برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 چگونه آهنگ انگلیسی بخوانیم

چگونه آهنگ انگلیسی بخوانیم؟ تا به حال به روش های خواندن و حفظ کردن آهنگ های زبان انگلیسی فکر کرده اید؟ چقدر این روش را در یادگیری زبان انگلیسی موثر می دانید؟ بسیاری از زبان آموزان ما به دلیل علاقه ای که به آهنگ های زبان اصلی دارند، از همان ابتدا و در دوره های مقدماتی ما را با اینگونه سوالات مواجه نموده اند و برای همین منظور ما نیز سعی کردیم با نوشتن این مقاله، جواب سوالات آنها را گردآوری نموده تا اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوالات هستید، به شکل بهتری پاسخ خود را بدست بیاورید.

 

چگونه آهنگ انگلیسی بخوانیم؟

 •  استرس در انگلیسی را بشناسید:

شناخت استرس ها در زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از اساتید زبان، خوشبختانه امروز به شکل تخصصی تری به این موضوع می پردازند. ما نیز در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی بخشی از ساعت های آموزش را به این موضوع اختصاص داده و تلاش کرده ایم که با آموزش روش استفاده از دیکشنری های آکسفورد انگلیسی، این موضوع را برای زبان آموزان قابل لمس نماییم.
استرس در واقع همان فراز و فرودهایی است که در صحبت کردن و مکالمه برقرار نمودن نیز مورد استفاده قرار می دهیم و به ما کمک می کند که از صحبت کردن شبیه ربات ها به دور بوده و شبیه به یک فرد نیتیو عمل نماییم. این مورد در خواندن آهنگ انگلیسی بسیار موثر است و اگر بتوانید به این موضوع به خوبی آشنا شوید، در واقع توانسته اید ریتم و ملودی را نیز به راحتی بشناسید.

 • منبع درستی برای پیدا کردن آهنگ ها بیابید:

برای اینکه بتوانید آهنگ انگلیسی را بازخوانی کنید و یا بتوانید از روی متن آهنگ ارائه شده بخوانید، بهتر است که در ابتدا سعی کنید با سایت ها و یا برنامه هایی که ارائه آهنگ های انگلیسی را به شکل تخصصی در اختیار شما قرار می دهند، آشنا شوید. برای این کار می توانید از اپلیکیشن های مخصوص استفاده نموده و یا از یوتیوب کمک بگیرید.
امروزه یوتیوب طرفداران بسیاری را به دلیل اینکه به تمامی موضوعات و البته به شکل درست می پردازد، ازآن خود نموده است و شما نیز می توانید در یادگیری زبان و البته خواندن متن ترانه های انگلیسی از این منبع استفاده نمایید.

 •  انگلیسی را با انگلیسی فرا بگیرید:

بسیاری از منابع پخش آهنگ های انگلیسی زبان را با زیر نویس ارائه می دهند که ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای یادگیری بهتر و اصولی تر، سعی کنید از مجموعه ای استفاده کنید که زیر نویس انگلیسی دارند. یادگیری هر بخش از انگلیسی با زبان انگلیسی مسیر درست تری را برای شما عزیزان فراهم خواهد نمود و اگر از ابتدا سعی کنید برای فراگیری حتی یک لغت ساده انگلیسی، از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی بهره ببرید، مطمئن باشید که مسیر کوتاه تری را طی خواهید نمود.

 •  دایره لغات خود را افزایش دهید:

برای دستیابی بیشتر به دایره لغات زبان انگلیسی، شما نیاز به تمرین بیشتری خواهید داشت. برای این منظور نیاز است که کتاب ها و یا مجلات مختلفی مطالعه نمایید، فیلم انگلیسی ببینید و همچنین سعی کنید که انگلیسی را در زندگی واقعی خود، وارد نمایید. یعنی در نهایت حتی برای دستیابی به آخرین اخبار های داخلی و خارجی نیز، از شبکه های تلویزیونی و رادیویی انگلیسی استفاده نمایید، تا بتوانید با این روش لغات بیشتری فرا گرفته و در نهایت به شکل بهتری ترانه ها و آهنگ های انگلیسی را بخوانید.

 •  متن آهنگ انگلیسی را بخش بخش نمایید:

سعی کنید متن ترانه ها را در حالی که گوش می دهید، بنویسید و در واقع تا آنجایی که متوجه کلمات ارائه شده می شوید، این کار را انجام دهید. در نهایت این کار شما علاوه بر این که شما را با سیستم خواندن آهنگ انگلیسی آشنا می نماید، در واقع گوش شما را به شنیدن این ترانه ها عادت می دهند و در نتیجه قدرت شنیداری شان را  در کنار مهارت نوشتاری انگلیسی، تقویت خواهند نمود.

 •  همراه آن بخوانید:

وقتی آهنگ پخش می شود سعی کنید همراه با آن بخوانید. احتمالا بار اول فقط می توانید یک یا دو کلمه را حدس بزنید اما به مرور شما به آن مسلط شده و می توانید با تمرین و تکرار از ابتدا تا انتها را با خواننده همراهی کنید.

 • با صدای بلند بخوانید:

این کار از نظر خیلی از افراد خجالت آور است اما باور کنید بلند خوانی در تمامی بخش های یادگیری زبان انگلیسی، کارآمد است و بسیاری از اساتید در آموزش زبان انگلیسی این مورد را در حفظ مکالمه زبان انگلیسی نیز پیشنهاد می دهند. در واقع شما می توانید در حال خواندن و همراهی کردن با خواننده اثر در حالی که می خوانید صدای خود را نیز ضبط نموده و در پایان به صدای خود گوش دهید. با این روش به اشتباهات خود مسلط شده و می توانید با تقلید و البته تمرین بیشتر این موارد را نیز رفع نمایید.

