بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی، یکی از چند موضوعی است که در همان دوره های مقدماتی آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان سوال است. این موضوع از مباحث مهم در یادگیری است و اگر آگاهانه با آن برخورد شود، می تواند مسیر یادگیری را برای زبان آموزان هموارتر و روشن تر نماید.
همانطور که ما در بسیاری از وجوه با هم متفاوت هستیم، ذهن ما در زمان های مختلف جهت یادگیری، متفاوت عمل می کند. در واقع چیزی که عیان است این است که تاکنون هیچ دانشمند یا متفکری نتوانسته به یک ساعت یادگیری انگلیسی برای تمامی افراد برسد و برای این موضوع البته که آزمایش ها و تحقیقات بسیاری نیز صورت گرفته است.
اگر دقت کرده باشید همه ما در زمان کنکور به این موضوع برخورد کرده ایم که والدین یا مربی برای مطالعه ما ساعت تعیین می کنند؛ خب البته بسیاری از ما می توانیم در این ساعات به یادگیری بپردازیم؛ اما تعدادی نیز هستند که نمی توانند در ساعات مشخص، به یادگیری بپردازند و در نتیجه بازدهی آنها کاهش می یابد.
افراد در زمان های متفاوتی می توانند به یادگیری بپردازند. اگر از دوستانتان بپرسید، احتمالا جواب هر یک بنا به شرایطی مانند، محیط زندگی، عوامل ارثی یا ژنتیکی و سایر مواردی مانند شلوغ یا خلوت بودن محیط، متفاوت است. تعدادی از افراد در ساعات اولیه روز و صبح زود می توانند به فراگیری بهتر زبان انگلیسی بپردازند و بسیاری در ساعات پایانی شب؛ بسیاری در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر، و ساعتی که برای اغلب افراد زمان استراحت است، می توانند به یادگیری انگلیسی پرداخته و تعدادی نیز در ساعات اوج شلوغی و جنب و جوش خانه!
این موارد مهم نیستند؛ مهم این است که بتوانید با برنامه ریزی درست و هدفمند، به یادگیری اصولی پرداخته و زبان انگلیسی را در زندگی روزمره خود وارد کرده و بخشی از زندگی خود کنید.
داشتن دفتر برنامه ریزی در یادگیری زبان و شناخت هدف از یادگیری، می تواند یکی از اولویت های شما در همان قدم های اولیه یادگیری باشد. بگذارید شما را با یک کار شگفت انگیز و البته امتحان شده آشنا کنیم. این روش به شما کمک خواهد کرد که از یادگیری زبان انگلیسی در طول روز غافل نشده و روزانه به تمرین و تکرار بپردازید.

– برنامه ریزی در یادگیری زبان انگلیسی با تقویم
یکی از روش های یادگیری روزانه زبان انگلیسی روش یادگیری با تقویم است. در این روش شما به یک تقویم دیواری نیاز دارید. برای تهیه این تقویم نیازی نیست که حتما تقویم را بخرید، می توانید این تقویم را خودتان به شکل دستی بسازید. تقویم خود را به دیوار اتاق یا یخچال نصب کنید و در بالای این تقویم مشخص کنید که قرار است روزانه چند ساعت به فراگیری انگلیسی بپردازید. در نهایت هر روز، اگر بر تصمیم خود مصمم بودید و تصمیم خود را اجرایی کردید، جلوی آن روز را با یک خودکار رنگی تیک بزنید.
این کار را هر روز انجام دهید و بعد از مدتی خواهید دید وقتی که یک روز این علامت تیک را در تقویم خود نبینید، چقدر برای شما سخت خواهد بود. تیک ها یا ضربدرهای رنگی بکشید و در عین حال احساس خود از مطالعه روزانه تان را، با یک استیکر ساده نقاشی شده یا آماده، مشخص کنید.
این کار پس از مدتی برای شما به یک عادت تبدیل می شود و در شما یک عادت خوب را تشکیل می دهد که می توانید برای سایر فعالیت های دیگر خود از این روش استفاده نمایید.

