IELTS7 Banner 01 8

اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی شاید در آموزش آلمانی به شکل امروزی، یکی از موارد مهم جهت آماده سازی زبان آموز باشد. در واقع این نرم افزارها با ساده سازی و برنامه ریزی نمودن موضوعات مهم آموزش زبان آلمانی، از سخت بودن این زبان کاسته و مسیری مطمئن تر را برای علاقه مندان شکل داده اند.
زبان آموزان علاوه بر آموزش زیر نظر اساتید خود، به برنامه ریزی روزانه جهت پیشبرد خود نیازمند هستند و در حقیقت امروزه با این اپلیکیشن ها، کار برای آنها راحت تر شده و می توانند با سرعت و تمرکز بیشتری مسیر هدف خود را طی نمایند.
زبان آلمانی جز ده زبان برتر جهت آموزش شناخته شده است و در ایران و کشورهای فارسی زبان، توجه ویژه ای به یادگیری این زبان می نمایند. البته که ترک زبان ها نیز در کشور ترکیه، علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی هستند و جز افرادی در جهان محسوب می شوند که این زبان را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند.
اگرچه بسیاری معتقد هستند که یادگیری این زبان بسیار سخت است و نیاز به زمان بیشتری دارد، اما ما بر این باور هستیم که با تلاش و جدیت، یادگیری هر زبانی مسیر طبیعی خود را طی می کند و شما می توانید با تمرین و تکرار روزانه بر زمانی که سایرین برای یادگیری تخمین زده اند، غلبه نموده و خود را با سرعت بیشتری در این مسیر پیش ببرید.

 

– دولینگو
اپلیکیشن دولینگو یکی از محبوبترین اپلیکیشن های یادگیری زبان است که با پرداختن به آموزش سایر زبان ها از جمله زبان آلمانی، یادگیری راحت تری را رقم زده است. این اپلیکیشن با پرداختن به تمامی مهارت های اصلی و مهم در یادگیری زبان آلمانی از جمله مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه کردن و گوش دادن، همراه با سرگرمی های ویژه از جمله استفاده از تصاویر، فایل های صوتی از تلفظ لغات و یا عبارات انگلیسی و … یادگیری آلمانی را برای علاقه مندان به شکل بهتری ارائه می دهد.
این اپلیکیشن رایگان است اما برای تمرین و تکرار باید به اینترنت متصل باشید و به صورت آنلاین از آن استفاده نمایید. دولینگو قابل نصب بر روی گوشی های اندروید و اپل است و می توانید در حین یادگیری زبان مبدا را انتخاب نموده و به یادگیری بپردازید.
نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که دولینگو زبان فارسی را در راستای کار خود ندارد و به همین جهت اگر شما حتی اندکی به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید آلمانی را با زبان انگلیسی فرا بگیرید که این خود یک مزیت ایجاد می نماید و با کمی دقت می توانید به صورت همزمان دو زبان را با هم فرا بگیرید.

– Fluentu
این اپلیکیشن زبان آلمانی را با فیلم های آموزشی به کاربران خود آموزش می دهد و با انتخاب بهترین ویدئوهای آموزش زبان آلمانی، این زبان را به شما آموزش می دهد. ویژگی این سیستم آموزش این است که شما با شکل های متفاوت از تلفظ لغات َآنا شده و در واقع گوشتان تنها به شنیدن یک صدا عادت نمی کند. شما می توانید با در نظر گرفتن یک زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ای با این اپلیکیشن آلمانی را تمرین نموده و به صورت خودآموز در ساعاتی خارج از زمان کلاس های آموزش زبان آلمانی، به فراگیری بهتر و بیشتر آلمانی بپردازید.
موضوعاتی که در این فیلم های آموزشی گردآوری شده است شامل تمامی بخش ها می شود و شما با پرداختن به این موضوعات می توانید با لغات متعدد و عبارات متعدد آشنا شوید.

– MindSnacks
نرم افزار MindSnacks به دلیل سرگرم کننده بودنش، بیشتر برای کاربران کودک و نوجوان معرفی می شود. در واقع در این اپلیکیشن ۹ بازی متنوع برای علاقه مندان به یادگیری زبان آلمانی تهیه شده است که شما می توانید با بازی های ارائه شده با انواع لغات پرکاربرد آشنا شوید.
این اپلیکیشن رایگان نیست و شما برای نصب و استفاده از آن باید مبلغی معادل ۴.۹۹ دلار بپردازید. در نهایت شما با تعداد زیادی لغت در زبان آلمانی آشنا می شوید که می توانید از این اپلیکیشن در کنار اپلیکیشن هایی که به یادگیری سایر مهارت ها می پردازند، استفاده نمایید.

