IELTS7 Banner 01 8

«ایران گردی به چینی»! تا به حال فکر کرده اید که این موضوع چقدر می تواند حائز اهمیت باشد؟ پرداختن به این موضوع می تواند از همه لحاظ هم برای ایرانیان مثمر ثمر بوده و هم برای توریست های چینی زبان که علاقه مند به شناخت تاریخ و فرهنگ ایران هستند و جهت تحقیق و یا تفریح به کشور زیبای ما پا می گذارند.
در واقع  افرادی که به آموزش زبان چینی  اقدام نموده اند، با کمی تمرین و تکرار می توانند از این موضوع بهره گرفته و در مکالمات خود با پارتنر چینی، از آن استفاده نمایند. موضوعات بسیاری جهت ایجاد مکالمه وجود دارد اما واقعا چه چیز بهتر از یادگیری زبان سایر ملت ها و صحبت کردن درباره فرهنگ و تمدن کشورمان؟!
هر فردی آرزو دارد تا بتواند کشورش را آنطور که هست برای دیگران معرفی نماید و چه وقت ها که پیش نیامده که دلمان خواسته است درباره حس و حالمان از یک مکان تاریخی و یا هنر ایرانی، صحبت کرده و بنویسیم! این کار نه تنها شما را در یادگیری زبان چینی قدرتمند می کند، بلکه شما می توانید از آن به عنوان یک مهارت برای آشنایی سایر ملت ها نیز استفاده نمایید و به صورت کاربردی از مهارت هایتان بهره ببرید.
در این مقاله ما درباره مکان های تاریخی و هنرهای زیبای ایران سخن می گوییم و معادل آن را به زبان چینی برای شما قرار داده تا بتوانید از این مقاله به عنوان یک تمرین کوتاه نیز استفاده کرده و با کلمات و واژگان چینی و همچنین جمله بندی های این زبان، آشنا شوید. با ما همراه باشید…

 

ایران با قدمت چند هزار ساله خود، نه تنها به یک مکان تاریخی تفریحی برای توریست ها و علاقه مندان، تبدیل شده است، بلکه به دلیل آب و هوای مناسب خود و چهار فصل بودنش، مزیت های فراوانی را برای مسافران خود به وجود آورده است. مناطق تاریخی، شهرها و روستاهای خاص، اثرهای هنری و… هر یک نگاهی ویژه را به سمت آن سوق می دهد و نیازهای تمامی افراد را در بر می گیرد. اگر موافق باشید، با هم یک ایران گردی غیرحضوری را در سراسر ایران تجربه کنیم…

 

روستای کندوان

روستای کندوان یکی از روستاهای بی نظیر ایران محسوب می شود که با قدمت ۷۰۰۰ هزار ساله خود، گردشگران بسیاری را از ایران و سراسر جهان به سمت خود می کشاند. این روستای زیبا در دل صخره ها و کوه ها شکل گرفته است و شما می توانید در طلوع آفتاب زندگی در ابرها را تجربه نمایید.
دلیل نام گذاری این روستا به کندوان، خانه هایی به شکل کندوی زنبور عسل هستند که به زیبایی این روستا افزوده اند. این روستا بیشتر در فصول بهار و تابستان، برای گردشگری مناسب است و اگر تمایل به سفر به این بخش ایران دارید، سفر خود را در این فصل ها موکول کنید.
این روستا در شهر اسکو آدربایجان شرقی قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در مسیر طلوع خورشید، یکی از زیباترین اثرها را برای شما رقم می زند. در سال ۷۶ خورشیدی این روستا در لیست آثار ملی قرار گرفت و به دلیل تاریخی بودن آن شما می توانید هم از آثار با شکوه نهفته در دل طبیعت لذت برده و هم یک پیکنیک بی نظیر را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

 

