IELTS7 Banner 01 8 اعضای بدن به روسی,اعضای بدن به زبان روسی,اعضای بدن انسان به روسی,زبان روسی

آشنایی با اعضای بدن یکی از مهم ترین بخش های یادگیری هر زبانی است. اعضای بدن به روسی از مجموعه موضوعاتی است که در آموزش های مربوط به زبان روسی در همان دوره های مقدماتی به زبان آموزان آموزش داده می شود. شناخت اعضای بدن انسان به زبان روسی یکی از مهم ترین موضوعات این زبان محسوب می شود.
اما حال اگر قصد زندگی در این کشور زیبا را دارید، باید آشنایی کامل با لغات و مکالمات مقدماتی این کشور را بدانید تا بتوانید با سهولت بیشتر در این کشور زندگی کنید و دچار مشکل نشوید. ممکن است در این حین شما دچار سر درد، درد های مفصلی، مشکلات قلبی و یا‌ با هر بیماری دیگر رو به رو شوید و یا حتی اگر قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را داشته باشید، پس قطعا لازمه شما دانستن اعضای بدن به زبان روسی و بیان کردن مشکلات و دردها به این زبان می باشد. هدف از نوشتن این مقاله معرفی اعضای بدن انسان به روسی می باشد و شما می توایند از این کلمات در جملات گوناگون و به روش های متفاوتی که در ادامه این مقاله یاد خواهیم داد، بهره ببرید. با ما همراه باشید…

اعضای بدن به روسی:

باسن = Бедро

چشم = Глаз

سر = Голова

گلو = Горло

 سینه = Грудь

شکم = Живот

دندان = Зуб

دست = Кисть

زانو = Колено

پیشانی = Лоб

آرنج = Локоть

پا = Нога

دماغ = Нос

انگشت پا = Палец руки

شانه = Плечо

دست/بازو = Рука

پشت/کمر = Спина

از مچ پا به پایین = Ступня

گوش = Ухо

گردن = Шея

گونه  = Щека

زبان = Язык

زیر بغل  :подмышка

چانه  :подбородок

دهان  :рот

بازو  :рука

چهره  :лицо

پهلو   :бок

کشاله ران  :пах

لب    :губа

دست   :рука

کپل  :ягодица

بینی   :нос

شقیقه   :висок

مچ پا   :лодыжка

ناخن    :ноготь

پوست    :кожа

مژه    :ресница

ابرو   :бровь

مو   :волосы

پاشنه   :пятка

پاشنه پا   :Стопа

کلیه    :почка

عضله  :мышца

کف دست   :ладонь

مچ دست   :кисть

کل پا  :нога

شریان  :артерия

مغز   :мозг

قلب  :сердце

مری  :пищевод

معده   :желудок

ریه  :лёгкое

استخوان   :кость

حلق   :глотка

حنجره :гортань

کبد  :печень

گوش داخلی  :внутреннее ухо

دستگاه عضلانی اسکلتی  :Устройство скелетных мышц

مفصل :Детальнее

سرخک/شریان :Артерии

سیاهرگ :Жилы

تاندون :сухожилие

ماهیچه :мускул

دستگاه ادراری  :Мочеиспускательный канал

почка:  کلیه

мочевой пузырь:  مثانه

دستگاه تنفس :Дыхательная система

حفره بینی :Носовая полость

حلق :Горло

حنجره :гортань

لوله هوا/نای :Воздушная трубка

دیافراگ :диафрагма

ریه :Легкие

دستگاه تناسلی  :генитальный

تخمدان :Яичники

رحم :матка

بیضه :яйца

پروستات :предстательная железа

غدد فوق کلیه  :Надпочечники

هیپوفیز :Гипофиз

پانکراس :поджелудочная железа

غدد تیروئید  :Щитовидная железа

کبد :Печень

دستگاه گردش خون :Система кровообращения

قلب :Сердце

مغز و استخوان :Мозг и кость

طحال :селезенка

دستگاه عصبی   :нервная система

مغز :мозг

بصل النخاع :Продолговатый мозг

اعصاب جمجعه ای :Черепные нервы

عدسی :линзы

دستگاه گوارشی  :пищеварительная система

کیسه صفری :желчный пузырь

اسید معده :желудочный соk

با دقت مطالب بالا را دوباره مرور کنید زیرا میخواهیم چگونگی جمله بندی و استفاده کردن از این لغات را در جمله یادبگیریم. تصور کنید در خیابان هستید و ناگهان به زمین میخورد و کسی برای کمک کردن به شما می آید و از شما میپرسد که مشکلی پیش آمده و شما می گویید بله، پای من درد میکند. برای اینکه بگویید پای من درد میکند باید از این جمله استفاده کنید:

.Моя нога болит
.Moya noga bolit
پام درد میکنه.

