IELTS7 Banner 01 8

تلفظ صحیح کلمات همیشه دغدغه یادگیران زبان انگلیسی بوده و هست. آموزش تلفظ دیکشنری انگلیسی یکی از مسائلی است که خارجیان خواستار آموختن آن هستند. مردمانی که در کشورهای غیر انگلیسی زندگی می کنند همیشه رویای نیتیو شدن را در سر می پرورانند و می خواهند که مثل آمریکایی ها صحبت کنند. آموزش تلفظ دیکشنری انگلیسی از راه های متفاوتی امکان پذیر است. امروزه کتاب های دیکشنری از جمله لانگمن، آکسفورد و.. در انواع و ویرایش های زیادی وجود دارد. از طرفی انواع نسخه های دیکشنری موبایلی نیز در دسترس همگی می باشد. در ادامه مقاله تکنیک هایی به شما ارائه خواهیم کرد که وقتی انگلیسی صحبت می کنید بتوانید راحت تر و روان تر صحبت کنید و بتوانید کلمات را قشنگ تر کنار یکدیگر قرار بدهید و بیشتر لهجه نیتیو بگیرید.

 

انتخاب کنید خواستار چه لهجه ای هستید
ابتدا انتخاب کنید که به چه لهجه ای می خواهید صحبت کنید. آمریکایی یا انگلیسی؟ از آنجایی که کلمات دارای تلفظ متفاوت هستند، باید تصمیم بگیرید که آمریکایی صحبت می کنید یا آمریکایی.

راحت صحبت کنید
راحت صحبت کردن یکی از راه هایی ست که به تلفظ شما کمک زیادی می کند. در واقع این راحتی به روان شدن صحبت شما کمک بسزایی خواهد کرد. زمانی که نیتیو اسپیکرها صحبت می کنند حرکت زیادی به دهان خود نمی دهند و زیاد دهانشان را باز نمی کنند. این در واقع همان راحت صحبت کردن است.

صداها را میکس کنید
هنگامی که در یک جمله دو لغت دارید که حرف آخر لغت اول و حرف آخر لغت دوم کانسوننت (consonant) داشته باشد، باید هنگام تلفظ این دو لغت آرام جابه جایی انجام شود. در واقع باید کلمه ها را به هم بچسبانیم و زبان را در دهان زیاد نمی چرخانیم تا بتوانیم روان تر و قشنگ تر صحبت کنیم. در واقع زمانی که می خواهیم یک جابه جایی بین دو کلمه انجام دهیم، دو حالت خواهیم داشت:
Consonant – Consonant
Consonant- vowel
حالت اول حالت صامت به صامت است. در این حالت دو حرف به صورت پشت سرهم صامت هستند. در حالت دوم که حالت صامت به حرف صدادار است، یکی از حروف صامت و دیگری صدادار می باشد به مثال های زیر توجه کنید:
?Is your father still slipping
.See you this afternoon

سریع صحبت کنید
سعی کنید سریع حرف بزنید تا بتوانید مثل نیتیوها صحبت کنید. حرف زدن با تامل و تصور اینکه آهسته صحبت کردن به تقویت لهجه کمک می کند، غلط است. سریع صحبت کردن باعث می شود که به تلفط صحیح کلمات دقت کرده و بیشتر شبیه نیتیوها صحبت کنید.

بلند بلند بخوانید
کتاب و روزنامه یا متن هایی انتخاب کنید و بلند بلند شروع به خواندن کنید. اینکه به حالت سکوت و با چشم متنی را بخوانید هیچ کمکی به لهجه شما نخواهد کرد. پس روزانه از روی کتابی بلند بلند بخوانید باعث می شود با دقت به کلمات و تلفظ آن ها توجه کنید.

فیلم و سریال به زبان اصلی ببینید
برای تقویت تلفظ و لهجه خود فیلم و سریال ببینید و آهنگ های آمریکایی و پادکست گوش دهید. یکی از مشکلاتی که برای مردم پیش می آید این است که یک آمریکایی را در کنار خود ندارند که با او صحبت کرده یا به حرفای وی گوش دهد. برای اینکه این مسئله برطرف شود لازم است مداوم فیلم ببینید و پادکست گوش دهید.

از دیکشنری استفاده کنید
برای اینکه کلمات را درست تلفظ کنید، دیکشنری مناسبی انتخاب کنید و کلمات را از نظر فونتیک، تلفظ و… به دقت بررسی کنید و شروع به تمرین و تکرار کنید. دیکشنری هایی همانند لانگمن و آکسفورد می توانند در تلفظ لغات سخت به شما کمک کنند. تلفظ حروف صدادار و بی صدا را یاد بگیرید.

 

یکی از مهم ترین مواردی که به تلفظ صحیح کلمات کمک می کند، درست تلفظ کردن حروف صدادارر و حروف بی صدا می باشد. حروف صدادار زبان انگلیسی هستند که لازم است در تلفظ آنها دقت شود. a, e, o, i, y حروف صدادار زبان انگلیسی هستند. آشنایی با این حروف باعث می شود زمان هایی که در تلفظ نیاز به استرس یا تاکید دارد، کلمات را با استرس تلفظ کنیم.
تلفظ یکی از مهارت های جسمی یا فیزیکی است که مرتبا احتیاج به تمرین و تکرار دارد و مهارتی نیست که بتوان آن را به صورت تئوری آموخت. از آن جا که آموزش تلفظ زبان انگلیسی امری واجب و ضروری می باشد پس لازم است که در این راستا گامی برداشته و اقدام کنیم. ما در موسسه بهین دانش با آموزش آنلاین سعی داریم به صورت فردی بر مهارت های تلفظ شما تمرکز کرده و به صورت فردی برای لهجه ای که انتخاب کرده اید، برنامه ریزی می کنیم. در صورتی که تمایل به ارتباط با مشاوران ما دارید و می خواهید از راهنمایی های آنان استفاده کنید، می توانید شماره تماس خود را جهت استفاده از مشاوره ارسال و ثبت نام انجام دهید.