تجهیزات پزشکی به آلمانی یا Medizinische Geräte in deutscher Sprache، یکی از موضوعات مهمی است که می توانید با یادگیری آن در مواقعی که در بیمارستان های کشور آلمان هستید و یا با آلمانی زبان ها بنا به حیطه کاری تان در ارتباط هستید، از آن بهره ببرید. در واقع شاید بهتر باشد که همه ما در صورتی که علاقه مند به زبان آلمانی هستیم، حتی اگر در نقش یک بیمار ساده به بیمارستان رجوع می کنیم، از اصطلاح های تخصصی در این زمینه سر در بیاوریم.
اگر بخواهیم به تجهیزات پزشکی به زبان آلمانی اشاره ای داشته باشیم، بهتر است که از عبارت Medizinische Ausstattung استفاده کنیم اما گاهی بسیاری از ما از این تجهیزات به عنوان تجهیزات بیمارستانی نیز یاد می کنیم که در این صورت شما می توانید از عبارت Krankenhausausrüstung بهره ببرید.
در واقع دانستن این موضوع می تواند به شما در شرایط مختلف کمک کند و اگرچه شاید بسیاری از ما این موضوع را یک موضوع تخصصی می دانیم که تنها مختص به پرستاران، پزشکان و یا پرسنل بیمارستان است، اما در حقیقت می تواند یک موضوع کاملا مناسب برای بیماران و حتی همراهان آنها نیز باشد.
ما در این مقاله در ابتدا به تجهیزات بیمارستانی اشاره ای داشته و در نهایت سعی بر آن داریم تا اصطلاحات و عبارات آلمانی مختص به این موضوع را برای شما عزیزان نیز بیان کنیم. با ما همراه باشید…

 

Patientenbett -> تخت بیمار

Krankes Bett -> تخت بیماربر

Krankenwagen -> آمبولانس

Sauerstoffgenerator -> دستگاه اکسیژن ساز

Anhänger -> آویز

Verband -> پانسمان/ بانداژ

Pflaster -> چسب زخم

Schiene -> آتل

Stethoskop -> گوشی پزشکی

Sauerstoffmaske -> ماسک اکسیژن

Thermometer -> دماسنج

Krankes Becken -> لگن بیمار

Frühkindliche Aufzuchtmaschine-> دستگاه پرورش اطفال زودرس

Stock -> عصا

Gehhilfe -> واکر

Rollstuhl -> ویلچر

Spritze -> سرنگ

Bernard -> برانکارد

Innerhalb -> درون بین

Putzbruch -> گچ (اندام  شکسته)

Dressing -> پانسمان کردن

 

لغات و عبارات مرتبط به درمان به آلمانی

اصطلاحات پزشکی و آشنایی با لوازمی که در تشخیص و درمان مورد نیاز است، خود بخشی از این مقاله است که دانستن آنها خالی از لطف نیست. شما می توانید با بکار بردن هر یک از این لغات یا عبارات با روش کدینگ، تمرینی مناسب جهت یادگیری و بخاطر سپردن آنها در حافظه بلندمدت خود داشته باشید. اما قطعا نباید فراموش کنید که آلمانی نیاز به مرور و تکرار روزانه دارد و اگر بخواهید که در شرایط متفاوت به خوبی عمل نمایید، باید مانند یک فرد نیتیو آلمانی، زبان آلمانی را وارد زندگیتان کنید. البته که در این راستا شما نیاز به پارتنر دارید که بتوانید با این فرد یا افراد روزانه به تمرین بپردازید. برای همین منظور موسسه آموزش زبان بهین دانش، اقداماتی اندیشیده است و به صورت رایگان محیطی را برای زبان آموزان خود فراهم نموده است تا بتوانند در کنار دوستان و افرادی که در سطح زبانی مشابه با آنها هستند، به مکالمه و گفتگو بپردازند.
اپ ARE محیطی برای همین منظور است که شما می توانید به صورت خصوصی با اساتید خود در شبانه روز به مکالمه بپردازید و یا رفع اشکال نمایید و یا با دوستان و همکلاسی های خود به صورت گروهی به این کار اقدام نمایید. در ادامه با یکسری از کلمات و عبارات مختص به کادر پزشکی آشنا شوید و تمرینی تمام عیار را برای خودتان رقم بزنید.

Tablette -> قرص

Sirup -> شربت

Gehäuse -> مسکن

Kapsel -> کپسول

Dressing -> پانسمان کردن

Stich -> بخیه زدن

Krankenhausaufenthalt -> بستری کردن

Zu heilen -> درمان کردن

Spielraum -> ترخیص کردن

Rezept -> نسخه

Untersuchen -> معاینه کردن

Medizin -> دارو

beruhigend -> آرامبخش

Desinfektionsmittel -> داروی ضدعفونی

Augentropfen -> قطره چشم

Nasentropfen -> قطره بینی

Ohrentropfen -> قطره گوش

Salbe -> پماد

Antworten -> جواب کردن

Herzinsuffizienz -> ایست قلبی

Schock -> شوک دادن

Künstliche Beatmung -> تنفس مصنوعی

Gipsverband -> گچ گرفتن

 

اصطلاحات پزشکی به زبان آلمانی!

?Hast du Schmerzen => احساس درد می کنید؟/ چه علائمی دارید؟

?Wo tut es weh => کجایتان درد می کند؟

?Hast du eine Krankenversicherung  => شما بیمه درمانی دارید؟

Gesundheitskarte => کارت بیمه درمانی

Krankenversicherungscode => کد بیمه درمانی

Vitalfunktionen => علائم حیاتی

niedriger Blutdruck => فشار خون پایین

Bluthochdruck => فشارخون بالا

Internist => متخصص داخلی

Der Chirurg => جراح

Allgemeinmediziner => پزشک عمومی

Spezialabteilung => بخش مراقبت های ویژه

Probenahme  => نمونه برداری

Aufwachraum => اتاق ریکاوری

Anästhesieraum => اتاق بیهوشی

Herzspezialist => متخصص قلب

Blutspezialist => متخصص خون

Physiotherapie => فیزیوتراپی

Pflegeraum => اتاق پرستاری

Anästhesist => متخصص بیهوشی

 

 

برای یادگیری بهتر این کلمات و عبارات سعی کنید با روش های یادگیری جذاب مسیر یادگیری را برای خودتان ایده آل کنید. وقتی به مسیر نیز دقت داشته باشید قطعا می توانید با انگیزه بیشتر و بهتری ادامه مسیر داشته باشید. روش های یادگیری لغات مانند یادگیری با جعبه لاینتر و یا یادگیری با روش کدینگ، برای بسیاری از زبان آموزان یک تفریح محسوب می شود و این حقیقت وجود دارد که بهتر است آموزش را با سرگرمی و بازی های متنوع همراه سازید تا بتوانید به شکل بهتری زبان آلمانی را فرا بگیرید.
روش های یادگیری برای هر فرد به سبک یادگیری آنها بستگی دارد که در صورت شناخت سبک یادگیری خود می توانید به شکل بهتری عمل نموده و آلمانی را کاربردی تر فرا بگیرید. زبان آلمانی نیز مانند زبان مادری هر فرد نیاز به تمرین روزانه دارد که در این صورت می توانید با پاتنرهای آلمانی خود و یا اساتیدتان به آلمانی صحبت کرده و این زبان را نیز در کنار زبان مادریتان در زندگی روزمره تان وارد نمایید.
آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان بهین دانش به دو روش آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و دوره های همیاد آلمانی به اجرا در آمده اند که برگزاری این دو دوره ها بر اساس سیستم آموزش رامیت و با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی صورت می گیرد. این دوره ها همگی دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته هستند و زیر مجموعه آموزش آنلاین زبان آلمانی هستند، که این خود ایجاد انگیزه می نماید و زبان آموزان می توانند تمام وقت با اساتید مربوطه خود در ارتباط بوده و با راهبری های آنها مسیری هدفمند شده و کاربردی را پیش ببرند.
برای کسب مشاوره از کارشناسان مشاور ما می توانید از طریق ثبت مشخصات خود در بخش زیر اقدام نموده و اطلاعات لازم را در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره و مشاوره در زمینه روش های یادگیری در منزل و… را کسب نمایید. مشاوران ما تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند.