برای اینکه بتوانیم دست به کارهای بزرگ بزنیم نیازاست که چند قدم بزرگ و مهم را برداریم. اگر موافق متفاوت بودن هستید با من همراه بشوید تا درکنار هم به یک راز بزرگ در یادگیری زبان پی ببریم.

 

• قبل از اینکه یادگیری زبان را آغاز کنید، بهتر است این چهار انرژی رو در خود شارژ کنید:
انرژی فیزیکی, روحی، احساسی و فکری!
نگذارید به جایی برسید که به شما اخطار battery low را بدهد. شما همیشه باید این چهار احساس را مدیریت کنید. مدیریت این چهار احساس یعنی دستیابی شما به بزرگترین فرمول دنیا و رسیدن به موفقیت های بزرگ!
برای یک یادگیری خوب و آسان بهتر است قبل از شروع به یادگیری یا حاضر شدن در کلاس زبان مطمئن بشوید که جسم، فکر, انرژی و روحتان آماده نشستن در کلاس است. با تمام قدرت مدیریت کنید و شروع کنید. شما دیر یا زود متوجه تفاوت در خود می شوید. یادگیری زبان یک یادگیری تمرکزی است. شما می توانید تمرکز کنید و به خواسته های خود برسید.

IELTS7 Banner 01 8

 

• بزرگ ترین رقیب خودتان باشید!
بهتر است این جمله از بیل گیتس رو به خاطر بسپارید و بپذیرید برای خاص بودن و دست زدن به یک کار بزرگ باید به صورت مستمر و طولانی مدت از معیارها و حدود اطرافیان خود و دیگران بگذرید!
تا از این حد و مرز عبور نکرده باشید شما همچنان در تله طرز تفکر دیگران گیر کرده و در مسیر دیگران بدون دانستن درست یا غلط بودن موضوع قرار می گیرید. اینکه حدود یک سال و نیم نیاز است که زبان انگلیسی را یاد بگیرید، یک تله است. تو می توانی این تله را خنثی کنی و با خودت و نه با هیچ کس دیگر به رقابت بپردازی. به خودت ایمان داشته باش و خارق العاده بودن خودت را به خودت و دیگران ثابت کن.

 

• در لحظه زندگی کنید…
بهتر است در لحظه زندگی کردن را بیاموزید. می دانم در لحظه زیستن کار آسانی نیست اما با تمرین هر چیزی قابل دستیابی است.
در هر لحظه همه ی تمرکز خودت را روی همان کاری بگذار که در همان لحظه مشغول به انجام دادن آن هستی. نه به گذشته برگردید و نه دوربین به دست بگیرید و بخواهید که آینده را تماشا کنید!

 

• از بهانه و توجیه دست بکشید!
یک جمله معروف وجود دارد که می گوید: دنیا به تلاشتان پاداش می دهد, نه به بهانه هایی که می تراشید! دنیا جای توجیه و بهانه نیست و به هر کسی همان قدر را می دهد که میخواهد؛ و برای خواسته اش تلاش می کند. برای یادگیری زبان از همین حالا شروع کن و بگذار در مسیرش قرار بگیری.
از دور تماشا کردن یا فکر کردن دائم به موضوع از شروع و در مسیر قرار گرفتن در این مسیر، بسیار سخت تر است. نمی دانم علاقه شما به کدامیک از زبان ها هست اما چه زبان انگلیسی باشد چه زبان آلمانی شما می توانید از امروز با یک قدم کوچک شروع کنید. این قدم های کوچک می تواند نشستن و نوشتن یک برنامه ریزی روزانه باشد یا یادگرفتن یک یا چند لغت زبان یا ثبت نام کردن در یک آموزشگاه و یا خود را موظف به حرکت کردن در این مسیر یادگیری!

 

• بپذیرید که بدنتان آماده گی افزایش ظرفیت خود را دارد!
یکی از توانایی های ما این است که بدن هر کدام از ما می تواند همان جوری که عادتش می دهیم عمل کند. شاید در ابتدا حتی فکر کردن به این موضوع که باید ساعت ۷ صبح بیدار شوید و ورزش کنید برای شما سخت باشد و با خودتان بگویید صبح زود بیدار شدن من را در طول روز خسته و کسل می کند.
اما آیا تا به حال از کسانی که ورزش صبحگاهی می کنند این جمله را شنیده اید؟ نه. چرا که آنها به بدنشان این عادت را داده اند و در بسیاری موارد از ما سالم تر و سرحال تر هستند.
بدن ما این توانایی را دارد که ظرفیتش را افزایش بدهیم. عادت کردن یک اصل موفقیت است که بسیاری از روانشناسان بزرگ درباره اش صحبت کرده اند. قانون ۲۱ روزه را به خاطر بیاورید. ما می توانیم بعد از ۲۱ روز عادت کنیم که هر روز زبان انگیسی بخوانیم و دیگر انجام ندادنش برای شما بسیار سخت تر از انجام دادنش می شود.

 

• برای افزایش اعتماد بنفس در خود دست به کار شوید!
مهم ترین چیز در یادگیری زبان, ایجاد یک مکالمه خوب و قوی است. اگر شما اعتمادبنفس داشته باشید راحت تر از سایرین می توانید به مکالمه بپردازید و وقتی بتوانید مکالمه کنید خود به خود این اعتمادبنفس در شما ثابت می شود. اشتباه نکنید ! اعتمادبنفس را با غرو اشتباه نگیرید. اعتمادبنفس یعنی اینکه شما به خودتان باور دارید و مطمئن هستید اما غرور ثابت کردن خود به دیگران است و این بعد از مدتی برای شما یک امر آزاردهنده خواهد شد. متقاعد کردن دیگران و اصرار به بهتر بودن خود غرور است. و غرور هیچ تاثیری در یادگیری بهتر زبان ندارد. شجاع باشید و به مکالمه با خود و دیگران بپردازید. با صدای رسا و بلند صحبت کنید و تپق های خود در مکالمه زبان را یک ضعف ندانید؛ اینها همه یک تجربه است. و یادتان باشد همه کسانی که امروز به خوبی صحبت می کنند دیروزی شبیه به شما داشته اند اما تلاش و تلاش و تلاش را پذیرفته اند.

 

برای بهترین آموزش زبان، به خودتان رجوع کنید. آیا توانسته اید دو فاکتور مهم و اساسی در یادگیری را، بدست بیاورید؟ آیا دوست داریدمتفاوت عمل کنید و یادگیری را از حالت آموزشی، به یک سرگرمی و لذت تبدیل کنید؟ ما امیدواریم بتوانیم در این مقاله شما را بیش از هر چیزی با خودتان و خواسته هایتان و روش های یادگیری مناسب به خود، آشنا کنیم.