 •  ترانه های مختلف گوش دهید:

این کار به مرور شما را با دایره لغات انگلیسی بیشتری آشنا خواهد کرد و البته گوش شما تنها به یک صدای خاص عادت نخواهد کرد و شما می توانید که انگلیسی را با انواع صداهای مختلف و با ریتم فرا بگیرید. به مرور شما با قوائد ترانه سرایی نیز آشنا خواهید شد و حتی اگر علاقه مند به این کار باشید، می توانید در این حوزه نیز، فعالیت نمایید.

 •  از روش spaced repetition استفاده نمایید:

در این روش شما می توانید بعد از اینکه یک ترانه را به خوبی فرا گرفتید به سراغ ترانه بعدی رفته و در نهایت بعد از مدتی به عقب برگشته و ترانه مرحله اول را تمرین و تکرار نمایید. مرور همیشه به شما کمک خواهد کرد. این کار در یادگیری هر کار دیگری موثر واقع خواهد شد و البته که بسیاری از ما وقتی به مرحله بالاتری می رویم احساس می کنیم که به مراحل مقدماتی نیازی نیست. سعی کنید همیشه یک مرور کوتاه داشته باشید و در نهایت خواهید دید که بعد از مدتی به زمان کمتری برای یادگیری نیاز خواهید داشت.

برای نوشتن و خواندن آهنگ ها که در حقیقت منظور همان ترانه ارائه شده است، بهتر است که در ابتدا با موسیقی و ضرب های انگلیسی آشنا بوده و برای همین منظور یک مدل را از یک خواننده که با او ارتباط بهتری برقرار کرده ایم، انتخاب نماییم. در این راه بهتر است که اشراف به کلمات و عبارات انگلیسی را جدی بگیریم و سعی کنیم با مطالعه و تمرین بیشتر این مهارت را در خود تقویت نماییم.
با شناخت استرس ها و سیلاب ها شما می توانید در ابتدا با معادل سازی یک ترانه مورد علاقه تان و متنی که خود دوست دارید در این ضرب آهنگ بدهید، به تمرین پرداخته و در نهایت به این بخش برسید که سرعت خواندن یک کلمه را بیشتر و یا کمتر کنید که استرس ها و سیلاب هایشان در متن، به یک معادل برسند. اما اگر نتوانستید به خوبی این کار را انجام دهید و یا از نظرتان جالب نباشد بهتر است که متن را به طور کامل تغییر دهید.

سعی کنید که کلماتی که استرس می گیرند را جز کلمات اصلی آهنگ خود قرار دهید و این کار باعث می شود که شما به عنوان یک فرد نیتیو شناخته شوید. در واقع استرس ها بخش مهمی را در حفظ کردن، خواندن و همچین نوشتن آهنگ ها و ترانه های انگلیسی ایفا می نمایند.
برای یادگیری بهتر، به تمرین تکرار بیشتری دست زده و سعی کنید به صداهای مختلف و ترانه های مختلف گوش فرا داده تا بتوانید کم کم مسیر خود را بیابید. اینکه شما برای یادگیری زبان انگلیسی تعیین هدف نموده اید، یعنی اینکه شما به خوبی راه و هدف خود را شناخته اید که این به نوبه خود جای تبریک دارد.
سعی کنید از یادگیری خود در راهی که دوست دارید استفاده نموده و در نهایت با لذت بردن از دانسته های خود و استفاده از آنها، با انگلیسی ارتباط عمیق تری را تشکیل دهید. البته که مشاورین ما نیز در این زمینه آماده مشاوره دادن به شما عزیزان هستند و شما می توانید با پرسش و پاسخ هایی که از طریق مشاوره های رایگان به دست می آورید، مسیر راحت تری را طی نمایید. روزانه به تعداد زیادی از افراد برخورده ایم که خواهان یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری هستند اما به دلایل مختلفی از جمله: مسافت و طولانی بودن مسیر رفت و آمد، هزینه زیاد ترم های زبان، زمان زیادی که باید صرف یادگیری زبان شود، خسته شدن از ادامه دادن ترم های زبان، کلاس های شلوغ و خسته کننده و…. همه و همه دست به دست هم داده اند تا شما به به نتیجه دلخواهتان نرسید. همه ی این دلایل باعث شده است که شما از آموزش و یادگیری زبان دلخواهتان به طور کامل منصرف شوید اما ما راه حل همه ی این مشکلات را به شما می گوییم. برای رهایی از رفت و آمد و خسته شدن از ترم های زبان، کلاس های شلوغ و … نیاز به یک دوره ای دارید که هم کوتاه مدت، آنلاین و خصوصی و هم نتیجه بخش و مورد اعتماد باشد و در عین حال شما را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار دهد. همه این مشکلاتی که شما سالهاست با آن دست و پنجه نرم می کنید در دوره ای که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد وجود نخواهد داشت. این دوره علاوه بر حل همه مشکلاتی که در یادگیری زبان دارید، برای شما مسیری سرشار از آرامش، آموزش و لذت را رقم خواهد زد. این دوره مهیج و استثنائی تحت عنوان راکت در اختیار شما عزیران قرار گرفته است. این دوره به دو صورت فشرده و فوق فشرده تالیف و تدوین شده است. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، توانسته است با برگزاری دوره های آنلاین زبان انگلیسی و دوره های راکت زبان انگلیسی، افراد زیادی را به یادگیری زبان و چندزبانه شدن ترغیب کند.
شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی که همه روزه پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند ارتباط حاصل فرمایید. راه های ارتباطی ما:

 • تکمیل فرم مشاوره و ثبت که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید، سپس مشاوران ما با شما تماس حاصل کرده.
 • پشتیبانی سایت.
 • تماس از طریق شماره تلفن 09333558002.