IELTS7 Banner 01 8 تجهیزات پزشکی به آلمانی,تجهیزات پزشکی به زبان آلمانی

تجهیزات پزشکی به آلمانی یا Medizinische Geräte in deutscher Sprache، یکی از موضوعات مهمی است که می‌توانید با یادگیری آن در مواقعی که در بیمارستان‌های کشور آلمان و یا با آلمانی زبان‌ها بنا به حیطه کاریتان در ارتباط هستید، از آن بهره ببرید. در واقع شاید بهتر باشد که همه ما در صورتی که علاقه‌مند به زبان آلمانی هستیم، حتی اگر در نقش یک بیمار ساده به بیمارستان رجوع می‌کنیم، از اصطلاح‌های تخصصی در این زمینه سر در بیاوریم.
اگر بخواهیم به تجهیزات پزشکی به زبان آلمانی اشاره‌ای داشته باشیم، بهتر است که از عبارت Medizinische Ausstattung استفاده کنیم اما گاهی بسیاری از ما از این تجهیزات به عنوان تجهیزات بیمارستانی نیز یاد می‌کنیم که در این صورت شما می‌توانید از عبارت Krankenhausausrüstung بهره ببرید.
در واقع دانستن این موضوع می‌تواند به شما در شرایط مختلف کمک کند و اگرچه شاید بسیاری از ما این موضوع را یک موضوع تخصصی می‌دانیم که تنها مختص به پرستاران، پزشکان و یا پرسنل بیمارستان است، اما در حقیقت می‌تواند یک موضوع کاملا مناسب برای بیماران و حتی همراهان آن‌ها نیز باشد.
ما در این مقاله در ابتدا به تجهیزات پزشکی به زبان آلمانی اشاره‌ای داشته و در نهایت سعی بر آن داریم تا اصطلاحات و عبارات آلمانی مختص به این موضوع را برای شما عزیزان نیز بیان کنیم علاوه بر آن در پایان مقاله به شما روشی منحصر به فرد و نتیجه بخش برای یادگیری لغات در هر زبانی را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید…

تجهیزات پزشکی به المانی:

Patientenbett -> تخت بیمار

Krankes Bett -> تخت بیماربر

Krankenwagen -> آمبولانس

Sauerstoffgenerator -> دستگاه اکسیژن ساز

Anhänger -> آویز

Verband -> پانسمان/ بانداژ

Pflaster -> چسب زخم

Schiene -> آتل

Stethoskop -> گوشی پزشکی

Sauerstoffmaske -> ماسک اکسیژن

Thermometer -> دماسنج

Krankes Becken -> لگن بیمار

Frühkindliche Aufzuchtmaschine-> دستگاه پرورش اطفال زودرس

Stock -> عصا

Gehhilfe -> واکر

Rollstuhl -> ویلچر

Spritze -> سرنگ

Bernard -> برانکارد

Innerhalb -> درون بین

Putzbruch -> گچ (اندام  شکسته)

Dressing -> پانسمان کردن

لغات و عبارات مرتبط به درمان به آلمانی:

اصطلاحات پزشکی و آشنایی با لوازمی که در تشخیص و درمان مورد نیاز است، خود بخشی از این مقاله است که دانستن آنها خالی از لطف نیست. شما می‌توانید با بکار بردن هر یک از این عبارات و کلمات زبان آلمانی با روش کدینگ، تمرینی مناسب جهت یادگیری و بخاطر سپردن آنها در حافظه بلندمدت خود داشته باشید. اما قطعا نباید فراموش کنید که آلمانی نیاز به مرور و تکرار روزانه دارد و اگر بخواهید که در شرایط متفاوت به خوبی عمل نمایید، باید مانند یک فرد نیتیو آلمانی، زبان آلمانی را وارد زندگیتان کنید. البته که در این راستا شما نیاز به پارتنر دارید که بتوانید با این فرد یا افراد روزانه به تمرین بپردازید. در ادامه با یکسری از کلمات و عبارات مختص به کادر پزشکی آشنا شوید و تمرینی تمام عیار را برای خودتان رقم بزنید.

Tablette -> قرص

Sirup -> شربت

Gehäuse -> مسکن

Kapsel -> کپسول

Dressing -> پانسمان کردن

Stich -> بخیه زدن

Krankenhausaufenthalt -> بستری کردن

Zu heilen -> درمان کردن

Spielraum -> ترخیص کردن

Rezept -> نسخه

Untersuchen -> معاینه کردن

Medizin -> دارو

beruhigend -> آرامبخش

Desinfektionsmittel -> داروی ضدعفونی

Augentropfen -> قطره چشم

Nasentropfen -> قطره بینی

Ohrentropfen -> قطره گوش

Salbe -> پماد

Antworten -> جواب کردن

Herzinsuffizienz -> ایست قلبی

Schock -> شوک دادن

Künstliche Beatmung -> تنفس مصنوعی

Gipsverband -> گچ گرفتن

اصطلاحات پزشکی به زبان آلمانی:

Hast du Schmerzen => احساس درد می‌کنید؟/ چه علائمی دارید؟

Wo tut es weh => کجایتان درد می‌کند؟

Hast du eine Krankenversicherung  => شما بیمه درمانی دارید؟

Gesundheitskarte => کارت بیمه درمانی

Krankenversicherungscode => کد بیمه درمانی

Vitalfunktionen => علائم حیاتی

niedriger Blutdruck => فشار خون پایین

Bluthochdruck => فشارخون بالا

Internist => متخصص داخلی

Der Chirurg => جراح

Allgemeinmediziner => پزشک عمومی

Spezialabteilung => بخش مراقبت‌های ویژه

Probenahme  => نمونه برداری

Aufwachraum => اتاق ریکاوری

Anästhesieraum => اتاق بیهوشی

Herzspezialist => متخصص قلب

Blutspezialist => متخصص خون

Physiotherapie => فیزیوتراپی

Pflegeraum => اتاق پرستاری

Anästhesist => متخصص بیهوشی

برای یادگیری بهتر این کلمات و تجهیزات پزشکی به زبان آلمانی سعی کنید با روش‌های یادگیری جذاب مسیر یادگیری را برای خودتان ایده آل کنید. وقتی به نتیجه دلخواهتان نیز دقت داشته باشید قطعا می‌توانید با انگیزه بیشتر و بهتری به مسیر ادامه دهید. روش‌های یادگیری لغات مانند یادگیری با جعبه لاینتر و یا یادگیری با روش کدینگ، برای بسیاری از زبان آموزان یک تفریح محسوب می‌شود و این حقیقت وجود دارد که بهتر است آموزش را با سرگرمی و بازی های متنوع همراه سازید تا بتوانید به شکل بهتری زبان آلمانی را فرا بگیرید.
روش‌های یادگیری برای هر فرد به سبک یادگیری آن‌ها بستگی دارد که در صورت شناخت سبک یادگیری خود می‌توانید به شکل بهتری عمل نموده و آلمانی را کاربردی‌تر فرا بگیرید. زبان آلمانی نیز مانند زبان مادری هر فرد به تمرین روزانه نیاز دارد که در این صورت می‌توانید با پارتنرهای آلمانی خود و یا اساتیدتان به آلمانی صحبت کرده و این زبان را نیز در کنار زبان مادریتان در زندگی روزمره‌تان وارد نمایید. اما یکی از روش‌های یادگیری زبان آلمانی که تا به حال برای همه مفید واقع شده است، آموزش زبان آلمانی از طریق فیلم و سریال می‌باشد. از آنجایی که هر کاری را باید با رعایت اصول انجام داد، تماشای فیلم و سریال هم باید با رعایت نکات باشد. در صورتی که این نکات رعایت نشود نتیجه دلخواه برای شما رقم نخواهد خورد و شما مجبور به آغازی دوباره خواهید بود.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به توجه به دغدغه تک تک شما عزیزان و نیاز روزافزون جامعه، دست به ابداع سیستم آموزشی رامیت تحت عنوان راکت کرده است. این دوره‌ها به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 جلسه) در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برگزاری این دوره‌ها به صورت آنلاین و خصوصی و روش منحصر به فرد این زبان باعث جذب زبان آموزان بسیاری در اقصی نقاط دنیا شده است. این دوره‌ها همگی دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته هستند و زیر مجموعه آموزش آنلاین زبان آلمانی می‌باشند، که این خود ایجاد انگیزه می‌نماید و زبان آموزان می‌توانند تمام وقت با اساتید مربوطه خود در ارتباط بوده و با راهبری‌های آنها مسیری هدفمند شده و کاربردی را پیش ببرند.
برای کسب مشاوره از کارشناسان مشاور ما می‌توانید از طریق ثبت مشخصات خود در فرم مشاوره و ثبت نام زیر اقدام نموده و اطلاعات لازم را در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره و مشاوره در زمینه روش‌های یادگیری در منزل و… را کسب نمایید. مشاوران ما تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند.