IELTS7 Banner 01 8

شناخت داستان های معروف آلمانی، برای تمامی افراد علاقه مند به فراگیری این زبان، می تواند یک مزیت در تمرین های روزانه محسوب شود. این داستان ها در تمامی رده های سنی در کتاب فروشی های حرفه ای وجود دارند تا شما بتوانید به راحتی به این منبع یادگیری دست پیدا کنید.
برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است که علاوه بر شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان آلمانی، به روش های یادگیری آلمانی در منزل نیز مسلط باشید. این روش ها به شما مسیر راحت تری را در فراگیری معرفی خواهند نمود و در نتیجه می توانید با توجه و شناخت درست آنها، به شکل بهتری در این مسیر قرار بگیرید. دوره های آنلاین زبان آلمانی و دوره آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز موسسه بهین دانش بر اساس همین روش ها طراحی شده اند.

 

روش های پرکاربرد یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی با خواندن داستان
یادگیری زبان آلمانی با گوش دادن به پادکست

یادگیری زبان آلمانی با نوشتن رویدادهای روزانه
یادگیری زبان آلمانی با دیدن فیلم و یا سریال های آلمانی

 

یادگیری زبان آلمانی با خواندن کتاب های آلمانی

 

کتاب های آلمانی و خواندن آنها، برای شما می تواند سرگرمی شگفت آوری را رقم بزند؛ مخصوصا اگر علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی باشید. داستان های آلمانی در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان، موضوعات بسیار جالبی را دارد که اگر تنها یکبار به با زبان اصلی به خواندن آنها اقدام نمایید، خواهید دید که دیگر به هیچ ترجمه فارسی و یا انگلیسی روی نخواهید آورد. در واقع با خواندن این کتاب ها به مرور مهارت خواندن شما تقویت خواهد شد و کسب این مهارت برای شما نکات مثبتی را خواهد داشت که در زیر بیان خواهیم نمود:

 

آشنایی با لغات جدید آلمانی
آشنایی با لغات پرکاربرد آلمانی

تقویت مهارت املایی در زبان آلمانی
آشنایی با اصطلاحات و ضرب المثل های آلمانی

آشنایی با فرهنگ و حتی خود کشور آلمان
و …

 

البته که شما در این مسیر نیاز به معرفی چند کتاب خوب جهت تمرین دارید و خوشبختانه این کتاب ها در تمامی رده های سنی و برای هر سطح از مقدماتی تا پیشرفته وجود دارد و تنها نیاز دارید که علاقه مندی خود را با مضوعات مختلف تعیین نمایید.

 

معرفی کتاب های آلمانی

 

آلیس در سرزمین عجایب
این کتاب یکی از کتاب های معروف آلمانی است که بارها از روی این کتاب ها فیلم و کارتون های مختلف ساخته شده است و بنا به اینکه ما بسیار این داستان را شنیده و تعریف نموده ایم، می توانیم این کتاب را برای کودکان خود تهیه نموده و با توجه به شناخت کلی ای که با مفهوم این داستان دارند، به خوبی می توانند با این موضوع ارتباط برقرار نمایند. در واقع کودکانتان می توانند همزمان با خواند کتاب به تصاویر نیز همراه شده و یادگیری با تصاویر را نیز، امتحان نمایند. این نوع یادگیری پس از مدتی آنها را به یک فرد مسلط در نوشتن و خواندن آلمانی تبدیل خواهد نمود.

موسیقی دانان شهر برمن
کتاب اثر برادران گریم از نوسیندگان مهم آلمانی زبان است که به بیش از ۱۰۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است و این خود دلیلی بر انتخاب مطمئن شما در یادگیری آلمانی خواهد بود. داستان این کتاب در مورد چند حیوان است که دیگر برای صاحب خود کاربرد روزهای سابق را ندارند و این موضوع دلیل نگرانی آنها و دست زدن به تصمیماتی است که شگفتی ویژه ای به داستان می دهند. زبان ساده آن باعث می شود که این کتاب برای افرادی که در سطح مبتدی فراگیری آلمانی هستند مناسب واقع شود و در عین حال از مزایای این کتاب، تمرین یادگیری مکالمه آلمانی است که به شکل ساده و قابل ملموس برای افراد مبتدی یک مکالمه ساده را بین حیوانات قصه، رقم زده است.

