برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 چگونه آهنگ انگلیسی حفظ کنیم,حفظ ترانه های انگلیسی

چگونه آهنگ انگلیسی حفظ کنیم؟” اگر شما نیز جز افرادی  هستید که به موسیقی علاقه مندید و دوست دارید که از روش یادگیری انگلیسی با موسیقی، لذت ببرید، می توانید با ما در این مقاله همراه بوده و این روش جذاب را فرا بگیرید.
در حقیقت بسیاری از ما با استفاده از موسیقی راه و هدف خود را پیدا می کنیم و زندگیمان با موسیقی و متعلقاتش پیش می رود. گاهی با شنیدن یک ترانه به زبان آن علاقه مند می شویم و گاهی با یادگیری یک زبان و شنیدن مفهوم و معنی ترانه های آن، علاقه مند به ترانه سرایی به زبان کشور هدف می شویم. این ها همه موضوعاتی هستند که به هم متصل هستند و اگر شما نیز علاقه مند به حفظ این آهنگ ها می باشید، می توانید با همراه شده و در نهایت به یک سری از تکنیک ها و روش های ارائه شده دست پیدا کنید.

چگونه آهنگ انگلیسی حفظ کنیم:

۱- علاقه مند بودن:
اولین گام در حفظ آثار انگلیسی زبان است که به شنیدن موسیقی و ترانه ها، علاقه مند باشید. در این صورت است که شما می توانید قدم به قدم به جلو سوق داده شده و در نهایت به آنچه که می خواهید دست یابید. بهتر است به یک نکته نیز توجه داشته باشید که می توانید با روش یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی نیز به بهترین شکل ممکن به زبان انگلیسی مسلط شده و در نهایت به یک تیر دو نشان را بزنید. البته که این نکته نیز وجود دارد که بسیاری که این روش یادگیری را برمی گزینند در واقع هم به زبان انگلیسی و هم به آهنگ های انگلیسی علاقه مند هستند و از این دو در کنا هم لذت می برند.

۲- گوش دادن:
در مرحله دوم شما باید ترانه های خواننده های مختلفی را که به صدای آنها علاقه مند هستید بارها و بارها گوش داده و در نهایت سعی در شنیدن درست کلمات اصلی این ترانه ها کنید. نیازی نیست که شما تک تک کلماتی که در آهنگ ها بکار برده می شود را متوجه شوید؛ شرط حفظ کردن این است که شما کلمات اصلی که آهنگ ها بر پایه آنها شکل گرفته اند را فرا بگیرید. مهارت شنیداری انگلیسی خود را با این روش تقویت نموده و در نهایت سعی کنید که این کار را با تمرین مستمر انجام دهید.

۳- بنویسید:
هر آنچه که شنیده اید را در یک دفترچه یادداشت نموده و سعی کنید که با توجه به مواردی که از قبل در گرامر انگلیسی فرا گرفته اید، جمله کامل شده را حدس زده و در نهایت با شنیدن مکرر جمله را تکمیل نمایید. نوشتن همیشه می تواند بهترین راه موثر در حفظ کلمات، فرمول ها و یا حتی یک بیت شعر و یا یک پاراگراف باشد.

۴- با صدای بلند بخوانید:
هر آنچه را که فرا گرفته اید را با صدای بلند برای خود بخوانید و سعی کنید با همراهی کردن با خواننده ترانه مورد علاقه تان، از او تقلید نموده و در تلفظ لغات و یا عبارات از او کمک بگیرید. این کار به یادگیری اصولی شما بسیار می تواند کمک کرده و در نهایت شما را به آنچه که دوست دارید یک قدم نزدیک تر نماید. بلند خوانی در حفظ متن در حافظه بلند مدتان تاثیرات بسزایی خواهد داشت و در نتیجه به شما قدرت اعتمادبه نفس و بالایی نیز خواهد داد.

بهتر است که در حفظ ترانه تنها به حفظ کردن عبارات و لغات زبان انگلیسی فکر نکنید و سعی کنید که با متن ترانه و احساسی که در بیان آن صورت گرفته است ارتباط برقرار نمایید. همیشه ارتباط احساسی و فهمیدن و درک کردن موضوع می تواند به شکل بهتری موج های مسیر را شکافته و شما را به ساحل امن یادگیری نزدیک نماید.
در واقع نیاز است که به حس و حالی که ملودی ترانه به شما می دهد دقت نمایید. احساس غم، شادی، امید و یا انگیزه؟ کدامیک از این موارد ترانه را شکل داده اند؟ به این موضوع دقت کنید. خود را با احساس ترانه همراه سازید و سعی کنید بین حفظ کردن متن ترانه و در نهایت همراه شدن با ملودی و احساس ترانه، ارتباط برقرار کرده و البته هر یک را در ابتدا به صورت جداگانه فرا بگیرید.

