یادگیری زبان ترکی استانبولی فواید بسیاری دارد، یکی از این فواید، راحت سفر کردن به کشور ترکیه است و از آنجا که زبان انگلیسی در ترکیه شایع نیست و تعداد بسیارکمی از مردم ترکیه میتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اگر قصد سفر به ترکیه و ارتباط با مردم این کشور را دارید، باید بدانید که دانستن زبان انگلیسی برای شما کافی نیست.
کشور ترکیه هفدهمین اقتصاد جهان را دار است و همیشه هنگامی که پای سیاست و اقتصاد در میان باشد، ارزش و اهمیت ترکیه به چشم می آید. از این رو افراد زیادی برای سرمایه گذاری به ترکیه سفر میکنند و به علت اینکه به زبان ترکی تسلط کافی ندارند، کار های مهم و اصلی تجارت خود را به افراد دیگری می سپارند و متاسفانه بیشتر اوقات در سرمایه گذاری های خود دچار شکست می شوند.
همچنین کشور ترکیه مکان های دیدنی و جذابی دارد که به همین علت سالانه گردشگر های زیادی به این کشور سفر می کنند. قطعا وقتی شما به کشور دیگری حتی برای تفریح و گردش هم سفر کنید، نیاز دارید که با مردم آن کشور ارتباط برقرار کنید و با آنها صحبت کنید. مخصوصا اگر قصد خرید برای خود و خانواده و نزدیکانتان را هم داشته باشید و باید به این مسئله هم توجه داشته باشیم که با مردمان هر کشوری هنگامی که با زبان مادریشان صحبت میکنیم احساس آرامش و راحتی بیشتری میکنند و دانستن زبان ترکی، در سفر به این کشور پر زرق و برق به ما کمک میکند تا بتوانیم با مردم سواحل شرقی مدیترانه تا غرب چین ارتباط برقرار کنیم.

 

زبان ترکی پانزدهمین زبان جهان است و حدود ۷۵ میلیون نفر در سطح جهان زبان ترکی را به عنوان زبان مادری خود صحبت میکنند. اجتماع بزرگی از ترک زبانان در کشور های بالکان، قفقاز و اروپای غربی زندگی میکنند. به عنوان مثال، زبان ترکی دومین زبان پرکاربرد در آلمان است. پس اگر قصد سفر یا مهاجرت به هر یک از این کشور ها را دارید، دانستن زبان ترکی کمک بسیاری به شما میکند. و حتی اگر شما تصمیم بگیرید که این زبان را به عنوان یک سرگرمی یاد بگیرید، دانستن چندین زبان حتی در سنین بالاتر، مغز شما را چابک و سالم حفظ خواهد کرد.
زبان ترکی استانبولی بعد از زبان عربی یکی از کامل ترین زبان ها از نظر صرف افعال متفاوت و همچنین لغات و اصطلاحات ویژه برای بیان احساسات می باشد. زبان ترکی با الفبای لاتین نوشته و خوانده می شود و همین مسئله باعث می شود یادگیری زبان ترکی نسبت به خیلی از زبان های دیگر آسان تر باشد. همچنین اگر زبان ترکی استانبولی را یادبگیرید، زبان ازبکستانی ها، ترکمن ها و آذربایجانی ها را هم متوجه خواهید شد. در زبان ترکی استانبولی کم ترین استثناها وجود دارد و همین موضوع یادگیری را برای زبان آموزان این زبان بسیار راحت می کند.
در ادامه کلمات و عبارات پرکاربرد زبان ترکی استانبولی را در موقعیت های مختلف یاد میگیریم.

 

فارسی                                                                    ترکی
سلام                                                             Marhaba
خداحافظ                                                      Gule gule
بله                                                                        Evet
خیر                                                                     Hayir
متشکرم                                                  Teshekkurler
بلیط                                                                     Bilet

فارسی                                                                    ترکی
لطفا                                                                  Lutfan
خوش آمدید                                            Hos geldiniz
اسمتان چیست؟                                           ?Adiniz ne
لطفا یک تاکسی خبر کنید.         .Lutfan bir taksi arayin
لطفا این آدرس را به من نشان بدهید.
.Lutfan bu adresi bana gostarin

فارسی                                                                   ترکی
یک رستوران خوب به من معرفی کنید.
.Beni iyi bir restoran tanitin
مترو کجاست؟                                     ?Metro nerede
هتل کجاست؟                                        ?Otel nerede
لطفا قیمت را پایین بیاورید و به من تخفیف بدهید.
.Lutfan fiyati dusur ve banaindirim ver

 

پس اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و می خواهید در مدت زمان کمی به زبان ترکی استانبولی مسلط شوید، تا آخر مقاله با ما همراه باشید.
آکادمی زبان بهین دانش باتوجه به نیاز شما عزیزان، دوره های مختلفی برای آموزش زبان ترکی برگزار میکند. این آکادمی علاوه بر دوره های ترمیک، دوره آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز را نیز برگزار کرده است و در این زمینه بسیار موفق بوده و نتایج قابل توجهی به دست آورده است.
اگرشما جزو افرادی هستید که برای رسیدن به اهدافتان عجله دارید و میخواهید ره دو ساله را در دو ماه طی کنید، ما دوره ی ۵۰ روزه ی راکت استاد ابراهیمی که یک دوره فشرده است و این روز ها نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است را به شما پیشنهاد میکنیم. این دوره دارای پشتیبانی آنلاین است و علاوه بر ۳۰ جلسه عمومی ۲ ساعته، دارای ۶۰ جلسه خصوصی دو ساعته نیز هست. ساعت و روز این کلاس ها نیز، به انتخاب شما عزیزان است و همین امر باعث میشود که شما بتوانید با آسودگی کامل و احساس بهتر، به فراگیری زبان ترکی بپردازید.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان مشاوران آکادمی زبان بهین دانش بهره مند شوید. کارشناسان ما همه روزه، بجزء روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود. همچنین با اولین ثبت نام و تا انتهای این مسیر، شما می توانید از پشتیبانی و حمایت کارشناسان ما بهره برده و همگام با مسیر خود، آنها را در کنار خود داشته باشید.