IELTS7 Banner 01 8

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی، امروزه مانند سایر اپلیکیشن ها، جایگاه ویژه ای را در آموزش و سرعت بخشیدن به کارها، ایجاد نموده اند. این اپلیکیشن ها، با پرداختن به اصول اصلی در یادگیری زبان انگلیسی، درهای دنیای دیگری را برای علاقه مندان به یادگیری زبان گشوده اند و در واقع از مهم ترین ویژگی آنها، همراه شدن با زبان آموز در مسیر یادگیری است.
اپلیکیشن ها بخش های جداگانه ای برای هر یک از مهارت ها تهیه دیده اند، و با ویژگی های منحصر به فرد، نقش یک دفتر برنامه ریزی در یادگیری زبان را، ایفا می کنند. در این اپلیکیشن ها، بخشی جداگانه برای حفظ و یادگیری لغات انگلیسی قرار داده شده است که علاوه بر ترجمه به سایر زبان ها، می توانید با انتخاب زبان هدف، انگلیسی را با انگلیسی فرا بگیرید.
در واقع این اپلیکیشن ها، جنبه سرگرم کننده ای را برای علاقه مندان به یادگیری فراهم می کنند که به یادگیری گرامر انگلیسی، تلفظ و مکالمه انگلیسی نیز می پردازد و شما می توانید تنها با روشن کردن دیتای خود، در هر موقعیت و شرایطی که هستید، با انواع بخش های مهم یادگیری به صورت موضوعی نیز پردازید.
اما به صورت موضوعی چیست؟ گاهی ما در بخشی از مکالمات خود مانند مکالمه انگلیسی در بیمارستان، ضعیف عمل می کنیم و این نرم افزارها این موقعیت را برای ما فراهم می آوردند که موضوع مکالمه در بیمارستان را انتخاب کرده و علاوه بر مکالمه، لغات کاربردی و سایر موارد مختص به این موضوع را نیز، فر بگیریم.
با همه گیر شدن اینترنت، دیکشنری های آنلاین نیز مختص به نصب بر روی گوشی های همراه و لب تاپ وارد بازار شد و در به همین منظور همه افراد توانستند با غلبه بر «نمی توانم» های خود، راهی جدید را در آموزش زبان انگلیسی بیابند.
به همین منظور ما نیز این مقاله را تهیه کردیم تا علاوه بر معرفی اپلیکیشن های برتر یادگیری زبان انگلیسی، از چند نوع دیکشنری آنلاین نیز نام برده، تا شما با آگاهی بیشتر بتوانید مسیر یادگیری را برای خود آسان نمایید. با ما همراه باشید.

 

اپلیکیشن های خودآموز زبان انگلیسی

۱- اپلیکیشن ARE
این اپلیکیشن با ایجاد بستری مناسب و همچنین پرداختن به تمامی موضوعات اصلی در یادگیری زبان انگلیسی، انگلیسی را به بخشی سرگرم کننده در آموزش تبدیل نموده است. از ویژگی مهم این اپلیکیشن این است که زبان آموزان می توانند با انتخاب استاد خود یک پشتیبان ویژه را در کنارشان داشته باشند و در نتیجه یادگیری را برای خودشان راحت تر نمایند.
نرم افزار ARE بستری را برای ایجاد کار گروهی نیز تهیه دیده است، تا زبان آموزان بتوانند در کنار هم به چت انگلیسی و مکالمه برقرار کردن نیز بپردازند. در دستور کار این اپلیکیشن یادگیری لغات و گرامر انگلیسی و آشنایی با تلفظ این لغات و عبارات وجود دارد و شما می توانید با نصب آن در بازار، دقایق مهیجی را در آموزش برای خودتان رقم بزنید. اگر بخواهیم ویژگی های این نرم افزار را به اختصار نام ببریم می توان به موارد زیر اشاره داشت:
– قابل استفاده بر روی گوشی های اندروید و اپل
– تمرکز بر هر چهار مهارت اصلی و سایر مهارت های مهم انگلیسی
– ایجاد فضای رایگان جهت چت و مکالمه و کمک در یافتن پاتنر انگلیسی
– ایجاد فضایی کاملا سرگرم کننده همراه با آموزش اصولی بر مبنای سیستم آموزش رامیت
– پشتیبانی آنلاین اساتید از زبان آموزان
– و…

۲- اپلیکیشن دولینگو
دولینگو از پرطرفدارترین اپلیکیشن های حال حاضر است و البته که با سیستم سرگرم کننده خود، به صورت بخش به بخش، وارد مبحثی شده و علاوه بر یادگیری لغات و گرامر شما را نیز با تلفظ آن کلمات آشنا می کند. در ابتدا با روش آموزش زبان انگلیسی با تصاویر، به  جلو رفته و در انتها وقتی به بخش قابل قبولی در یادگیری انگلیسی رسیدید، وارد مکالمه و تلفظ دقیق نیز می شود و شما می توانید به شکل تخصصی تری این مهارت را کسب نمایید.
از ویژگی این اپلیکیشن این است نیز این است که بستری مناسب را جهت ارتباط با سایر علاقه مندان به انگلیسی فراهم کرده و در نهایت شما می توانید برای خودتان در سراسر دنیا، پارتنرهای انگلیسی بدست بیاورید. البته که باید خاطر نشان کرد که این نرم افزار برای افراد مبتدی کاربرد ویژه ای دارد و اگر در مراحل مقدماتی آموزش زبان انگلیسی هستید، می توانید این اپلیکیشن محبوب، استفاده نمایید.

