فیلم برای یادگیری زبان روسی یکی از روشهای سازنده ی یادگیری زبان روسی برای زبان آموزان است. روشهای زیادی برای یادگیری زبان روسی وجود دارد و قطعا بسیاری از ما برای یادگیری زبان روسی راههای متفاوتی را امتحان کرده ایم. با این حال برای اینکه بتوانیم زبان روسی را بهتر و کاربردی تر یاد بگیریم می توانیم از منبعی موثق استفاده کنیم. این منبع فیلمهای زبان روسی هستند که برای یادگیری بسیار مفید بوده و شما می توانید با اعتماد کامل به این منبع، زبان روسی را به راحتی یاد بگیرید.

 

اما قبل از آنکه چند فیلم برای یادگیری زبان روسی معرفی کنیم به مزایای استفاده از فیلمها در یادگیری زبان روسی میپردازیم.

  • ۱.اولین و مهمترین مزیت استفاده از فیلم برای یادگیری زبان روسی این است که ما با فرهنگ و آداب و رسوم این زبان و کشور روسیه آشنا می شویم و مکالمات و اصطلاحات روزمره ای که مورد استفاده ی مردم روسی است را به راحتی یاد میگیریم.
  • ۲.با تماشای فیلم برای آموزش زبان روسی، گوش ما به شنیدن و طرز تلفظ کلمات این زبان اشنا شده و عادت میکند.
  • ۳. از دیگر مزایای استفاده از فیلم برای یادگیری زبان روسی این است که با دایره ی لغات و اصطلاحات کامل این زبان در شرایط و حالات مختلف آشنا میشویم. این به ما کمک میکند تا بدانیم هر کلمه یا اصطلاحی را در چه موقعیتی استفاده کنیم.
  • ۴. با دیدن فیلم به زبان روسی میتوانیم صحنه هایی را که به دیدگاه ما متفاوت بوده در ذهن نگه داریم و از جملات و اصطلاحات به کار برده در آن صحنه نیز الگو برداری کنیم.
  • ۵. با استفاده از فیلم برای یادگیری زبان روسی، ما تحت تاثیر حالات روحی خنده، گریه، دلهره و …میشویم و همین باعث ماندگاری جملات و اصطلاحات در ذهن ما میشود و قدرت یادگیری ما را چندین برابر میکند.
  • ۶. خاصیت تفریحی تماشای فیلم برای یادگیری زبان روسی این امکان را برای ما فراهم‌ میکند تا در کنار این تفریح به یادگیری این زبان نیز بپردازیم.
توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اما اگر میخواهیم با تماشای فیلم برای یادگیری زبان روسی اقدام کنیم بهتر است مواردی را در نظر بگیریم چرا که اگر راه استفاده از این منبع قابل اعتماد را نداشته باشیم دچار مشکل شده و با تماشای اولین فیلم دست از یادگیری کشیده و به اصطلاح انگلیسی give up میکنیم. بهتر است در ابتدا فیلمهایی که برای یادگیری زبان روسی انتخاب میکنیم کوتاه و مختصر باشند. این فیلمها را میتوانیم به راحتی از یوتوب دانلود کنیم یا به صورت آنلاین ببینیم. در واقع می توانیم آموزش آنلاین روسی داشته باشیم. کوتاهی و مختصر بودن فیلم به زبان روسی شما را از خستگی و سردرگم کردن در میان حجم بالایی از کلمات و اصطلاحات نجات میدهد.

 

بهتر است برای تماشای فیلم به زبان روسی ابتدا از ان لذت ببریم. این بدان معناست که برای بار اول فقط به منظورلذت بردن فیلم را تماشا کنید و ذهنتان را درگیر کلمات یا لغات کاربرده شده در فیلم نکنید.شما میتوانید برای بار دوم تمام صحنه ها یا قسمتهایی را که بیشتر دوست داشتید انتخاب کرده و تماشا کنید. اینکار به شما کمک میکند تا کلمات را بهتر و با دقت بیشتری در ذهنتان ماندگار کنید. برای انتخاب یک فیلم میتوانید این را مد نظر بگیرید که چه اصطلاحاتی بیشتر کاربرد دارند. به عنوان مثال اصطلاحات یا جملاتی که در یک فیلم پلیسی استفاده میشوند در مکالمات روزمره کارایی زیادی ندارند اما بالعکس در یک فیلم دراما یا فیلم طنز میتوانیم کلمات زیادی را برای استفاده در مکالمه ی روزمره یاد بگیریم. پس نوع و ژانره انتخاب فیلم نیز در یادگیری زبان روسی نقش به سزایی دارد. در هنگام تماشای فیلم هرگز ذهن خود را درگیر معانی کلمات نکنید و سعی کنید با حدس زدن معنی آنها، یادگیری را آسانتر کنید.اگر ذهن خود را درگیر کلمات و اصطلاحات کنید هرگز از دیدن فیلم لذت نبرده و در نتیجه یادگیری مطلوبی اتفاق نخواهد افتاد. برای یادگیری زبان روسی با فیلم هرگز از زیر نویس استفاده نکنید یا اگر تمایل به استفاده از زیر نویس را دارید سعی کنید به ان وابسته نشوید چرا که هم لذت شما را برای تماشای فیلم از بین میبرد و هم به ذهن شما اجازه ی تمرکز برروی زبان اصلی یعنی زبان روسی را نمیدهد.اما ما در این بخش به معرفی چند فیلم برای یادگیری زبان روسی میپردازیم. لازم به ذکراست فیلمهای پیشنهاد شده کوتاه نیستند اما به دلیل وجود کلمات و اصطلاحات کاربردی برای یادگیری زبان روسی بسیار موثرند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

فیلم Сталкер

فیلم Сталкерکه در سال ۱۹۷۹ ساخته شده است دارای صحنه های علمی تخیلی بوده و در کنار هیجانی که برای بیننده دارد دارای کلمات و واژگان مناسبی برای یادگیری این زبان است.

فیلم Сталинград

فیلم سال ۱۹۴۲Сталинград میباشد که با داشتن ژانری تقریبا اکشن کلمات مناسبی را برای زبان آموزانی که در حال یادگیری زبان روسی هستند به ارمغان می آورد.

فیلم Левиафан

فیلم Левиафан ساخته سال ۲۰۱۴ و در ارتباط با تاریخ کشور روسیه است. اگر شما یکی از علاقمندان به تاریخ هستید میتوانید با تماشای این فیلم نه تنها ازدیدن ان لذت برده بلکه نکات تاریخی کشور روسیه را به زبان روسی یاد بگیرید.

 

اما در پایان به این نکته توجه داشته باشیم که اگرچه تماشای فیلم یک سرگرمی بزرگ برای همه ی ما محسوب میشود می تواند منبعی بسیار قابل اعتماد و آموزنده برای یادگیری زبان روسی باشد. پس چه خوب است که با استفاده ی درست و به جا از این منبع با ارزش از نعمت یادگیری زبان روسی به وسیله ی آن نیزغافل نشویم. اگر تمایل دارید زبان روسی خود را راکت کنید می توانید ثبت نام انجام داده و منتظر تماس مشاوران ما باشید.