یادگیری زبان دغدغه ی بسیاری از ما بوده و هست. بسیار پیش آمده که زبان آموزان از ما پرسیده باشند که چطور در خانه زبان را تمرین و تکرار کنیم؟ کسانی که در کودکی مجبور به مهاجرت شده اند شاید بهتر از هر کسی بدانند بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست. آنها سخن نمیگویند مگر پس از آنکه برای زمان زیادی به دیگران گوش داده باشند. و شاید بد نباشد ما هم از این قائده استفاده کنیم و گوش دادن و تکرار کردن در یادگیری زبان را بیاموزیم. شما نیز می توانید زبان را به روش طبیعی خود فرا بگیرید البته اگر مطمئن هستید که با خود دو فاکتور عزم راسخ و اعتماد بنفس بالا را دارید.

IELTS7 Banner 01 8

گام های کوچک و ساده در آموزش زبان انگلیسی در خانه

 

گام اول : روش شنیداری

مطالعه داستانهای کوتاه در یادگیری زبان نقش مهمی دارد اما قطعا خواندن کتابهای صوتی زبان هر دو مهارت مهم زبان را که شامل تقویت listening و reading هست را شامل می شود و دریادگیری زبان نقش پررنگ تری نسبت به دیگر گزینه ها دارد.

گام دوم: یادگیری ناخودآگاه گرامر

همه ما در واقع زبان مادری خود را به این روش یادگرفته ایم یعنی خوب گوش کرده ایم و سعی کرده ایم که تکرار کنیم.

 

گام سوم: تمرین مستمر در هر زمان و مکان

اگر ما بتوانیم در زمانهای خالی خود و در هر وقت و فرصتی زبان را تمرین کنیم بدون شک در زمان کوتاهی بخش عمده ای از راه را طی کرده ایم . تمرین مستمر یکی از فاکتورهای مهم در یادگیری زبان و یادگیری هر چیزی است. همه ی ما دیده ایم افرادی را که شاید استعداد خاصی در موضوعاتی که به آنها علاقه داشته اند نداشته باشند، اما هم اکنون با تلاش و عزم و پشتکار به جایگاهی که به آن علاقه داشته اند رسیده اند. پس این فاکتور را دست کم نگیرید.

گام چهارم: ایجاد مطالعه گروهی

اگر بتوانیم ازبین دوستان یا حتی هم کلاسی های خود در آموزشگاهی که زبان می آموزیم چند نفر را که علایقشان در زمینه زبان شبیه ماست، بیابیم و با هم در طول روز به صورت وویز یا چت به مکالمه بپردازیم بدون شک قدم بزرگی را در زمینه مکالمه و یادگیری زبان نسبت به هم نوعان و هم رده ای های خود برداشته ایم.

 

گام پنجم: نوشتن خاطرات روزانه در دفتر خاطرات یا صفحه های شخصی خود

یکی از بهترین روشهای یادگیری زبان انگلیسی در خانه این است که خاطرات خود را بصورت انگلیسی یا هر زبانی که آماده یادگیری آن هستید، بنویسید. این کار چند نکته مهم را با خود به همراه دارد. یک اینکه شما متوجه این می شوید که دقیقا به چه کلماتی در طول روز بیشتر نیاز دارید و دوم اینکه به شما از لحاظ املایی و نوشتاری کمک می کند و سوم اینکه نوشتن همیشه باعث می شود که شما بهتر مواردی را که نوشته اید به خاطر بسپارید.

گام ششم: صحبت کردن با خودتان

شاید بیش از هر چیزی این جمله را از من شنیده باشید که معجزه ” آینه” را فراموش نکنید. صحبت کردن با خود در جلوی آینه البته به شرط یادگیری زبان اصلا کار عجیبی نیست! بلکه این کار در ایجاد تقویت اعتماد بنفس یه شما کمک فراوانی می کند. اگر جوابتان برای انجام این کار ” نه ” است شاید بهترین کار ضبط صدای خودتان و گوش دادن به آن است. این کار به شما کمک میکند که بفهمید وقت صحبت کردن به زبان مورد نظرتان صدای شما واقعا چطور است و آیا کلمات را به همون خوبی که احساس میکنید تلفظ میکنید یا نه.

 

گام هفتم: تغییر زبان گوشی

شاید تغییر زبان گوشی و پیج های شخصی خود مثل اینستاگرام یا فیسبوک در ابتدا برای شما کاری سخت باشد.و حتی شاید گاهی مجبور شوید که به زبان اصلی خود برگردید قبل از اینکه تمامی عکس ها و خاطرات خود را برباد بدهید. اما نگران نباشید این کار به این دلیل که شاید شما روزانه و ساعت ها با این برنامه ها سر و کار دارید به شما در زمان اندکی کمک های زیادی میکند. شاید شما هم روش هایی برای آموزش زبان انگلیسی در خانه بلدید که بتوانید با دوستان خود در بخش نظرات ما در میان بگذارید. ما منتظر پیشنهادات و نظرات شما عزیزان هستیم.