غذا های روسی به علت تنوع بالا و جذابیتی که دارند ، مورد توجه بسیاری از گردشگران و افراد علاقه مند به فرهنگ کشور روسیه هستند . غذا بی شک یکی از مهم ترین سمت های فرهنگ یک کشور به شمار می رود ویک کشور میتواند نقطه عطفی برای ایجاد انگیزه برای زبان آموزان روسی گیری بیشتر ترغیب کند. امروزه با رواج روزافزون ارتباطات بین مردم کشور ها از طریق شبکه های اجتماعی علاقه افراد ، به تجربه و شناخت غذا های ملل دیگر فزونی یافته است.
افراد زیادی هر روز تلاش میکنند پخت یک غذای روسی یا غذای کشور های دیگر را امتحان کنند .  با ما همراه باشید تا در ادامه تعدادی از معروف ترین غذا های روسی را به شما معرفی کنیم.
اکثر غذا های روسی دارای طبع تند و گرم هستند چرا که روسیه دارای آب و هوای بسیار سردی است که تنها این نوع غذا ها می تواند تا حدودی ساکنان این منطقه سردسیری را با محیط سازگار کند . غذا های روسی وجه اشتراک دیگری نیز دارند . این وجه اشتراک وجود سیب زمینی در اکثر این غذا هاست . شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سالاد الویه یا الیویه که یک غذای محبوب در ایران است در اصل غذایی روسی است . این سالاد که نمونه بارزی از وجود سیب زمینی فراوان در غذا های روسی است در اکثر کشور های جهان رواج داشته و بسیار محبوب است . تا جایی که سالهای ابداع کننده آن یعنی لوسیان الیویه دستور تهیه آن را مخفی نگاه می داشت.

 

معروف ترین غذا های روسی

تنوع و جذابیت غذا های روسی آنچنان وسیع است که انتخاب بهترین از میان آنها بسیار  دشوار است اما تلاش  کرده ایم تعدادی از این غذا ها را که در تمام جهان شناخته شده تر هستند به شما معرفی کنیم . امیدواریم از خواندن این مطالب لذت ببرید .

 

بیف استرگانوف

امروزه بیف استرگانف تقریبا به یک غذایبین المللی تبدیل شده است اما خواستگاه آن روسیه است .  این غذای باستانی از تکه های خرد شده گوشت گاو ، خامه و پیاز تهیه می شود . اما برخی گوشت سفید را نیز در این غذا به کار میگیرند . نام گذاری این غذا به کلمه روسی строгать ( استرگات ) به معنی رشته رشته کردن گرفته شده است . اگر شما هم به غذا های کم کالری تمایل دارید پیشنهاد میکنیم بیف استرگانف را امتحان کنید.

 

برش

برش نوعی سوپ است که غیر از روسیه در برخی کشور های اروپایی دیگر نیز رواج دارد . این سوپ طعمی شیرین دارد و نسبت به میزان موادی که در آن به کار میرود به رنگ قرمز یا بنفش است. برش غذای محبوب کاترین ، امپراتریس مشهور روسیه بوده است این موضوع بیانگر آن است که برش یکی از غذا های باستانی روسی به شمار میرود . چغندر ، گوشت قرمز ، کلم ، هویج ، گوجه فرنگی مواد اصلی تشکیل دهنده این سوپ هستند اما در هنگام سرو آن میتوان از خامه هم استفاده کرد .

 

بلینی

بلینی نوعی پن کیک و از قدیمی ترین غذا های روسی به شمار می رود . پلینی لایه ای نازک از خمیر که در روغن بسیار کم سرخ و با نعنا طعم دار می شود . در هنگام سرو بلینیمیتوان از موادی مانند خاویار ، گوشت قرمز یا سفید استفاده کرد . بلینی میتواند حتی به عنوان نان در کنار غذا های دیگر نیز استفاده شود . در گذشته مردم روسیه در جشن ماسلنیتسا ( سال نو مردم اسلاو نزاد) از بلینی برای مهمانی هایشان استفاده میکردند . به عبارت بهتر بلینی نماد اصلی جشن ماسلنیتسا در بین مردم روسیه است .

 

پلمنی

پلمنی ( Pelmeni )  غذایی است که مزه آن تقریبا شبیه به پاستا و شکل و طرز پخت آن شبیه به اسنک است است . پلنی لایه ای بسیار نازک از خمیر است که از گوشت قرمز ، نعنا ، پیاز ، قارچ و دانه هایی مانند گندم و جو پر شده و با انواع سس ، کره یا خامه سرو می شود . پلمنی امروزه یکی از محبوب ترین غذا ها در بین روس ها است . اگر شما هم به غذا هایی مانند پاستا علاقه دارید پیشنهاد میکنیم پلمنی روسی را نیز امتحان کنید .

 

چاک چاک

چاک چاک (Chak-Chak) نوعی دسر روسی است نام گذاری این دسر مانند مزه اش منحصر به فرد و قابل توجه است . چاک چاک در بین دسر های روسی  بی نظیر است و طرفداران زیادی دارد . چاک چاک از تخم مرغ ، عسل و آرد تهیه می شود و خمیر آن را به صورت کروی به مرحله پخت می رسانند . عسل به کار برده شده در چاک چاک مزه آن را تعین میکند  پس باید در انتخاب عسل دقت داشت . اگر قصد سفر به کشور روسیه را دارید پیشنهاد میکنیم در این سفر لذت تجربه مزه چاک چاک را از دست ندهید .

 

روسیه علاوه بر غذا در اقسام دیگر فرهنگ نظیر ادبیات، تاریخ و… نیز دارای غنای فرهنگی است. علاقه مندان به این فرهنگ یا افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به این کشور را دارند، حتما تصمیم به فراگیری زبان روسی داشته اند یا دارند. اما ترس از دشواری مانع از آن شده که اقدامی برای ورود به این حیطه انجام دهند. با وجود دوره های آموزش زبان روسی در ۵۰ روز انجام این مهم هرگز زمان گیر یا دشوار نیست. بالاخص با وجود اینکه این دوره ها به شکل آموزش آنلاین برگزار می شوند در دسترس و سهل الوصول بودن را عینی تر کرده است.