۳- اپلیکیشن Sentence Master Pro
این اپلیکیشن با تمرکز بر آموزش انگلیسی با بازی، روش آموزشی خود را مشخص نموده و در نهایت با ایجاد فضایی کارشناسی شده، شما را با مهارت های اصلی و مهم در یادگیری زبان انگلیسی آشنا می سازد. در واقع شما در این نرم افزار، با جملاتی بهم ریخته مواجه می شوید که با منظم کردن آنها و آزمون و خطاهایی که صورت می گیرد، به جواب درست رسیده و در نهایت با بازی مهیجی که ایجاد نموده است، به صورت ناخودآگاه انگلیسی را به شما یاد خواهد داد.

۴- اپلیکیشن Busuu
Busuu نیز یکی دیگر از خارق العاده ترین اپلیکیشن های جهانی در یادگیری زبان انگلیسی است که به آموزش هر چهار مهارت به صورت همزمان می پردازد. شما با نصب این نرم افزار بر روی گوشی های اندروید و یا اپل خود، می توانید در طی یک روز، به اندازه یک ترم از دوره های ترمیک انگلیسی به صورت خودآموز، انگلیسی را فرا بگیرید.
از ویژگی موثر Busuu این است که به کاربر امکان دستیابی به نتایج کار خود را می دهد و در واقع با ارائه یک برنامه ریزی اصولی، به آنها خواهد گفت که در روزهای آتی قرار است که چه مواردی آموزش داده شود.

۵- اپلیکیشن Memories
این اپلیکیشن در میان سایر اپلیکیشن های جهانی، بعد از دولینگو، از محبوب ترین نرم افزارهای یادگیری زبان انگلیسی است. از ویژگی های مثبت آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– به صورت آفلاین نیز قابل استفاده است
– کلمات کاربردی را در راستای کار خود قرار می دهد
– قابل نصب بر روی گوشی های اندروید، website وiOS است
– تمرکز آن بر روی تقویت مهارت مکالمه انگلیسی است.

۶- اپلیکیشن رزتا استون
این نرم افزار به هر چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان انگلیسی توجه ویژه ای دارد و نسخه آن هر ساله توسط یک تیم قدر و کارشناس، آپدیت و در خدمت کاربران قرار می گیرد. در واقع فعالیت این اپلیکیشن به دو دهه می رسد که در طی این مدت زبان آموزان بسیاری را علاقه مند و راغب به ادامه یادگیری انگلیسی نموده است. رز استون قابل نصب بر روی سایر گوشی های همراه است و شما می توانید به صورت رایگان از آن بهره ببرید.

 

به معرفی اپلیکیشن ها دقت نمایید و سعی کنید با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب نموده و در کنار حضور در کلاس های آموزش زبان انگلیسی، از آنها استفاده نمایید. این اپلیکیشن ها می توانند در کنار آموزش های اساتید مثمر ثمر واقع شده و در نهایت در پیشبرد شما حائز اهمیت واقع شوند.
اگر شما نیز جز افرادی هستید که کمتر می توانید برای خود ایجاد برنامه ریزی نمایید، استفاده از آنها می تواند یک برنامه مدون را در اختیار شما قرار دهد و در نتیجه به شما زمان تمرینتان را اعلام نماید. در این بخش آکادمی زبان بهین دانش در کنار شما است تا روش های یادگیری زبان در منزل را نیز به شما آموزش دهند و شما را در این مسیر هدایت و پشتیبانی نمایند.
از دوره های ویژه آکادمی زبان بهین دانش،دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز از محبوبیت بسزایی برخوردار هستند که می توانند با توجه به نیاز شما، انگلیسی را در مدت زمان محدودی به یک مهارت برای شما تبدیل نمایند.
اگر علاقه مند به دریافت مشاوره در این زمینه و انتخاب دوره های متناسب با شرایط خود هستید، می توانید به دو شکل عمل نمایید که ساده ترین آن ثبت مشخصات خود در بخش زیر و دریافت مشاوره رایگان از کاشناسان ما است. در نهایت نیز می توانید به شماره گیری شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ نیز با همکاران ما تماس حاصل نموده و مشاوره های مورد نیاز را کسب نمایید.