 

ماهیگیر خوشحال
این کتاب اثر یکی از نویسندگان سرشناس آلمانی است که در جهان ادبیات بسیار شناخته شده است. ایشان هاینریش بول نویسنده کتاب معروف عقاید دلقک است. داستان این کتاب در مورد یک فرد ماهیگیر است که از زندگی خود راضی و خوشنود است و در ادامه فرد دیگری در داستان وارد می شود و از او سوالاتی در مورد سبک زندگی او می پرسد و داستان مسیر جالبی را طی می کند. خواند کتاب ماهیگیر خوشحال می تواند شما را علاوه بر تسلط به مهارت خواندن و نوشتن، شما را با دنیای لغات پرکاربرد آلمانی نیز آشنا نموده و در نتیجه یک تمرین اساسی برای شما عزیزان محسوب شود.

عقرب
کتاب عقرب اثر نویسنده زن آلمانی خانم کریستا رینیگ است. این کتاب بر پایه زندگی یک مرد می گذرد که از چهره خود ناراضی است و در واقع احساس می کند جامعه نیز به دلیل همین چهره ناخوشایند، او را ترد نموده اند. در ادامه شما با خواندن آن در قلب داستان وارد شده و در نهایت کاملا با شخصیت داستان زندگی خواهید کرد. این قصه قصه فوق العاده ای است که به ارزش های اخلاقی به شیوه ای خلاقانه می پردازد و خواننده را تا پایان داستان با خود همراه می کند.

 

Das Märchen
این کتاب یکی از کتاب های فوق العاده نویسنده معروف گوته است که شما می توانید با خواندن آن به بخش مهم یادگیری آلمانی، یعنی گرامر آن، آشنا شوید. مضمون این داستان تخیلی می باشد و در واقع داستان بر محور آزادی روح و قدرت انسان در انجام این کار، تمرکز دارد. نویسنده این کتاب خود دلیلی بر انتخاب درست در تهیه این کتاب است.

 

 

خواندن داستان های آلمانی می توانند برای شما مزیت های بسیاری را رقم بزنند که تقویت تمامی مهارت ها در کنار هم از اصلی ترین آنها هستند. در واقع شما پس از مدتی با حجم بسیاری از لغات آشنا می شوید که در مکالمه، نوشتن و گوش دادن برای شما مفید واقع خواهند شد.
در این راستا آکادمی زبان بهین اصولا با روش های سرگرم کننده و فعالیت های متنوعی که برای زبان آموزان رقم میزند، در این بخش به خوبی عمل نموده و شاید بتوان از این فعالیت ها، به خواندن کتاب ها و در نهایت ایجاد روزنامه دیواری آلمانی اشاره نمود. در واقع شما می توانید کتابی را بخوانید و  برای دوستانتان خلاصه ای مختصر از آن را به آلمانی بیان نمایید و یا بخشی از آن را به قلم تحریر آورده و اینگونه تمرین های بیشتری را انجام دهید.
آکادمی زبان بهین دانش، در کنار کلاس های آموزشی خود با استفاده از اپ ARE موقعیتی را فراهم نموده است تا زبان آموزان بتوانند در بستری علمی و فکر شده، با دوستان خود به مکالمه و گفتگوی نوشتاری بیشتری پرداخته و در نتیجه با تمرینات روزانه خود سرعت و کیفیت بیشتری را در پیش بگیرند. البته که اساتید به صورت ۲۴ ساعته پشتیبان زبان آموزان هستند و به صورت خصوصی مشاوره های لازم را به این عزیزان می دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما بوده و از مشاوره آنلاین آنها بهره کامل را ببرید. ما در تمام مسیر یادگیری در کنارتان هستیم.