«اعضای بدن انسان به آلمانی» از موضوعات مهم و کاربردی ای است که در ابتدای آموزش زبان آلمانی به زبان آموزان یاد داده می شود. البته تمامی اعضای داخلی و خارجی در کلاس های زبان آموزش داده نمی شود و اغلب اساتید به این موضوع معتقد هستند که تنها به بخش هایی که کتاب های آموزشی زبان آلمانی بدان ها اشاره می کنند باید پرداخت و موارد دیگر به علاقه و جدیت خود زبان آموز در یادگیری دایره واژگان آلمانی بیشتر بستگی خواهد داشت.
اگر شما به تازه گی به یادگیری زبان آلمانی روی آورده اید و یا در نظر دارید که آلمانی را جز برنامه های آموزشی خود قرار دهید، باید بدانید که یکی از بهترین انتخاب های خودتان را انجام داده اید. اما چرا؟ در واقع زبان آلمانی یکی از ده زبان برتر جهان محسوب می شود که به دلیل کارایی هایی که آموزش های آن در کسب و کار، تحصیل و انتخاب های درست افراد به وجود آورده است، امروزه با نگاهی مطمئن به آن پرداخته می شود.

 

زبان آلمانی اگر چه در ابتدا به نظر سخت می آید اما کافی است زبان آموز تنها با الفبای آلمانی و یک سری نکات مهم آشنا شود و در نهایت به بخش شیرین یادگیری خواهد رسید که مزیت های فراوانی را برای او رقم خواهد زد. فراگیری آلمانی می تواند دنیای وسیعی از موقعیت های کاری و تحصیلی خوب را برایتان رقم بزند که زمینه ساز آینده ای درخشان و برای شما خواهد بود. بسیاری به دلیل اهمیت زبان انگلیسی تنها به یادگیری این زبان اقدام می نمایند اما انسان های هوشمند علاوه بر یادگیری انگلیسی تلاش می کنند تا مهارتی متفاوت از سایرین را کسب نموده و در نهایت موقعیت مثمر ثمر بسیاری را برای خود و خانواده شان رقم بزنند.
از جمله شغل هایی که بعد از فراگیری زبان آلمانی می توانید به آنها فکر کنید تدریس خصوصی، تدریس در دانشگاه های معتبر، مترجم و یا در صورت داشتن صدایی خوب، دوبلور، کار در کنسولگری آلمان یا ایران، مدیر بخش ارتباطات بین الملل در شرکت های بین المللی و معتبر و هزاران موقعیت های شغلی دیگر است. در ادامه بگذارید وارد بحث اصلی شده و در نهایت پس از معرفی اعضای داخلی و خارجی بدن به آلمانی به روش های مدرن یادگیری آلمانی نیز بپردازیم. با ما همراه باشید…

 

قبل از پرداختن به این موضوع باید توجه کنید که اسامی در زبان آلمانی به تنهایی به کار برده نمی شوند و اصولا با فاعل مونث و مذکر همراه می شوند که برای یادگیری این موضوع شما نمی توانید به یک فرمول خاص بپردازید و واقعیت این است که آشنایی با جنسیت اسامی در آلمانی تنها با تمرین و تکرار میسر خواهد شد…

mein Haar => موی من (حالت مفرد)
meine Haare => موهای من (حالت جمع)
der Kopf => سر
das Gesicht => صورت
die Stirn => پیشانی
das Ohr/ die Ohren => گوش/ گوش ها
die Augenbraue/ die Augenbrauen => ابرو/ ابروها
das Auge/ die Augen => چشم/ چشم ها
die Wimper/die Wimpern => مژه/ مژه ها
der Ell(en)bogen/ die Ell(en)bogen => آرنج/ آرنج ها
der Finger/ die Finger => انگشت/ انگشت ها
der Daumen/ die Daumen => شست/ شست ها
die Lippe/ die Lippen => لب/ لب ها
der Fingernagel => ناخن
die Nase => بینی
der Mund => دهان
die Zunge => زبان
der Kiefer => فک
das Bein => پا
der Knöchel => قوزک پا
der Zeigefinger => انگشت اشاره
der Knochen => استخوان
der Rücken => کمر
das Gehirn => مغز
die Haut => پوست
der Magen => معده
das Herz => قلب
der Muskel => ماهیچه

 