– نت برداری در یادگیری زبان انگلیسی
روش دیگر در یادگیری زبان انگلیسی این است که بخش های مهمی که احتمال فراموش کردن را می دهید، یادداشت کرده و هر شب قبل از شروع درس جدید یک مرور اجمالی از روی آنها کنید. نت برداری را با نوشتن کامل درس اشتباه نگیرید. شما باید با این روش با استفاده از کدهای مخصوص و یا نمودارها، مسیر مطالعه را برای روزهای دیگر کوتاه نمایید.
در واقع با نت برداری می توانید در ساعات پایانی روز، به یک مطالعه اجمالی پرداخته و خودتان را برای روز جدید آماده سازید.

– یادگیری زبان با روش یادداشت برداری کورنل
در این روش نیاز است که شما ۵ مرحله را پشت سر بگذارید. در مرحله اول نیاز است که شما نت برداری کنید. پس از مرحله نت برداری به مرحله سوال کردن می رسیم. در این مرحله شما از مطالب انگلیسی ای که خوانده اید، طرح سوال می کنید. سوالات متنوع از موضوعات جدیدی که فرا گرفته اید را طرح کنید. در مرحله سوم اما به سوالات مربوطه پاسخ دهید. در واقع شما در این مرحله مهارت درک مطلب خود را نیز افزایش می دهید. در مرحله چهارم اما بر مطالبی که خوانده اید به شکل عمیق تری تمرکز می کنید و مطالب کار شده را یک بار دیگر مرور می کنید؛ اما در مرحله پنجم و مرحله آخر، شما باید روزانه در یک زمان ده دقیقه ای هر آنچه را که روزهای قبل فرا گرفته اید و با روش نت برداری تهیه دیده اید، تمرین و تکرار کنید.

 

یادگیری زبان را اگر با توجه به سبک یادگیری خود و در ساعاتی که احساس بهتری دارید، انجام دهید، قطعا نتایج بهتری را کسب خواهید. سبک یادگیری در زبان انگلیسی در هر فردی متفاوت است. برخی از افراد با شنیدن، زبان را بهتر فرا می گیرند و برخی دیگر با دیدن. اینکه به این موضوع واقف شوید، خود بخش مهمی در مسیر یادگیری شما است.
در ادامه بهتر است که با داشتن برنامه ریزی از خود یک فرد هدفمند بسازید. افراد هدفمند در واقع همان افراد هوشمند هستند که بدون طرح برنامه ریزی روزانه دست به کاری نمی زنند و همواره تلاش می کنند که بر برنامه ریزی های خود پایبند باشند.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های ویژه آموزش زبان انگلیسی هستید، شرکت در دوره راکت انگلیسی می تواند از دوره های پرکاربرد برای شما باشد. در نتیجه راکت علاوه بر اینکه به شما انگلیسی را یاد می دهد، چگونگی برنامه ریزی و یادگیری زبان انگلیسی در منزل را به شما یاد خواهد داد و در واقع از شما فردی هدفمند و با برنامه ریزی شخصی خواهد ساخت.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه دوره های مختلف آموزش زبان، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و از مشاوره رایگان آنها بهره ببرید. آنها در تمامی ساعات روز به شما مشاوره های لازم را جهت برنامه ریزی بهتر در یادگیری زبان خواهند داد و همچنین با توجه به شرایط و موقعیت شما، متناسب ترین دوره را برای شما انتخاب خواهند کرد.
امیدواریم این مقاله توانسته باشد به سوالات شما پاسخ داده و در نهایت مسیر بهتری را پیش روی شما عزیزان بگذارند. موسسات مختلف زبان آموزش زبان را در دوره های فشرده وراکت هم به صورت حضوری هم به صورت آنلاین ارائه می دهند.