IELTS7 Banner 01 8

آشنایی با سوالات اسپیکینگ تافل، یکی از مقوله های است که علاقه مندان به شرکت در این آزمون به دنبال آن هستند. اینکه چطور بتوانند در این بخش نمره قبولی کسب نمایند و چطور می توانند بر استرس های موجود غلبه کنند، خود از مقوله های دیگری است که پرداختن به آنها حائز اهمیت است. اسپیکینگ در آزمون تافل تمامی موارد دیگر را نیز در بر می گیرد و صرفا به این مهارت نمی پردازد. چیزی که در این شش سوال مدنظر است، در واقع بررسی تمامی مهارت ها در حین پرداختن به این سوالات است. در این آزمون برای بخش اسپیکینگ انگلیسی، ۶ سوال مطرح می شود که اصولا سوالات اول و دوم در این آزمون نزدیک به هم هستند و جمع ساعاتی که برای جواب دادن به آنها در نظر گرفته شده است، تنها ۴۵ ثانیه خواهد بود و این به این معنا است که شما برای جواب دادن به هر یک از این سوالات ۱۵ ثانیه بیشتر زمان نخواهید داشت.

 

شما می توانید با آشنایی که از لغات پرکاربرد در تافل کسب نموده اید، به راحتی به این سوالات پاسخ داده و نگرانی خود را بر طرف نمایید. در واقع سوال اول همیشه برای شما تعداد زیادی آیتم در نظر می گیرد و از شما می خواهد که از میان این تعداد موارد ذکر شده، یکی را به دلخواه انتخاب نموده و در مورد آن صحبت کنید. صحبت کردن در مورد انتخابتان را می توانید با جملات کامل و اما به شکل خلاصه بیان نمایید و سعی کنید از واژگان مترادف با کلماتی که بسیار تکرار می شوند استفاده نموده تا قدرت شما در این مورد، برای آزمون گیرنده، مشخص شود.
و اما سوال دوم در این آزمون نیز بسیار شبیه به سوال اول است و تنها تفاوت آن در تعداد آیتم هایی است که برای انتخاب برای زبان آموزان می دهند. در واقع شما باید تنها از میان دو مورد ارائه شده یکی را انتخاب نموده و درباره دلیل انتخاب خود صحبت کنید.

 

البته فراموشتان نشود که در این آزمون چیزی که بیش از سایر موارد مهم است، اعتمادبنفس زبان آموزان است. زبان آموزانی که به خود اطمینان دارند و تکینک های غلبه بر استرس را به خوبی می دانند، می توانند در این زمان سرنوشت ساز به خوبی عمل کرده و مزد تلاش های خود را  آموزش زبان انگلیسی بدست بیاورند.
در ادامه ما نیز به یک سری تکنیک های غلبه بر استرس برای شما عزیزان نیز خواهیم پرداخت تا علاوه بر یادگیری مهارت های اصلی زبان انگلیسی، مهارت های خودباوری و غلبه بر استرس های موجود را نیز فرا بگیرید و در نتیجه در تمامی میدان های بزرگی که قرار می گیرید با شناخت و تکیه بر توانایی های خود، به خوبی عمل نمایید.

 

در سوال سوم اما شما در واقع باید یک متن را به خوبی خوانده و در نهایت به آدیویی که به همین منظور پخش می شود، گوش فرا دهید.در انتها از شما خواسته می شود که با توجه به متن و آدیوی پخش شده، تغییری را که ایجاد شده است و دلایل آن را بیان نمایید. در این میان به شما یک بازه زمانی ۹۰ ثانیه ای داده می شود که می توانید در ۳۰ ثانیه اول خود را آماده کرده و در نهایت در زمان باقی مانده در پاسخ سوال را بدهید. در سوال چهارمی که در آزمون تافل اما ارائه می شود، چیزی که از شما خواسته می شود، خواندن ریدینگ انگلیسی و در نهایت گوش دادن به صحبت های آزمون گیرنده و جواب داده به سوال مطرح شده! اما تفاوت سوال چهارم با سوال سوم تافل در چیست؟
در واقع چیزی که در این بخش مورد سنجش قرار می گیرد مهارت ریدینگ و لیسنینگ انگلیسی به صورت همزمان و در نهایت صحبت کردن در مورد خوانده ها و شنیده های خود. برای جواب دادن به این سوال نیز به شما یک زمان ۶۰ ثانیه ای داده می شود و موضوعی که برای این بخش در نظر گرفته می شود، صحبت در مورد یک موضوع علمی است. شما حتی اگر با کلمه ارائه شده آشنا هم نباشید، می توانید با توضیحاتی که از طریق آزمون گیرنده داده می شود، به مفهوم دست یافته و در نتیجه در مورد آن صحبت کنید.

 

سوال پنجم اما یک سوال جامع در اسپیکینگ تافل به حساب می آید. در واقع شما در این بخش نیازی به ریدینگ نداشته و تنها به با گوش دادن به آدیوی مربوطه، یک بخش لیسنینگ در کنار اسپیکینگ خود خواهید داشت. اصولا سوالی که در این بخش مطرح می شود به مکالمه دو دانشجو مربوط است اما بارها پیش آمده که این سوالات به بخش های دیگری از مکالمات دانشگاهی نیز منتقل شده و در نهایت شما باید با خوب گوش دادن در مورد مشکلات و طرح پیشنهادات واقف شده و در مورد آن با آزمون گیرنده صحبت کنید. در نهایت خود شما نیز باید یکی از این پیشنهادات را انتخاب و دلیل انتخاب خود را بیان نمایید. شما تنها در سوال پنجم است که می توانید درباره نظر خود صحبت کنید و در سوالات دیگر تنها به شنیده های خود اکتفا کرده و در مورد آنها صحبت می کردید. برای این سوال نیز یک زمان ۶۰ ثانیه ای در نظر گرفته شده است که به نظر بسیاری این زمان کاملا استاندارد است.

 

سوال آخر و ششم تافل اما مانند سوال چهارم، در مورد یک موضوع علمی و دانشگاهی صحبت می کند. در این مورد نیز استاد یا کارشناس در مورد یک کلمه یا عبارت صحبت کرده و در ادامه تعریف آن می تواند از مزایا و معایب آن نیز صحبت کند و شما مانند سوالات قبلی تنها در ۶۰ ثانیه می توانید در مورد این موضوع صحبت کنید.
اگر می خواهید که زمان خود را برنامه ریزی کنید بهترین کار این است که در کلاس های آماده سازی تافل شرکت نموده و مهارت های خود را تقویت نمایید. در این راستا آکادمی زبان بهین دانش نیز برای زبان آموزان علاقه مند به این آزمون دوره هایی در نظر گرفته است که شما می توانید با شرکت در این دوره ها، با سوالات احتمالی و نحوه برگزاری تافل نیز آشنا شوید. در نهایت یک آزمون شبیه سازی شده از شما گرفته می شود و شما می توانید در یک موقعیت واقعی خود را احساس نموده و در ادامه توانایی های خودتان را محک بزنید.

 

نمونه سوالات آزمون تافل!

 

Talk about a book you have read that was important to you for some reason. Explain why the book was important to you Give specific details and examples to explain your answer

?Do you think the government should legislate laws to fine people who use cellphones when crossing .roads and intersections

Do you agree or disagree that students should bring their cellphones to school? Use details examples to support your explanation

?What is your favorite movie genre? Describe it and explain why it is your favorite

?Your friend wants a pet but has never owned one before and doesn’t know what to choose. What advice would you give and why

.What would you suggest to somebody if he was planning to come to your country to study abroad? Give details and examples to support your response

?Is the Internet a good or bad thing for the music industry

?In your opinion, what kind of behavior do people do in public that you find most inconsiderate

?What is your favorite song? Use reasons and details to support your answer

?Things always change in an unexpected way. Please describe a thing you have recently done that ten years ago, you never imagined you would do

 

برخی از این سوالات از شما می خواهند که در جوابهایتان از عقاید شخصی خود صحبت کرده اما سوالات دیگر نیز توصیه هایی است که شما برای  بهتر شدن یک سیستم و یا مجموعه ارائه می دهید. سوالات تافل در بخش اسپیکینگ از هر دری با شما صحبت می کند تا نهایتا بتوانید خود را در هر موقعیتی مورد سنجش قرار دهید.
اگر علاقه مند به شرکت در دوره های تافل انگلیسی هستید، با تکیمل بخش زیر با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید، تا آنها مشاوره های لازم را جهت آماده سازی برای این آزمون به شما عزیزان بدهند. مشاوره در موسسه زبان بهین دانش، به صورت رایگان صورت می گیرد و شما می توانید از حمایت و پشتیبانی آنها در ارائه هر چه  بهتر مهارت های خود، بهره ببرید.
دوره های آماده سازی تافل به صورت فوق فشرده نیز برای شما برگزار خواهد شد تا در واقع شما را در مدت اندکی نیز تا قبل از شروع این آزمون بین المللی آماده نماییم. موسسات آموزش زبان ارائه دهنده ی کلاس های آموزش زبان را در دوره های فشرده و راکت به صورت آنلاین و حضوری هستند.