Achsel => زیر بغل
Leist => کشاله ران
Brust => پستان
Knie => زانو
Gesäß => Schläfe => شقیقه
Muskel => عضله
Arterie => شریان
Bauchspeicheldrüse => لوزالمعده
Trommelfell => پرده گوش

همانطور که می بینید اعضای بدن در بخش های ابتدایی با کلماتی مانند das، die و der شروع شده اند که هر کدام از آنها نشان دهنده مذکر بودن، مونث بودن و یا خنثی بودن یک اسم در زبان آلمانی هستند. در واقع برای تشخیص مونث و مذکر بودن قائده کلی چندانی وجود ندارد اما اگر می خواید با چند تا از نشانه هایی که به شما در حفظ کردن این موارد کمک می کند آشنا شوید بهتر است که به نکات زیر توجه داشته باشید:

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اسامی ای که مذکر به حساب می آیند شامل:

– فصل مذکر هستند و قبل از آنها از کلمه der استفاده می شود. – ماه های سال مذکر هستند
– اسامی ای که در انتهایشان ling قرار گرفته شده است.
– روزهای سال – انواع بارندگی ها از جمله بارش برف!
– اسامی که در انتهایشان ich یا ig قرار گرفته شده است.

 اسامی ای که مونث به حساب می آیند:
– اعداد در زبان آلمانی
– اسامی افراد مونث
– اسامی ای که در انتهایشان ung ،heit ،keit ،ik ،tät ،schaft و ion قرار می گیرد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان بهین دانش، همه موارد مهم و کاربردی را در بر می گیرد و در واقع شما نمی توانید به موضوعی اشاره نمایید که از درجه اهمیت کمتری نسبت به سایر موضوعات برخوردار باشد. همه چیز و هر موضوعی به درستی و با برنامه ریزی مدون آموزش داده می شود که این خود باعث می شود تا زبان آموزان بتوانند به چم و خم زبان آلمانی مسلط و خود را برای دستیابی به مهارتی تمام عیار آماده سازند.
آموزش آنلاین زبان آلمانی به دو شکل آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و دوره های همیاد زبان آلمانی برگذار که این دو هر کدام شرایطی را برای پذیرش زبان آموزان در بر دارند. برای آموزش راکت یا همان آموزش در ۵۰ روز شما نیاز به تعیین سطح نداشته و تنها با مصاحبه ای که با شما صورت می گیرد اگر شرایط لازم از جمله زمان کافی برای یادگیری زبان را در دست داشته باشید، می توانید در این دوره مهیج شرکت نمایید. کل دوره با پشتیبانی و حمایت راهبران صورت می گیرد و شما می توانید تمام وقت و به صورت ۲۴ ساعته با همراهی این عزیزان به تمرین آلمانی به طرق مختلف بپردازید. در این دوره در واقع شما به تحقیق در مورد موضوعاتی می پردازید که برای رسیدن به خواسته تان به شدت مثمر ثمر خواهد بود.
دوره ۵۰ روزه آموزش زبان آلمانی به روش راکت و سیستم آموزشی رامیت برگذار می شود و زبان آموزان می توانند در زمانی کمتر از ۲ ماه به سطح قابل قبولی در یادگیری آلمانی دست یابند. اما اگر به دوره های همیاد بخواهیم اشاره ای داشته باشیم، این دوره کمی متفاوت تر از دوره های راکت برگذار می شود اما اساتید همان اساتید دوره های راکت هستند که شما را در طول مسیر یادگیری رها نکرده و از شما در پایان ترم افرادی کاربلد خواهند ساخت.

 

دوره های همیاد هر ده روز یک بار تمدید می شود که شما می توانید با انتخاب استاد و زمان کلاستان این امکان را داشته باشید که با استقلال تمام و آگاهی بهتر زبان را فرا بگیرید. قطعا این امکان برای شما وجود دارد که پس از ده روز در صورت اینکه بخواهید استاد و زمان کلاستان را تغییر دهید براحتی و با مشاوره هایی که برای شما صورت می گیرد، بهترین انتخاب را داشته باشید. البته بهتر است از کاربرد اپ ARE غافل نبوده و فراموش نکنید که این اپ به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد تا با تمرین بیشتر و موثرتر در مدت زمان اندکی خودتان را به هدف مربوطه برسانید. در صورت تمایل به مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر به تکمیل بخش زیر اقدام و از مشاوره موسسه زبان ما بهره مند شوید.