– Rosetta Stone
این اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی های اندروید و iSO است و از مزیت هایی که دارد این است که زبان آلمانی را با خود زبان آلمانی آموزش می دهد و شما را با شکل اصولی آموزش زبان آلمانی، آشنا می کند. رز استون نیز علاقه مندان ویژه خود را دارد و بعد از دولینگو در رتبه دوم قرار می گیرد.
بی شک این اپلیکیشن تاثیرات بسیاری را در چند زبانه بودن ملت ها ایجاد نموده است و سایر زبان ها را نیز به همین طریق به کاربران آموزش می دهد.

– Memrise
اگرچه این نرم افزار را در همان بخش ابتدای معرفی نکردیم اما اعتبار آن کمتر از دولینگو و روز استون نخواهد و بسیاری از علاقه مندان به زبان آلمانی، آن را جهت یادگیری آلمانی به روش خودآموز، برگزیده اند. Memrise یک اپلیکیشن رایگان آلمانی است که به آموزش سایر مهارت های مهم آلمانی می پردازد و قابل نصب بر روی گوشی های اندروید، اپل و iSO است.
یادگیری به روش سرگرم کننده از اولویت آموزش این نرم افزار است و شما با سیل بسیاری از جملات طنز در آموزش زبان آلمانی آشنا می شوید که می تواند در جای خود حائز اهمیت باشد.

 

-ARE
ARE از اپلیکیشن های ویژه داخلی است که زیر نظر احمدرضا ابراهیمی پشتیبانی می شود و تعداد بسیاری از اساتید گرد هم آمده اند تا بتوانند به شکل ساده ای، زبان آلمانی را برای عالاقه مندان ارائه دهند. در این اپلیکیشن زبان آموز می تواند با توجه به رزومه اساتید مربوطه، استاد خود را انتخاب نموده و در نهایت از پشتیبانی و حمایت ایشان در تمامی مراحل یادگیری بهره ببرد. این نرم افزار کاملا رایگان است و در نتیجه با ایجاد بستری عالی جهت تعامل زبان آموزان، محیطی را فراهم نموده تا آنها تمرین بهتری جهت تقویت مهارت مکالمه آلمانی داشته باشند.
در واقع شما با خیل عظیمی از لغات و عبارات پرکاربرد آشنا می شوید و با تعیین سطحی که در همان ابتدا می شود، می توانید با توجه به سطح خود، آلمانی را فرا بگیرید. این اپلیکشن از طریق اساتید و کارشناسان، پشتیبانی می شود و علاوه بر تمرین های گروهی شما می توانید با انتخاب استاد خود به تمرین های گروهی نیز اقدام نموده و حمایت ها و پشتیبانی های استاد خود را به همراه داشته باشید. زبانگرد به تمامی مهارت ها به یک شکل نگاه می کند و با استاندارد نمودن آموزش و بهره بردن از سیستم آموزشی رامیت، زبان را به صورت کاربردی به علاقه مندان آموزش خواهد داد.

 

اگرچه روش های خودآموز روش های ایده آلی در روند آموزش هستند، اما بهتر است که برای پیشروی سریع در این مسیر، در کلاس های آموزش زبان آلمانی نموده تا بتوانید با استفاده از تجربه های اساتید خود، به شکل با کیفیت تری به آلمانی را فرا بگیرید.
در این راستا آکادمی زبان بهین دانش، با توجه به نیازهای مختلفی که در سایر زبان آموزان وجود دارد، به برگذاری دوره های مختلفی اعم از دوره آموزش آلمانی در ۵۰ روز، آموزش آنلاین زبان آلمانی، آموزش مکالمه آلمانی و… اقدام نموده است.
این دوره ها همگی با سیستم آموزشی رامیت پیش می روند و در واقع از اساتید متخصص در این حوزه بهره برده می شود. از نکته قابل توجه ای که می شود درباره اساتید گفت این است که آنها هر یک به دو یا سه زبان زنده دنیا، مسلط هستند و این می تواند در روش آموزشی آنها مثمر ثمر باشد.
در این زمینه کارشناسان مشاور ما نیز هستند تا شما را از ابتدای اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار دهند و محیطی امن و مطمئن را برایتان رقم بزنند.