ما معمولا برای سلام کردن به انگلیسی از کلمه Hello استفاده می کنیم. اما کلمات دیگری در زبان انگلیسی هستند که استفاده از آنها به موقعیتی که در آن هستید بستگی دارد. سلام به انگلیسی به دو صورت رسمی و غیررسمی استفاده می شود. در مواقعی که ما شخصی را برای اولین بار می بینیم یا رابطه رسمی ای با این فرد داریم مثل رییس شرکت یا یک فرد در حال گذر برای پرسیدن یک آدرس بهتر است که از کلمه Hello استفاده کنیم. ولی این خبر خوب رو باید به شما بدهم که همیشه هم نیاز نیست که برای موقعیت های رسمی از این کلمه استفاده کرد و کلمات جایگزینی نیز برای این کلمه وجود دارد. به طور مثال وقتی صبح زود برای اولین بار با یک شخص رسمی برخورد می کنیم می توانید از کلمه Good morning استفاده کنیم یا بستگی به زمان از کلماتی مثل Good afternoon یا Good evening استفاده نمود. از جملات دیگری که معادل سلام انگلیسی است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

IELTS7 Banner 01 8

اگر علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید و به تازگی به آن اقدام نموده اید، سعی کنید در همین ابتدای راه برای یادگیری زبان، از روش های اصولی و پیشنهادی اساتید خود بهره ببرید. تمرین و تکرار را فراموش نکنید و سعی کنید یافته های خود را در طول روز به صورت مکالمه، به کار ببرید.
آموزش آنلاین زبان انگلیسی زیر نظر موسسه بهین دانش  به صورت تخصصی در دوره های ترمیک، فشرده وراکت به کار خود ادامه می دهند و ما خوشحال هستیم که می توانیم به عنوان عضوی از سیستم آموزشی، در کنار شما عزیزان، یادگیری زبان انگلیسی را به شما آموزش بدهیم.

It’s nice to meet you
Morning
It’s a pleasure to meet you
Good day

که در جواب به این جملات ما می توانیم به طور مثال از جملات زیر استفاده کنیم:

Good morning Mr.Hosseini
?Hello Mr. Amini. How are you tody

اما سلام در زبان انگلیسی در دیدار با افراد نزدیک مثل خانواده یا دوستان متفاوت است. که اصولا ما از کلمه Hey به صورت غیررسمی استفاده می کنیم. اما آیا کلمات دیگری هست که بتوانیم جایگزین Hey کنیم؟ در جواب باید گفت بله. Hi یک سلام کاملا مودبانه اما دوستانه است و شاید بشود گفت که می توان از این کلمه در هر دو دسته استفاده کرد. اما از جملات و کلمات دیگری که می شود بجای کلمه Hey استفاده نمود به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم:

?Whats up
Howdy
Hey yo
?How are you doing

در آموزش زبان انگلیسی کلماتی هستند که به صورت عامیانه به کار برده می شوند و نشان دهنده رابطه نزدیک ما با طرف مقابل است. اما باید نکته ای را خاطر نشان کنم و این اینکه که اصلا نیازی نیست در جواب به سوالات Whats up“” یا ” How are you doing” جواب بدهیم. چون این جملات در اینجا بجای Hi بکار رفته اند و درسته که به صورت پرسشی استفاده می شوند اما در اینجا معنی ای کاملا متفاوت دارند. در توضیح کلمه Howdy نیز باید به این نکته اشاره بکنم که این کلمه مخفف جمله ” How do you do ” است. از موارد دیگری که می توانم برای سلام به انگلیسی وقتی که وارد جمعی دوستانه می شوید نام ببرم، استفاده از جملاتی مثل:

Hello there
Hey there
Hi there