احتمالا شما نیز مانند بسیاری از مردم جهان، آرزوی تحصیل در دانشگاه های انگلیس را دارید و شاید شما هم برای دستیبابی به این آرزو و تحصیل در یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان، عزم و تلاش خودتان را به کار بسته اید، تا بتوانید یکی از ده بورسیه ای که شامل حال افراد نخبه می شود را شامل حال خود کنید. اما آیا رویای تحصیل در این دانشگاه ها رویایی محال یا دور است؟ تحصیل همیشه دغدغه همه ما بوده و خواهد بود. همه ما درس می خوانیم، دانشگاه می رویم، تلاش می کنیم و شبانه روز در پی راه حلی هستیم تا بتوانیم مسیر این راه را برای خودمان هموارتر کنیم؛ تا شاید بالاخره بتوانیم آینده ای مطمئن و قابل قبول را برای خودمان رقم بزنیم.
IELTS7 Banner 01 8
دانشگاه های معتبر قطعا جای افرادی هستند که برای محقق شدن این رویا تلاش کرده اند. امروزه رفتن به دانشگاه برای همه ما کار چندان سختی نیست ولی رفتن به دانشگاه ها معتبر به خودی خود یک چالش و کار بزرگ است. بی شک وقتی از کشور انگلیس صحبت می کنیم ناخودآگاه به یاد دانشگاه های معتبر این کشور، همچون دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج، خواهیم افتاد؛ که این موضوع خود دلیلی شفاف بر حضور آموزشی قدرتمند در این کشور نسبت به سایر کشورهای جهان است.
در واقع برای تحصیل در دانشگاه های بزرگی همچون کمبریج یا آکسفورد، شما باید در دوره های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده و سعی کنید که علاوه بر تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی، مدارک بین المللی در یادگیری زبان انگلیسی را کسب نمایید. چرا که برای پذیرش در بسیاری از این دانشگاه ها، داشتن مدرک معتبر زبان، یک الزام است. برای همین منظور ما در این مقاله به معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر کشور انگلیس می پردازیم که حضور در این دانشگاه ها مستلزم داشتن مدارک بین المللی زبان است.
این مدارک در واقع سطح زبانی شما را مشخص نموده و در نتیجه شما می توانید با در دست داشتن آنها یک گام به هدفتان نزدیک تر شوید.
برای آشنایی با دانشگاه های مهم و معتبر کشور انگلیس با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

 

دانشگاه های انگلیس کدامند؟


• دانشگاه آکسفورد انگلیس

مطمئنا این جمله را بارها شنیده اید: تحصیل در بریتانیا! سالانه تبلیغات بسیاری در این حوزه می شود و بی شک بسیاری از ما با این تبلیغات آشنا هستیم و گاهی حتی بدون اینکه به آنها نیاز داشته باشیم، اما به دلیل تکرار، به خوبی در ذهن ما ثبت شده اند. در این شهر تاریخی و بزرگ، یکی از دانشگاه های معتبر انگلیسی وجود داد که بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه از کشورهای مختلف هستند و این دانشگاه از با سابقه ترین و قدیمی ترین دانشگاه ها در جهان محسوب می شود. داشتن یک آشنایی کلی با زبان انگلیسی حداقل کاری است که باید در زمینه رسیدن به رویای تحصیل در دانشگاه آکسفورد انجام داد. همانطور که قبلا هم بیان داشتیم، یادگیری زبان انگلیسی و داشتن مدرک معتبر زبان، در اغلب دانشگاه های بین المللی یک ضرورت است.
از اهمیت تحصیل در این دانشگاه می توان به گسترده تر کردن دایره روابط اشاره نمود. در واقع آشنایی با سایر دانشجوهایی که از سراسر جهان به این دانشگاه پیوسته اند، به خودی خود برای تمامی دانشجویان این دانشگاه، یک جذابیت محسوب می شود. اینکه در حین تحصیل، بتوانید با افراد گوناگون و فرهنگ های مختلف نیز آشنا شوید، یک چالش و همینطور یک موقعیت ویژه را برای شما به همراه خواهد داشت.

• دانشگاه منچستر انگلیس

یکی دیگر از بزرگترین دانشگاه های انگلیس، دانشگاه منچستر است؛ که از لحاظ دانشجوی بین المللی و گوناگونی ملیت ها از کل جهان، شاید در رتبه اول قرار بگیرد. این دانشگاه بیشتر از همه برای تیم فوتبال شناخته شده اش در سراسر جهان و همینطور آکادمی تخصصی فوتبال در میان عموم محبوبیت دارد. اما نباید فراموش کرد که نقاشی و معماری این دانشگاه نیز حرف بزرگی برای گفتن دارند.
از مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به این موضوع اشاره کرد که، اگر شما موفق به دریافت بورسیه از این دانشگاه شدید، می توانید مسکن خود را تضمین شده بدانید و البته اگر از خاص بودن لذت می برید، تحصیل در دانشگاه منچستر این حس را به شما خواهد داد؛ چرا که از لحاظ سطح علمی و رسیدگی های کامل در بخش خدمات و مسکن در سطحی بالا قرار دارد و تنها کافی است که شما نگران درس خواندن خود باشید.

