksi arayin
چطور به خیابان …….. بروم؟ :… Caddesi’ne nasil gildilir

مترو کجاست؟ :Metro nerede
اتوبوس کجاست؟ :otobüs nerede

ایستگاه اتوبوس کجاست :Otubus istasyonu
ساعت چنده :Saat kac
صرافی کجاست؟ :Doviz nerdedi

 .Polıs nerede? Belgelerımı kaybettımç
پلیس کجاست؟ من مدارکم را گم کرده ام.

?Affedersınız burada ınternet var
ببخشید اینجا اینترنت دارد؟

.Ben bu yer ıle aşına değılım
من اینجا را نمی شناسم.

?Afferdersınız hastane nerede
ببخشید بیمارستان یا درمانگاه کجاست؟

?lütfan benı ıyı bır restoran tanıtın
لطفاً یک رستوران خوب به من معرفی کنید.

.Lutfan bu adresi bana gostarin
لطفا این آدرس را به من نشان بدین.

?Onun fiyati nekadardir
قیمت آن چقدر است؟

?En yakin banka nerdedir
نزدیکترین بانک کجاست؟

.Ben türk değılım. Iranlıyım
من ترک نیستم. از ایران آمده ام.

.Ben hotel rexos kaliyarum
من در هتل رکسوس اقامت دارم.

.Lütfan bu numarayi arayin
لطفا با این شماره تماس بگیرید.

برای یادگیری این اصطلاحات، حفظ کردن آنها نمی تواند نتیجه دلخواه را به شما عزیزان بدهد. در واقع چیزی که در یادگیری لغات و همچنین اصطلاحات ترکی لازم است، تکرار دائمی آنها در مکالمات و گفتگوهایی است که در جهت تمرین و بهبود زبان ترکی انجام می دهید.
برای بهبود مکالمه زبان ترکی و یا دیگر زبان ها از چه روش های استفاده کرده اید؟ بهترین و نزدیک ترین روش برای نیتیو لایک شدن چیست؟ آیا هم زمان با نیتیو لایک شدن یادگیری چهار مهارت دیگر زبان امکان پذیر است؟
برای نیتیو لایک شدن نیاز است که شما در محیطی قرار گیرید که همه افراد به آن زبان صحبت می کنند اما زمانی که چنین محیطی را در اختیار ندارید می توانید به سراغ نزدیک ترین و حقیقی ترین روش برای نیتیو لایک شدن بروید. این روش آموزش زبان با سریال می باشد. در ادامه شما را با این روش بیشتر آشنا خواهیم کرد…
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با سیستم آموزشی متفاوت به نام راکت به آموزش زبان آموزان با سریال می پردازد. هدف از این دوره نیتیو لایک شدن زبان آموزان می باشد به عبارتی زمانی که آموزش شما با سریال صورت گیرد، زبان آموزان به صورت ناخودآگاه به یادگیری چهار مهارت اصلی می پردازند و نیتیو لایک شدن را تجربه خواهند کرد. برای نیتیو لایک شدن نیاز به یادگیری یک سری اصول، عادات و مهارت های زبانی می باشد که از آغاز تا پایان هم زمان با یادگیری و آموزش زبان به یادگیری این اصول و مهارت ها می پردازید.
اساتید چند زبانه دوره های راکت حداقل یک الی دو زبان را با روش راکت و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی فرا گرفته اند به همین علت در طول دوره با دغدغه، آگاهی و درک بیشتر به آموزش می پردازند و تجربه ای متفاوت از یادگیری نامحدود را برای زبان آموزان رقم خواهند زد.
این موضوع خود باعث گردید تا یادگیری زبان آموزان تنها به کلاس های زبان ختم نشود و آنها بتوانند با برنامه ریزی های کارشناسانه و با روش سیستم آموزشی متفاوت، به بخش های مهم یادگیری نیز مسلط گردند.
علاوه بر این موضوع حضور در دوره پرکاربرد آموزش زبان ترکی از جمله راکت زبان ترکی، باعث گردید تا با ادغام آموزش با علم روانشناسی و اصول مدیریت، شکلی جدید از آموزش ارائه گردد و زبان آموزان بتوانند با توجه به نیازهای خود، زبان را آنگونه که دلخواهشان است بیاموزند.
البته که در وصف دوره های راکت باید گفت که این دوره با توجه به ویژگی های خاص خود و آموزش مدرنی که دارد، آموزش نامحدود در ۵۰ جلسه را به زبان آموزان ارائه می دهد که در جای خود حائز اهمیت است. این دوره ۵۰ روزه آموزش زبان ترکی، تا به امروز توانسته است علاقه مندان جدی و سرسخت بسیاری را در حوزه آموزش زبان ترکی به جامعه ترک زبان وارد نماید.
با توجه به همین نتایج مثبت، توجه بسیاری از اساتید و کارشناسان زبان به این دوره جلب گردید و ما با توجه به نیازی که احساس نمودیم به برگزاری دوره های تربیت مدرس راکت نیز مبادرت ورزیدیم. این دوره ها با آموزش مستقیم احمدرضا ابراهیمی مبتکر و طراح دوره راکت، همراه هستند و شما می توانید در صورت علاقه به تدریس زبان ترکی در دوره های تربیت مدرس راکت ثبت نام به عمل آورید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانان ما در سایت و در صورت نیاز به کسب مشاوره رایگان، فرم مشاوره و ثبت نام زیر را تکمیل و منتظر تماس کارشناسان ما باشید. همکاران ما به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات لازمه برای شما عزیزان هستند.