.У меня болит голова
.U menya bolit golova
سرم درد میکنه.

.У меня проблемы с сердцем
.U menya problemy s serdtsem
من مشکل قلبی دارم.

.У меня проблемы с желудком
.U menya problemy s zheludkom
من مشکل معده دارم.

اگر دقت کرده باشید ما از دو فرم متفاوت و به دوشکل متفاوت استفاده کرده اییم. از شما میخواهیم که به فرم من مشکل ….. دارم دقت کنید. خب همان طور که مشاهده کردید هرگاه بخواهید از این فرم (من مشکل….. دارم) استفاده کنید تنها لازم است که یک اعضای بدن جایگزین کنید تا راحت بتوانید مشکل و دردتان را بیان کنید. به همین ترتیب اگر به فرم و شکل ساختاری دقت کنید، تنها لازم است که یکی از اعضای بدنتان که درد میکند را جایگزین جای خالی بکنید.

اگر می خواهید روسی را یاد بگیرید بهتر است که سعی نمایید گام به گام با ریز و درشت موضوعاتی که در این زبان مهم هستند آشنا شوید. معرفی اعضای بدن به روسی می تواند در مکالمات شما در مورد دردها و مشکلاتی که برای خود و یا خانواده تان پیش می آید، مناسب باشد. این موضوعات در مکالماتی از جمله مکالمه روسی در بیمارستان، مکالمه روسی با فرد بیمار و یا مکالمه روسی در زمینه های تخصصی و مرتبط با پزشکی و… کارساز می باشد و شما در گفتگو فردی توانمند نشان می دهد. زبان روسی اگرچه الفبای خاصی دارد و از حروفی تشکیل می شود که برای ما فارسی زبان ها گاها نا آشنا است، اما زبانی نو، کارآمد و شیرین است که زمینه ساز موقعیت های شغلی و تحصیلی مثبتی برای شما خواهد بود. روش های مختلفی برای یادگیری کلمات می باشد اما اگر بخواهیم منطقی عمل کنیم هیچ روشی عاقلانه تر از خواندن و صحبت کردن در زبان روسی نیست. خواندن کتاب های مرتبط در مورد اعضای بدن انسان به زبان روسی یا کتاب هایی که دارای تصویرهای جذاب با همین موضوع هستند و گفتگو و تمرین مکالمه در این حوزه، می تواند تسریع در یادگیری را به شکل ویژه ای افزایش دهد.
مقاله ی اعضای بدن به زبان روسی هم به اتمام رسید و امیدواریم که مطالب را به خوبی فرا گرفته باشید. سایت احمدرضا ابراهیمی نخستین ارائه دهنده آموزش زبان در ۵۰ روز به نام راکت در سال ۱۳۷۸به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با بیش از یک دهه سابقه درخشان در برگزاری دوره‌های فشرده، نیمه فشرده و ترمیک خود در رده‌های سنی نونهالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار می شود. و‌ تمام توان خود را در راستای یک آموزش صحیح به روش سیستم آموزشی نوین رامیت که سیستمی کاملا نو و پیشرو با هدف یادگیری و آموزش بهتر به فرزندان این مرز و بوم است بنا نهاده شده است. اکنون اما به صورت آنلاین به برگزاری این کلاس ها پرداخته ایم. آموزش آنلاین زبان روسی یکی از دستاوردهای این موسسه است. این امید را داریم که بتوانیم در راستای آموزش درست عمل نموده و خدمت رسان خوبی باشیم. سیستم آموزشی رامیت با هدف تلاش در زمینه یادگیری و آموزش بهتر قدم برمی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با تکمیل باکس های مشاوره و ثبت نام زیر، درخواست ارتباط با مشاوران ما را پر کرده و در نهایت منتظر تماس کارشناسان ما بوده و سوالات خود در بخش های مختلف را از این عزیزان پرسیده و شناختی دقیق تر در بخش یادگیری و شناخت مهارت های یادگیری نیز کسب نمایید. مشاوران ما همراه همیشگی شما در این مسیر هستند.