坎多万村(Kandovan)是伊朗独特的村庄之一,拥有۷,۰۰۰万年的历史吸引了来自伊朗和世界各地的许多游客。这个美丽的村庄形成在岩石和山脉的中心,您可以在日出时在云端体验生活。 之所以命名这个村庄为Kandovan,是因为蜂巢状的房屋增添了这个村庄的美感。这个村庄在春季和夏季比较适合旅游,如果您想前往伊朗的这个地区,请在这些季节推迟您的行程。 这个村庄位于东阿塞拜疆的埃斯科(Esco)市,由于它位于日出位置,因此是您最美丽的作品之一。 ۱۹۷۶年,该村被列入国家古迹名录,由于其历史性质,您可以欣赏隐藏在自然中心的宏伟古迹,并为自己和家人创造一次独特的野餐

 

روستای ورکانه

روستای ورکانه در نزدیکی شهر همدان قرار دارد و قدمت آن به حدود ۴۰۰ سال پیش بر می گردد. عده ای این روستا را به دلیل شباهتی که با کوچه پس کوچه های اروپا در دوره رنسانس دارد، بسیار دوست دارند، چرا که همزمان احساس می کنید تلفیقی از آسیا و اروپا را در سالیان دور در یک نگاه می بینید.
مردم این روستا به زبان لری صحبت می کنند و از بخش های جذاب آن می توان به ساخت خانه ها با سنگ های یکدست قهوه ای اشاره کرد. البته که در ورکانه، قلعه مهری خانم از جذابیت های این روستای تاریخی محسوب می شود و این قلعه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می نماید. روستای ورکانه تنها ۲۵ کیلومتر با همدان فاصله دارد و این خود از مزیت های این روستا محسوب می شود.

 

Varkaneh村庄位于Hamedan市附近,其历史可追溯到大约۴۰۰年前。有些人之所以喜欢这个村庄,是因为它与文艺复兴时期的欧洲小巷很像,因为与此同时,您似乎感觉这些年来一览无余地看到了亚洲和欧洲的融合。 这个村庄的人们讲洛里语,其吸引人的地方包括用统一的棕色石头建造房屋。当然,在Varkaneh,Mehri Khanum城堡是这个历史村庄的景点之一,这座城堡吸引了许多游客。 Varkaneh村距离Hamedan仅۲۵公里,这是该村的优势之一。

 

روستای ابیانه

روستای ابیانه در ۴۰ کیلومتری شهر نظنز اصفهان قرار دارد. این روستا با قدمتی حدود هزار سال، از روستاهای تاریخی ایران محسوب می شود که دلیل شهرت آن برمی گردد به زیبایی منحصر به فردی که در یکدست ساختن خانه ها و رنگ دیوارهای آن وجود دارد.
در واقع خانه های این روستا با خاک سرخ ساخته شده است که معدن این خاک در نزدیک روستا قرار دارد. روستای ابیانه به زیبایی ساخته شده است و حیاط خانه های سایرین، به پشت بام دیگری تبدیل شده است و خانه ها در بسیاری از بخش های روستا به شکل چهار طبقه نیز دیده می شوند.
روستای ابیانه در سال ۱۳۵۴ خورشیدی، در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسید و البته به عنوان مترفع ترین روستا از سطح دریا شناخته شده است. از جاذبه های دیگر این روستا، پوشش زنان ساکن آنجا است که همگی با چهارقد های سفید و پیراهن های گلدار روشن در روستا دیده می شوند.

 

Abyaneh村距离纳赞兹市伊斯法罕۴۰公里。这个村庄大约有一千多年的历史,是伊朗历史悠久的村庄之一,这归因于其独特的美丽,房屋的均一性和墙壁的颜色就可以看出这一点。 实际上,这个村庄的房屋是用红色土壤建造的,这种土壤的矿井位于村庄附近。 Abyaneh村庄的建筑精美,其他房屋的庭院也被改成另一个屋顶,在村庄的许多地方都可以看到四层楼的房屋。 Abyaneh村庄于۱۹۷۵年被列入伊朗国家历史古迹名录,当然它被称为海拔最高的村庄。村庄的另一个吸引人之处是居住在那里的妇女,村庄中穿着白色四足动物和鲜艳的花衬衫的妇女全都可见