همانطور که بارها و بارها نیز بیان کرده ایم، تمرین و تکرار از موارد اصلی در یادگیری و حفظ درست هر موضوع و یا هنری است. تا شما ممارست و تمرین مکرر نداشته باشید، نخواهید توانست در زمانی که دوست دارید به اهداف و برنامه هایتان دست یابید.
بهتر است که برای شروع یک فهرست از ترانه های مورد علاقه خود را انتخاب نموده و در نهایت آنها را در دفتر برنامه ریزی خود یادداشت نموده و سعی کنید روزانه با تعیین یک زمان معین، به حفظ و یادگیری آنها بپردازید. برای این کار شما می توانید از روش کدینگ انگلیسی نیز بهره ببرید و در نهایت هر کجا از ترانه را که فراموش می کنید را با این روش و با توجه به اولین کد که با شنیدن آن به ذهنتان می رسد، فرا بگیرید. روش کدینگ انگلیسی یکی از روش هایی است که بارها و بارها ما در زمینه های مختلف از آن استفاده نموده ایم و اما امروزه به شکلی حساب و کتابی شده تر برای زبان آموزان ارائه می شود و برای این منظور هزینه های گزافی نیز از آنها گرفته می شود.
اما باور کنید که اولین و آخرین کسی که می تواند در حفظ ترانه های انگلیسی به شما کمک کند، خود شما هستید و اگر بتوانید برای هر کار ریز و درشتی که در طول روز باید آنها را انجام دهید، یک برنامه مشخص داشته باشید، در نهایت می توانید به هر آنچه که علاقه مند هستید دست یابید. برای این کار به چند نکته توجه نمایید:

  •  برنامه ریزی کنید
  •  روزانه یک ساعت مشخص به تمرین و تکرار بپردازید و تحت هیچ شرایطی از این کار خود دست نکشید
  • حفظ ترانه و ملودی را به شکل جداگانه ای تمرین کنید
  •  از روش هایی که با سبک یادگیری شما همخوانی دارد استفاده نمایید
  •  ایجاد انگیزه را فراموش نکنید

اگر بتوانید ریتم آهنگ های انگلیسی انتخاب شده خود را بیابید و تعداد ضرب ها را فرا بگیرید، در واقع توانسته اید که از تمرین خود نیز لذت ببرید. این کار را با انگشتان دستهایتان و یا پای خود انجام دهید و البته که شما برای حفظ ترانه های انگلیسی به یک فضای آرام نیز نیاز خواهید داشت.
نکته ای که وجود دارد این است که بسیار خوب است اگر که سعی کنید روزانه و در حین انجام کارهای گوناگون با بلند کردن صدای آهنگ، همانطور که به کارهای شخصی خود می پردازید، به متن موسیقی و ضرب آهنگ های آن نیز گوش فرا دهید. کم کم برای حفظ لغت به لغت اما شما به محیطی آرام نیاز خواهید داشت که خوب است همانطور که گفتیم در این مرحله از نوشتن بهره ببرید.

در اغلب کلاس های انگلیسی در آموزشگاه های زبان، اساتید سعی می کنند که برای تنوع و سرگرمی ایجاد نمودن، از پخش ترانه ها نیز بهره بگیرند و یا حتی تمرین های این چنینی را برای کار در منزل زبان آموزانشان تدارک ببینند. کلاس های آنلاین زبان انگلیسی اما، دست اساتید را باز نهاده و آنها می توانند ترانه های مختلف و البته مفهومی را برای زبان آموزان ارسال نموده و از آنها بخواهند با همان روشی که سعی در حفظ و تمرین کانورسیشن ها (مکالمات) می نمایند، به حفظ آنها نیز بپردازند.
در یک سری سایت ها معتبر، متن های ترانه های زبان اصلی را با زیر نویس ارائه داده اند که شما می توانید از این مورد در فهمیدن کلی متن آهنگ بهره برده و پس از یک آشنایی کلی این متن ها را بدون زیر نویس مرور و بازخوانی نمایید.
در این زمینه کارشناسان ما نیز همه روزه جهت مشاوره دادن به شما عزیزان آماده هستند، تا بتوانند به شکل بهتری به سوالات شما واقف شده و در نهایت پاسخ درست را ارائه نمایند. شما می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی از دوره های فشرده و یا فوق فشرده زبان انگلیسی که نام دیگر آن آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز است نیز استفاده کنید.
برای دریافت مشاوره رایگان به تکیمل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید.