برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد شب یلدا برای ما ایرانیان از لذت خاصی برخوردار است و بسیاری از ما دوست داریم که به هر زبانی که مسلط می شویم بتوانیم در مورد فرهنگ و آداب و رسوم های زیبایمان، با دیگر ملت ها صحبت کنیم و به این موضوع مسلط باشیم. هر فردی برای ارتباط با سایر کشورهای دیگر و شناخت فرهنگ های مختلف و البته معرفی فرهنگ خود به سایر کشورها، به یادگیری سایر زبان ها اقدام می کند. سالانه بسیاری از این افراد به صورت خود جوش به معرفی مناطق دیدنی، آداب و فرهنگ قشرهای مختلف ایرانی، تاریخ ایران و هزاران مورد دیگر می پردازند و در واقع هیچ چیزی جز عشق به وطن برای آنها مهم نیست. ما نیز بر آن شدیم تا به شما اسپیکینگ شب یلدا را در این مقاله یاد داده و در نهایت همگی در کنار هم از این فرهنگ جذاب لذت ببریم. موافقید که با هم مروری بر این مقوله داشته باشیم؟

 

توصیف شب یلدا به انگلیسی

 

شب یلدا
یلدا به عنوان یکی از رویدادهای سنتی ایران محسوب می شود که هر سال جشن گرفته می شود و بلندترین شب سال را مشخص می کند.
هر سال ایرانی ها در ۲۱ دسامبر شروع زمستان را جشن می گیرند. در این شب اغلب اعضای خانواده ( در منزل بزرگترین فرد خانواده) جمع شده و کل طول شب را در انجا اقامت می کنند. هندوانه، آجیل و انار مجلسی در این شب به عنوان یک سنت تهیه می شود و در این دورهمی شعرهای کلاسیک از جمله شعرهای کتاب حافظ خوانده می شود. میوه های انتخاب شده در این شب، نمادی از سحر و درخشندگی زندگی هستند.

Yalda night
Yalda is one of the most celebrated traditional events in Iran which marks the longest night of the year. Every year, Iranians celebrate the arrival of winter. On December ۲۱st, the renewal of the sun and the victory of light over darkness on Yalda night. Family members get together (most often in the eldest member) and stay a walk all night long. Watermelon, pomegranate and dreid nuts are served as a tradition and classic poetry (especially Hafez) are read in the gathering. The read color in these fruits symbolizes the read hues of dawn and glow of life

 

مکالمه انگلیسی درباره شب یلدا!

 

جک: لطفا در مورد شب یلدا بگو.

رها: شب یلدا طولانی ترین و تاریک ترین شب سال در ۲۱ دسامبر است. مردم ایران در این شب غذاها و میوه ها ویژه ای مانند هندوانه و انار می خورند. یلدا یک شب سرگرم کننده است. اونها توی این شب کتاب حافظ می خونند و آروزی سلامتی برای خانواده هاشون می کنن.

جک: واقعا جالبه.

رها: بله، درسته.

جک: شما فرهنگ زیبایی دارید.

رها: واقعا، بسیار ممنونم.

.Jack: Please tell me about Yalda night

.Raha: Yalda night is the longest and darkest night of the year in December ۲۱
.Iranian people eat a lot of food and fruit especially Watermelon and Pomegranate .Yalda night is fun
.Reading Hafez and making wishes for the family to be healthy

.Jack: hat’s really interesting

.Raha: Yes, that’s right

.Jack: You have a beautiful culture

.Raha: Really, thank you very much

 

سعی کنید با جملات هر چند ساده ای که بلد هستید، در ایجاد مکالمه، بهره ببرید. افرادی که امروز برای شما در آموزش زبان انگلیسی به یک الگو تبدیل شده اند، خود و مهارت هایشان را به چالش کشیده اند؛ همه آنها اشتباه کرده اند و اما باز ادامه داده اند. سعی کنید به اعتمادبنفس لازم در صحبت کردن و مکالمه ایجاد کردن به زبان انگلیسی برسید و خود را با واقعیات و چالش هایی که پیش رو دارید، روبرو کنید. اشتباه کردن بخش پیش برنده در یادگیری است و تا شما این اشتباهات را مرتکب نشوید، نمی توانید انتظار پیشرفت و سرعت در یادگیری انگلیسی را داشته باشید. تپق زدن، مکث کردن، من و من کردن و… همه بخش هایی از تمرین های موجود در مکالمه هستند و سعی کنید این موارد را به عنوان بخشی از یادگیری بپزیرید. چیزی که شما را می تواند به جلو سوق دهد، جسارت و تلاش شماست. پس نترسید و ادامه دهید.

 

چند تکنیک موثر در مکالمه انگلیسی

 

صحبت کنید
فیلم ببنید
کتاب بخوانید
تمرین و تکرار روزانه را فراموش نکنید
برای خودتان به دنبال یک پارتنر انگلیسی زبان باشید

آهنگ های انگلیسی زبان گوش دهید
از پادکست های انگلیسی بهره ببرید
خاطرات روزانه خود را بنویسید
با کمات در جملات متفاوت بازی کنید
انگلیسی را با علایقتان همسو کنید

تقلید کنید
روزانه چند اصطلاح و یا عبارت انگلیسی فرا بگیرید
صدای خود را ضبط کنید
در یک دوره انگلیسی ثبت نام کنید
رو به روی آینه با خودتان مکالمه کنید

 

دوره های انگلیسی به صورت های فشرده، فوق فشرده و ترمیک، برای تمامی رده های سنی در موسسه زبان بهین دانش برگزار می شود. از دوره های ویژه ای که می توان در این راستا نام برد، می توان به دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، آموزش آنلاین زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی ویژه شاغلین و … نام برد.
این دوره ها هر یک مزیت های خاص خود را دارند که شما می توایند بنا به علاقه، محدودیت زمانی و سایر مواردی که به موقعیت شما بستگی دارد، در دوره مورد نظر خود ثبت نام به عمل آورده و به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان آموزشی نیز، می توانید با تکیمل بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از حمایت و پشتیبانی آنها بهره ببرید.