برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 کلمات مشابه اما متفاوت در زبان انگلیسی
ما در این مقاله سعی بر این داریم تا کلمات مشابه اما متفاوت در زبان انگلیسی را برای شما زبان آموزان عزیز گردآوری کنیم. اما این کلمات مشابه به چند گروه تقسیم می‌شوند.
گروهی از لغات زبان انگلیسی هستند که مشابه به‌ هم تلفظ می‌شوند اما متفاوت نوشته می‌شوند و معنی متفاوتی نیز دارند و گروهی از کلمات در زبان انگلیسی املا و تلفظ یکسان دارند اما معانی مختلفی را دارند در این میان تعدادی از کلمات با وجود املای مشابه معنا و تلفظ متفاوتی دارند.
شاید در وهله اول تشخیص این کلمات از یک دیگر قدری دشوار باشد، اما باید توجه داشت همیشه هوشمندانه تلاش کردن نتیجه‌ای درخشان‌تر به ما خواهد بخشید. بهتر است درک کلمه را جایگزین حفظ کردن آن کرده و بدین ترتیب از توانایی‌های ذهن خود بهترین سود را حاصل کنیم.
این مقاله شاید برای شما هم سرگرم کننده باشد و هم کمی گیج کننده اما نگران نباشید! ما در کنار شما هستیم برای بهتر شدن آموزش زبان شما عزیزان. بیایید با هم این بازی سرگرم کننده را آغاز کنیم.

کلمات مشابه اما متفاوت در زبان انگلیسی:

Break : شکستن
Brake : توقف کردن/ کم کردن سرعت

Desert : بیابان
Dessert : دسر/ شیرینی

Bear : محصول دادن
Bare : عریان

Race :  مسابقه دادن
Raise : بلند کردن

Coarse : زبر
Course : دوره آموزشی

Conscious :  هشیار
Conscience : وجدان

Lung : ریه یا شش
Lounge : لم دادن

College : دانشگاه
Colleague : همکار

Natural : طبیعی
Neutral : خنثی یا بی طرف

Pray : دعا کردن
Prey : شکار یا صید

Angle : فرشته
Angle : زاویه / گوشه

Shriek : فریاد کشیدن
Shrink : آب رفتن لباس یا پارچه

Bread :  نان
Board : تخته‌
Bored : کسل/ بی حوصله
Broad : پهن
Beard : ریش

Stationary : ثابت کردن
Stationery : لوازم تحریر

Genuine : خالص
Genius : نابغه

Gorgeous :  زیبا
Generous : سخاوتمند

Scared : هراسان
Sacred : مقدس

Device : وسیله
Devise :  اختراع کردن

Ruler : خط کش
Rural : روستایی

Stair : پله
Stare : زل زدن

Adopt : به سرپرستی پذیرفتن
Adept : وفق دادن یا عادت کردن
Adept : ماهر و زبردست

Cool : هوای خنک
Cold : سرد

Price : هزینه ی قابل پرداخت/ قیمت
Prize :  جایزه/ پاداش

Plan : نقشه / برنامه
Plane : هواپیما

Plain : رک و ساده
Plant : گیاه

Better : بهتر
Batter : خرد کردن
Bitter : تلخ

Bottle : بطری
Battle : جنگ
Butter : کره

Paper : کاغذ
Pepper : فلفل

Later : بعدا
Latter : دومی
Letter : نامه

Litter : زباله
Leather : چرم

Quite :  کاملا
Quiet : ساکت و آروم
Quit : ترک کردن

Except : بجزء
Expect : توقع داشتن
Accept : قبول کردن

Aspect : لحاظ یا جنبه
Respect :  احترام گذاشتن

Tough : سخت / محکم
Thought : اندیشه
Though : هر چند

Thorough : فراگیر
Through : به خاطر

زبان انگلیسی، جزء پر مخاطب‌ترین زبان‌های دنیا است. اگر شما تمایل دارید که به این زبان زنده در جهان مسلط شوید، بهتر است که یادگیری زبان انگلیسی را در زندگی خود، همراه با سرگرمی و ایده‌های خلاق، به یک برنامه همیشگی تبدیل نمایید.
صحبت کردن و ایجاد مکالمه می‌تواند در سرعت گرفتن یادگیری، امری مهم باشد. بهتر است در یادگیری هر چیزی، برای خود یک سرگرمی ایجاد کنید. روزانه کلماتی را که یاد گرفته‌اید در جملات بکار ببرید و از اشتباه کردن نترسید. چرا که تا اشتباه نکنید نمی‌توانید به هدف دلخواه خود برسید و همیشه در حسرت چیزی خواهید ماند که دیگران برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اند و اما شما نه!
اگر به دنبال بهترین روش آموزش زبان در دیگر نقاط کشور هستید، بهتر است باور داشته باشید که هیچ کسی نمی‌تواند بیش از خودتان به شما کمک کند و بهتر است خودتان روش یادگیری خود را بیابید و با تمرین‌های مستمری که خارج از کلاس دارید، همراه با کلاس پیش رفته و برای موفقیت خود گامی موثر بردارید.

اگر شما خواننده عزیز جزء اساتید زبان انگلیسی هستید, می‌توانید از موضوع این مقاله به عنوان یک سرگرمی برای زبان آموزان خود استفاده کنید و سعی کنید زبان آموزان خود را به این چالش بکشانید و ساعاتی از کلاس زبان انگلیسی را به سرگرمی و بازی بگذرانید. از این روش به عنوان یک روش آموزش زبان همراه با بازی استفاده نمایید و نظرات خود را برای ما در بخش نظرات و پیشنهادات در میان بگذارید. همچنین اگر لغاتی هستند که می‌توان در این مقاله گنجاند خوشحال می‌شویم با ما درمیان بگذارید. ما کلاس‌های آموزش زبان را در دوره‌های فشرده و راکت و به صورت آنلاین برگزار می‌کنیم و در این دوره‌ها علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی تکنیک‌هایی ارائه می‌دهیم که به تقویت ذهن کمکی شایان خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در زمینه آموزش زبان انگلیسی از طریق پل های ارتباطی مختلف تماس حاصل کرده و یا مشخصات خود را در فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل فرمایند.