برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8

آزمون تعیین سطح زبان برای همه ما علاقه مندان به زبان انگلیسی یک چالش هیجان انگیز در زندگی است. این آزمون تعیین سطح شامل ۸۰سوال است که معین کننده General English شماست. ۸۰ سوال ارائه شده میزان اطلاعات و آگاهی شما از زبان انگلیسی را در ۲۰ الی ۳۰ دقیقه برای موسسه آموزش زبان انگلیسی مشخص می کند و پس از آن با یک مصاحبه حضوری که از طرف  آموزشگاه زبان انگلیسی برگزار شده است، شما می توانید به بهترین شکل ممکن و با آگاهی از سطح مورد نظر شما در زبان انگلیسی به یادگیری زبان انگلیسی مبادرت بورزید. در ادامه با هم به پاسخ به سوالاتی می پردازیم که در مورد تعین سطح در ذهن افراد مطرح می شود. با ما همراه باشید…

 

سوالات آزمون تعیین سطح در چه موردی است؟

در همه مراکز آموزش زبان انگلیسی این سوالات یکسان نیست اما معمولا چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی و دستور زبان انگلیسی  با برنامه ریزی و طرح سوالات مختص به هر آموزشگاه زبان انگلیسی، مورد بررسی قرار می گیرد.

دستور زبان یا Grammar
به طور کلی محتوای آزمون تعیبن سطح، نکات مهم و کاربردی دستور زبان انگلیسی است. قوانین متعدد و گاها پیچیده دستور زبان انگلیسی هر کدام در یک سطح آموزش داده می شود. سوالات مربوط به دستور زبان در آزمون با توجه به میزان دشواری مطرح شده اند. مثلا سوالات سطح basic در مورد اطلاعات عمومی از قبیل معرفی کردن خود، صحبت کردن درباره شغل ها، نسبت ها و مکان هاست. سوالات لول های Normal یا upper intermediate به مراتب پیچیده تر است . برای همین در صورتی که شما یک نکته دستور زبان را بلد باشید و به سوال آن در آزمون تعیین سطح پاسخ درست بدهید مشخص می شود شما آگاهی لازم را داشته و سطحی بالاتر باید مورد سنجش قرار بگیرد.

مهارت خواندن یا Reading
سنجش این مهارت در آزمون کتبی انجام میگیرد . آزمون کتبی تعین سطح معمولا به زبان انگیسی اخذ میشود . و به این شکل مهارت خواندن هم مورد آزمون قرار میگیرد به این شکل که اگر زبان آموز بتواند سوالات را خوانده ودرک کند ، قادر است به آنها پاسخ صحیح بدهد.

مهارت نوشتن یا Writing
مهارت نوشتن نیز در آزمون کتبی مورد بررسی قرار میگیرد .معمولا آزمون تعین سطح یک سوال شرح دادنی دارد که مهارت نوشتن شما را مورد سنجش قرار میدهد نکاتی که در این آزمون بررسی میشوند:
• جمله بندی صحیح
• نحوه به کار گیری افعال در جمله های مختلف
• اسپل و نوشتن صحیح کلمات
• و …

مهارت گوش کردن یا listening
این مهارت در قسمت شفاهی آزمون تعین سطح مورد سنجش قرار میگیرد . قسمت شفاهی آزمون به این صورت است که یک اگزمینر (Examiner) با شما مکالمه میکند . یا متنی میخواند و در باره آن از شما سوال میکند تا متوجه میزان نوانایی شنیدن و ادراک شما شود .

مهارت صحبت کردن یا Speaking
این دومین مهارتی است که در آزمون شفاهی مورد بررسی قرار میگیرد در واقع همزمان با آزمون listening در هنگام مکالمه یا پاسخ به سوالات میزان توانایی شما در این باره نیز تعیین میشود .

 

آیا شرکت در آزمون تعین سطح اجباری است؟

قطعا پاسخ این سوال منفی است هیچ مرکز آموزش زبان انگلیسی در ارده این آزمون اجبار ایجاد نکرده است . زبان آموزان در صورتی که خودشان مایل باشند میتوانند آموزش زبان انگلیسی را از سطح basic شروع کنند.
اما طی این آزمون قطعا به منفعت زبان آموزان است چرا که مشخص شدن general English به روند آموزش کمک شایانی میکند.
برای مثال شخصی که اطلاعات جزئی دارد بدون آزمون وارد سطح basic میشوند . اما پس با شرکت در آزمون میتواند در دوره under normal شرکت کند که خود نوعی ارتقاء محسوب میشود . اما فواید این ارتقاء بذای زبان آموز طی کردن سریع تر روند آموزش و رسیدن به سطوح بالا تر و صرفه جویی در زمان ، هزینه و انرژی است.

 

آزمون تعین سطح تنها مختص آموزش به روش ترمیک است؟

آزمون تعین سطح در همه لول ها و حتی دوره های تخصصی برگزار میشود . اما تعیین سطح برای دوره های تخصصی مقداری متفاوت است . مثلا شما در آزمون آیلتس شرکت میکنید اما موفق به کسب یک نمره مطلوب نمیشوید.
میتوانید در کلاس دوره آیلتس ثبت نام کنید و از آموزش ویژه این آزمون بهره مند شوید اما لازم است قبل از آن در آزمون تعین سطح دوره آیلتس شرکت کنید تا مشخص شود تا چه اندازه به آموزش بیشتر احتیاج دارید.
دوره های دیگری هم مانند دوره ttc، دوره مکالمه و یا آزمون مدرک های pte ، تافل ، شامل این قانون میشوند.

 

برای آمادگی شرکت در آزمون تعین سطح چه باید کرد؟

پاسخ به این سوال بستگی به سطح آزمون شما دارد . برای یک آزمون تعین سطح تخصصی لازم است چند روز مطالعه و تمرین داشته باشید و برای یک دوره ترمیک کافیست به آموزه های پیشین و اطلاعاتتان اتکا کنید . اما یک نکته مهم در باره این آزمون این است که به سوالات تستی به صورت رندوم و اتفاقی پاسخ ندهید ، به دو دلیل این کار به ضرر شما تمام میشود اول اینکه شامل امتیاز منفی میشوید و دوم سطح آگاهی واقعی شما پوشیده میماند و طی آموزش به مشکل بر خواهید خورد.