• دانشگاه کمبریج انگلستان

یکی از ویژگی های به خصوص این دانشگاه جدای از قدیمی ترین دانشگاه بودن، این است که سالها است که در رتبه بندی جهانی همیشه جزء ده دانشگاه برتر جهان بوده و هست. این دانشگاه، یک دانشگاه بین المللی است و سالانه اساتید و نخبگان بزرگی را به جهان معرفی می کند. از مزیت دیگر این دانشگاه این است که برای دانشجویان خود فرصت های شغلی خوبی را تامین می کند و از این لحاظ دانشجویان این دانشگاه دغدغه ای نخواهند داشت.

• دانشگاه کینگستون انگلستان
دانشگاه کینگستون نیز یکی از دانشگاه های معتبر در انگلستان است و برای بسیاری از انگلیسی زبانان و علاقه مندان به کشور انگلیسی، احداث آن بر روی رودخانه تیمز یکی از نقاط دیدنی و جذاب محسوب می شود. این دانشگاه از لحاظ علمی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و سالانه پذیرای تعداد زیادی دانشجوی غیر بومی از سراسر جهان است.

• دانشگاه کالج لندن

این دانشگاه انگلیسی نیز یکی از محبوب ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی و بومی است و از لحاظ علمی و فعالیت های سیاسی بسیار قدرتمند عمل کرده است. یکی از خصوصیت های منحصر به فرد این دانشگاه، جمعیت کم کلاس ها است که به ازای هر ۱۰ دانشجو، ۱ استاد برای کلاس فوق در نظر گرفته است.

از دیگر دانشگاه های انگلیس می توان به دانشگاه های ساوتهمپتون، برستول، کینگهام، ناتینگهام و گلد اسمیت نام برد.
دانشگاه های انگلستان بعد از دانشگاه های کشور آمریکا، از لحاظ سطح علمی، در سراسر دنیا حرف اول را می زنند. این دانشگاه ها برای دولت انگلیس تنها یک دانشگاه نیستند بلکه همگی جزء اماکن دیدنی انگلیس نیز محسوب می شوند و در عین حال معرف خوبی برای نشان دادن فرهنگ و کلیت انگلیس هستند.

در موسسه احمدرضا ابراهیمی طی سال ها آموزش، مسیری هموار و کاملا پربازده برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی فراهم گردیده است تا بتوانند در سایه تلاش و جدیت خود، مسیری درست را انتخاب نمایند. در این موسسه سالانه دوره های آمادگی آزمون آیلتس و سایر آزمون های معتبر انگلیسی برگزار می گردد و در واقع زبان آموزان می توانند با حضور در دوره راکت انگلیسی، در مدت زمانی ۵۰ روزه، خود را برای شرکت در این آزمون ها آماده نمایند.
راکت از جمله دوره های پربازده در موسسه احمدرضا ابراهیمی است که با توجه به روش سیستم آموزشی رامیت به جلو سوق داده می شود و در نهایت آینده ای مطمئن را در حوزه تحصیل در دانشگاه های معتبر، استخدام در شرکت های بین المللی و… رقم می زند.
این دوره از دوره های فوق فشرده آموزش زبان انگلیسی است که با پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته همراه است و زبان آموزان می توانند در طی این ۵۰ روز، با آموزش نامحدود زبان انگلیسی، سرعت و کیفیت را در کنار هم تجربه نمایند. اساتید این دوره همگی از اساتید راکت زبان هستند که زیر نظر احمدرضا ابراهیمی تمامی دوره های تربیت مدرس از جمله تربیت مدرس آموزش آنلاین زبان، تربیت مدرس در حوزه تخصصی آموزش به کودکان و همچنین تربیت مدرس راکت را گذرانده اند.
در این دوره دستیابی به محتواهای آموزشی معتبر و کاملا تخصصی در اپلیکیشن ARE در دسترس زبان آموزان قرار می گیرد و زبان آموزان می توانند در این اپ، خارج از زمان کلاس نیز به یادگیری با راهبران راکت بپردازند.
علاوه بر دوره راکت، دوره های همیاد انگلیسی نیز به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و… طراحی گردیده اند تا زبان آموزان بتوانند با شکلی متفاوت از آموزش خصوصی زبان به یادگیری بپردازند. این دوره به شخصی سازی آموزش زبان، با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان می پردازد و در واقع مسیری نو را برای زبان آموزان معرفی می نماید.
در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها و دریافت مشاوره از لحاظ انتخاب دوره و یا کسب مهارت های یادگیری، شما می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی زیر، ارتباط حاصل نمایید.
– پشتیبانی سایت
– ثبت مشخصات خود در بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
– ارتباط با پشتیبانان ما از طریق صفحات مجازی ما در اینستاگرام و تلگرام موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی