IELTS7 Banner 01 8

شناخت اعضای بدن انسان به چینی از جمله موضوعاتی است که برای مخاطب ایجاد سرگرمی می نماید. این اعضا می توانند شامل اعضای داخلی و یا خارجی بدن انسان باشند که شناخت هر کدام در جایگاه خود یک احساس خوشایند را برای علاقه مندان به زبان چینی به ثمر می آورد.
انسان ها از دیر باز  تا کنون به بدن خود اهمیت فراوان می دادند و شاید چین با طب سنتی خود که تحت عناوین مختلف از آن یاد می کنند، از این نگاه جز کشورهای اول باشد. بسیاری از مترجمین و متخصیص ما برای همین منظور تلاش دارند تا بتوانند با شناخت زبان چینی شناختی اساسی نیز از طب های درمانی این کشور و سایر نقاط قوت آنها کسب نمایند که این خود می تواند برای علاقه مندان به زبان و فرهنگ چینی نیز زمینه ساز شغل های مناسب باشد.
یادگیری اعضا از طریق راهبران به روش های مختلفی در کلاس های آنلاین و حضوری آموزش داده می شود که می توان از این روش ها یادگیری زبان با عکس و پوستر، یادگیری زبان با ماکت ها و آناتومی های مختلف از بدن و یا کلیپ های تصویری از یک فیلم آموزشی و… صورت بپذیرد. اما چرا در این آموزش اصولا از روش هایی با سبک یادگیری دیداری استفاده می شود؟ خب به طبع برای آموزش بخش هایی از زبان چینی سبک یادگیری دیداری می تواند در به ذهن سپاری بیشتر و طولانی تر به افراد کمک کرده و در نهایت سرگرمی های بیشتری را برای افراد رقم بزند که در کلاس های حضوری و غیرحضوری به این نوع سرگرمی ها و تغییر جو کلاس، نیاز اساسی هست و بهتر است همیشه کلاس به شکل ویژه ای در مسیر یادگیری زبان آموز به اجرا در آید.
در نهایت بهتر است که با ما همراه بوده تا به بخش های جذاب این مقاله یعنی یادگیری اعضای بدن انسان به زبان چینی اشاره ای داشته باشیم.

 

درباره اعضای داخلی بدن به زبان چینی!

اعضای کلی بدن انسان شامل دو دست، دو پا، سر، گردن، سینه، شکم و بازوها و ساق هر دو پا می باشد. اگر به هر یک از این اعضا به صورت تخصصی ورود کنیم، متوجه خواهیم شد که هر یک از آنها دنیایی جداگانه هستند که در نهایت شناخت و فهمشان برای هر یک از ما به کسب تخصص های ویژه ای بستگی دارد.
ما در این بخش اعضای داخلی را به اعضای داخلی مغز، دستگاه تناسلی، دستگاه تنفسی، دستگاه عضلانی، دستگاه گوارش، دستگاه گردش خون و دستگاه پوششی بدن انسان بخش بندی کرده ایم و بهتر است که به این موضوع نیز اشاره ای داشته باشیم که سلول های بدن انسان در واقع چیزی بیش از ۳۷/۲ ترلیون تخمین زده است که در جای خود شگفتی های بسیاری را به همراه دارد.

 

人体的一般器官包括两条胳膊,腿,头部,脖子,胸部,腹部和胳膊以及双腿的腿。如果我们以专业的方式进入每个成员,我们将意识到他们每个人都是一个独立的世界,最终他们对我们每个人的知识和了解取决于获得专门知识的能力。 在本节中,我们将内部器官分为大脑,生殖器,呼吸系统,肌肉系统,胃肠道,循环系统和人体覆盖系统的内部器官,最好提及的是细胞人体实际估计超过۲.۳۷万亿,这令人惊讶。

 

اعضای داخلی بدن انسان به زبان چینی!

延髓 -> بصل النخاع
肾 -> کلیه
肝 -> کبد
附录 -> آپاندیس
详细 -> مفصل
黑脉 -> سیاه رگ
红脉 -> سرخ رگ
肌腱 -> وتر عضلانی/ رباط
肌腱 -> تاندون
肌肉 -> ماهیچه
口 -> دهان
齿 -> دندان
颚 -> فک
空气管 -> نای/ لوله هوا
玛丽 -> مری
唾液腺 -> غدد بزاقی
甲状旁腺 -> غدد پاراتیروئید
下颌下颌 -> غدد تحت فکی
喉 -> حلق/ حلقوم
小肠 -> روده باریک
肠子 -> روده
胆囊 -> کیسه صفرا
胰腺 -> پانکراس
喉 -> حنجره
肺 -> ریه
膜片 -> دیافراگم
膀胱 -> مثانه
卵巢 -> تخمدان
阴道 -> واژن
心室 -> بطن
睾丸 -> بیضه
心 -> قلب
胸部 -> قفسه سینه
动脉 -> شریان
毛细管 -> مویرگ
大脑 -> مغز
骨髓 -> مغز استخوان
脾 -> طحال
头骨 -> جمجمه
小脑 -> مخچه
角膜 -> قرنیه
镜片 -> عدسی

 

اعضای خارجی بدن انسان به زبان چینی!

اعضای داخلی بدن انسان را مواردی مانند پوست، صورت، چشم، بینی، دو دست و مواردی به این شکل تشکیل می دهند که همه ما چه متخصص و چه غیرمتخصص با آنها آشنا هستیم. این اعضا علاوه بر نکات مهم و اساسی دیگر در واقع زیبایی یک انسان را تشکیل می دهند که هر یک از آنها در جایگاه خود برای هر فردی مهم خواهد بود.

 

人体的内部器官由皮肤,面部,眼睛,鼻子,两只手以及我们都熟悉的东西(无论是专家还是非专家)组成。 这些器官,除其他重要和基本要点外,实际上还构成了人类的美丽,而每一个器官对于每个人在每个人中的地位都很重要

 

眼 -> چشم
眉毛 -> ابرو
睫毛 -> مژه
前额 -> پیشانی
鼻子 -> بینی
脸颊 -> لپ
下巴 -> چانه
头 -> سر
颈部 -> گردن
肚皮 -> شکم
脐 -> ناف
手 -> دست
臂 -> بازو
钉子 -> ناخن
手指 -> انگشت
腿 -> پا
腿 -> ساق پا
大腿 -> ران
臀部 -> باسن

 

دانستن این لغات می توانند به شما در تمرین های روزانه کمک کنند. جهت مکالمه ایجاد نمودن با موضوعات متنوع یا خواندن و نوشتن به زبان چینی، شما می توانید با روش های مختلف این لغات را تمرین و در عین حال مهارت های دیگر را به موازات آنها تقویت نمایید.
وقتی از روش های یادگیری لغات صحبت می کنیم بالطبع اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند جعبه لاینتر است که سال ها است یار جدا نشدنی دانش آموزان کنکوری محسوب می شود. این جعبه با پیاده سازی سیستم یادگیری زبان بر مبنای مرور، به زبان آموزان کمک می کند تا بعد از چند روز لغاتی را که حفظ کردن آنها سخت است را نیز فرا بگیرند. البته که با این جعبه و فلش کارتهای چینی، شما علاوه بر یادگیری معنی کلمات، با تلفظ آنها و همچنین کلمات مترادف و یا متضاد با آنها نیز آشنا می شوید که این خود نیز دلیلی مثبت از استفاده در این روش است.
اما روش دیگری که این روزها جایگاه مهمی در یادگیری نیز کسب کرده است، روش کدینگ است که برای سایر زبان ها از آن استفاده و در واقع روشی سرگرم کننده است و گاهی نیز زبان را با شوخ طبعی همراه نموده و سرگرمی و طنز جالبی را برای سایرین ایجاد می نماید.
بهتر است که در ابتدا با سبک یادگیری خود آشنا شده و در نهایت با هدفمندی کردن یادگیری، برای خودتان ایجاد انگیزه نموده و در کنار دوره هایی تحت عنوان آموزش زبان چینی در ۵۰ روز و همیاد چینی، خودتان را برای بدست آوردن یک مهارت ویژه آماده سازید.
آموزش زبان چینی امروزه از شکل حضوری به آموزش آنلاین چینی تغییر مسیر داده است تا بتوانیم با همگانی کردن زبان به دو زبانه و یا چند زبانه کردن تمامی فارسی زبانان اقدام کرده و در نهایت محیطی کاملا برابر و عادلانه را برای آنها رقم بزنیم. همه دوره های آنلاین موسسه زبان بهین دانش، با پشتیبانی اساتید راکت همراه است و شما می توانید در کنار این آموزش ها راهبران خود را در اپ ARE نیز به همراه داشته و محیطی کاملا مثبت را برای خودتان رقم بزنید.
همکاران ما تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند تا مشاوره های لازم را جهت یادگیری به شما عزیزان داده و در نهایت شما را در مسیری درست تر و هموارتر قرار بدهند. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان اجرایی، به تکمیل بخش زیر اقدام نمایید و در نتیجه مشاوره های لازم را از این عزیزان کسب نمایید.