IELTS7 Banner 01 8

تجهیزات پزشکی به اسپانیایی به عبارت Equipo medico بر می گردد. در واقع شما می توانید با یادگیری ریز و درشت این لغات و عبارات، خودتان را برای یک مکالمه تمام عیار در بخش ها و موقعیت های متفاوت آماده سازید. آشنایی با این لغات در حقیقت بخشی مثبت در یادگیری شما محسوب می شود که شناخت شما از یک فرد نیتیو را برای سایرین سخت خواهد کرد.
تلاش برای اینکه زبان اسپانیایی را وارد زندگیتان کنید و این زبان را مانند زبان مادریتان فرا بگیرید، می تواند نکته مثبتی باشد که شما را متفاوت از سایرین نشان دهد. افراد هوشمند و توانمند در یادگیری زبان اسپانیایی سیری ناپذیر هستند و تنها به یک مکالمه کاری یا مکالمه روزانه اسپانیایی بسنده نمی کنند و برای خودشان چالش هایی را ایجاد می نمایند تا بتوانند در شرایط مختلف و در موضوعاتی که قابل پیش بینی نیست نیز، به خوبی عمل نمایند.

 

Cama enferma => تخت بیماربر

Colchón ondulado => تشک مواج

cápsula de oxígeno => کپسول اکسیژن

silla de ruedas => ویلچر

Caminante => واکر

Caña => عصا

Elevación del paciente => بالابر بیمار

Estetoscopio => گوشی پزشکی

Generador de oxígeno => دستگاه اکسیژن ساز

Termómetro => تب سنج

Barómetro => فشارسنج

Linterna => چراغ قوه

Termómetro medico => دماسنج پزشکی

Telescopio => تلسکوب

Cama de examen => تخت معاینه

Espirómetro => اسپیرومتر

Alcohol => الکل

algodón => پنبه

Gasa => گاز استریل

Audiómetro => شنوایی سنج

Tomografía computarizada => سی تی اسکن

Aguja => سرسوزن

Jeringuilla => سرنگ

Dispositivo de succión => دستگاه ساکشن

Catéter urinario => سوند ادرار

curitas => چسب زخم

Base de suero => پایه سرم

kit de laboratorio => کیت آزمایشگاهی

tubo de ensayo => لوله آزمایش

Gases de anestesia => گازهای بیهوشی

Máscara => ماسک

Guantes médicos => دستکش پزشکی

Cuchilla Quirúrgica => تیغ جراحی

Dispositivo de prueba de ejercicio => دستگاه تست ورزش

Colchon medico => تشک طبی

supervisión => مانیتورینگ

Lentes medicos => لنزهای طبی

 

عبارات درمانی به اسپانیایی!

Puntada => بخیه زدن

Examinar => معاینه کردن

Hospitalización => بستری کردن

Envió al paciente => اعزام بیمار

Insuficiencia cardiaca => ایست قلبی

Problemas respiratorios => مشکل تنفسی

Respiración => تنفس دادن

Redaccion => نسخه نویسی

Inyección de sangre => تزریق خون

 

همانطور که می بینید ما آشنایی با تجهیزات پزشکی همیشه هم مختص به کادر پزشکی و بیمارستانی نیست. گاهی همه ما نیاز به شناخت این اسامی داریم تا با آگاهی از مراحل درمانمان بتوانیم به خوبی مراحل درمان را پشت سر بگذاریم. اگر شما علاقه مند به زبان اسپانیایی هستید، قطعا یک هدف آگاهانه پشت این انتخاب است که گاهی به زندگی در شهرهای اسپانیا و گاهی نیز به ایجاد کسب و کار و یا تحصیل به این کشور می انجامد. پس قطعا برای اینکه بتوانید از عهده خود در این کشور در مسافرت یا مهاجرت برآیید، یعنی اینکه توانسته اید به خوبی با مفهوم یادگیری زبان کشور هدف آشنا شوید.
آموزشگاه زبان بهین دانش برای این منظور تلاش داشته تا بتواند در کمترین زمان ممکن زبان آموزان را با دایره وسیعی از لغات اسپانیایی آشنا نماید که برای این کار محیطی را به صورت آنلاین فراهم نموده است تا زبان آموزان در فضایی کاملا واقعی به گفتگوی روزانه به اسپانیایی بپردازند. این گفتگوها در واقع گاهی به سمت یک اتفاق در زندگی و یا موارد دیگر نیز بر می گردد که اساتید با پشتیبانی های خود مسیر گفتگو را می توانند به سمت و سوی مثبت کشانده و در واقع با راهبری های خود زبان اسپانیایی را وارد زندگی سایر شاگردان خود نمایند. این شرایط در بستر اپلیکیشن ARE صورت می گیرد که در واقع جدای از این بخش، شما می توانید به یادگیری سایر مهارت های اصلی در زبان اسپانیایی، تمامی مهارت های مهم را در این زمینه تقویت نمایید.
دوره آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز نیز یکی از دوره های آموزش زبان اسپانیایی است که در مدت زمانی کمتر از ۲ ماه شما را با روش راکت و سیستم آموزشی رامیت، به سمت هدفتان هدایت می نماید که البته در این دوره شما علاوه بر آموزش زبان اسپانیایی، مهارت های یادگیری را فرا می گیرید که قطعا نه تنها در این مسیر بلکه در سایر موضوعات زندگی تان مثمر ثمر خواهد بود.
این دوره و دوره های همیاد اسپانیایی همگی دارای پشتیبانی های ۲۴ ساعته هستند که از طریق اساتید و زیر نظر مستقیم احمدرضا ابراهیمی صورت می پذیرد. این پشتیبانی به موضوعاتی از جمله رفع اشکال، راهبری در تمرین زبان در منزل، معرفی روش های یادگیری زبان اسپانیایی در منزل و … هستند که همگی می توانند برای زبان آموزان نقطه قوتی باشند.
در این راستا مشاوره های رایگان نیز صورت می گیرد که خود زمینه ساز مسیری هموار برای زبان آموزان است و شما را از ابتدا تا انتهای مسیر یادگیری هدایت خواهد نمود. در نهایت شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ثبت مشخصات خود در کادرهای پایین، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان این عزیزان بهره ببرید.