تجهیزات پزشکی به انگلیسی یا Medical equipment in English در گفتگوهای افراد متخصص یا غیر متخصص به دلیل کارایی و کاربردی که دارند، مهم خواهند بود. شناخت لغات، تلفظ صحیح، عبارات مرتبط، زبان بدن و… همگی در کنار هم از شما یک فرد کاربلد در مکالمات و گفتگوهای انگلیسی خواهند ساخت.
Medical equipment in English نقش مهمی در تشخیص بیماری و راه های درمانی بیماران دارند. گاها بسیاری از ما در نقش بیمار نیاز به یادگیری این موارد را احساس می کنیم و گاهی نیز در نقش پزشک، پرستار، نیروی خدمه و…! مهم نیست در کدامیک از این نقش ها قرار گرفته اید، کافی است که علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی باشید و خودتان را برای هر گفتگو و قرار گرفتن در هر موقعیتی آماده سازید.
ما در این مقاله شما را با انواع واژه های مربوط به تجهیزات پزشکی در زبان انگلیسی آشنا خواهیم نمود و در نهایت از شما می خواهیم که پس از یادگیری لغات آنها را در مکالمات گوناگون با اساتید و همکلاسی هایتان بکار ببرید و سعی کنید که علاوه بر معنی به تلفظ آنها نیز دقت نمایید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

Surgical Instruments

oxygen mask ماسک اکسیژن
injection         آمپول
IV bag             کیسه سرم
syringe           سرنگ
syrup              شربت
capsule          کپسول
pill                  قرص
anti febrile     داروی تب بر
tranquilizer    آرامبخش
pain-killer        مُسکن
cream             کرم
ointment         پُماد
eye drops        قطره چشم
thermometer   دماسنج
stethoscope    گوشی (پزشکی)
test tube           لوله آزمایش
forceps             پنس
vial                    شیشه دارو یا آمپول
sling                 اسلینگ یا آویز(گاهی برای نگه داشتن سرم و یا ارنج یا پای فرد آسیب دیده نیاز به دستگاه اسلینگ است)
brace               آتل
Band-Aid        چسب زخم
medication    دارو
monitor         مانیتور/ نمایشگر
ventilator      دستگاه تنفس مصنوعی
bedpan        لگن
scalpel        تیغ جراحی
crutch         عصای بیمار
tourniquet  تورنیک/ رگ بند
plaster cast گچ گرفتن
needle          سوزن
cannula        سوند
prescription نسخه
stretcher      برانکارد/ تخت روان
bandage      بانداژ/ پانسمان کردن
dressing      پانسمان

 

عبارات و لغات پزشکی به انگلیسی

جدای از یادگیری تجهیزات پزشکی، شما نیاز دارید تا با یک سری از عبارات و اصلاحات دنیای پزشکی نیز آشنا شوید. این عبارات می توانند تک کلمه ای باشند یا برگرفته از چند کلمه که در نهایت یک معنای کلی را به شما می دهند. یادگیری عبارات می تواند از این لحاظ که شما را در داشتن مکالمات بهتری یاری می کند، مثمر ثمر باشد. در واقع ما نیاز داریم که بتوانیم در شرایط جدیدی نیز که قرار می گیریم، بتوانیم علاوه بر تلفظ صحیح، جملات درستی را نیز ادا نماییم که خود به خوب با یادگیری لغات و عبارات، جمله سازی در زبان انگلیسی را فرا خواهید گرفت، به گرامر انگلیسی و یادگیری زمان های مختلف در زبان انگلیسی آشنا می شوید و در نهایت یک مسیر ایده آل را طی خواهید نمود. در این بخش ما به یک سری کلمه و عبارتی را که در این نوع مکالمات شاید به دردتان بخورد را برایتان تهیه دیده ایم که اشاره به این موضوعات خالی از لطف نیست.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

Chemist’s  -> داروخانه
Pain -> درد
Disease -> بیمار
Ill -> بیمار
sore -> دردناک
Injury -> صدمه
Cut -> بریدگی
Diagnosis -> تشخیص دادن/ تشخیص
Treatment -> مداوا/ درمان
Treat -> درمان کردن
Cure -> معالجه
Injure -> صدمه دیدن
Wound-> زخم
feel ill/ sick -> حال نداشتن/ بیمار بودن
have a headache -> داشتن سردرد
have a pain in your waist -> درد کمر  داشتن
have a temperature -> تب داشتن
feel dizzy -> سرگیجه داشتن
feel weak -> ضعف داشتن
take/ feel your pulse  -> گرفتن یا حس کردن نبض
to discharge ->  ترخیص کردن
ministrations  -> پرستاری
strap -> باندپیچی کردن
to prescribe -> تجویز کردن/ تجویز
to heal  -> خوب شدن
to hospitalize -> بستری شدن
traction -> ارتوپدی
aftercare -> مراقبت های بعدی/ مراقبت های دوره نقاهت
to cure  -> درمان کردن
Ache -> درد
disease -> بیماری
Bruise -> کبودی
Infection -> عفونت
Inflammation -> التهاب
Heart patient -> بیمار قلبی
Convulsions -> تشنج کردن
Flue -> آنفولانزا
Vomit -> استفراغ
Operation -> عمل جراحی
Operating room -> اتاق عمل

 

زبان انگلیسی یکی از ایده آل ترین زبان ها برای یادگیری برای تمامی افراد با هر زبانی است. این زبان می تواند زمینه ساز اتفاقات مثبت در شغل و تحصیلات افراد باشد و از آنها افرادی با مهارت های ویژه بسازد. زبان انگلیسی در استخدام شرکت های معتبر تاثیرات بسزایی دارد و از اولویت های گرفتن نیرو در این شرکت ها محسوب می شود.
اگر شما عزیزان به زبان انگلیسی علاقه مند هستید و یا در کار و تحصیلات خود به آن نیاز دارید، بهتر است در کنار دوره های آموزشی موسسات زبان، خود نیز با داشتن برنامه ریزی های روزانه، مسیر یادگیری را کوتاه و کیفیت یادگیری تان را بیشتر نمایید.

 

البته که شرکت در دوره های آموزشی و داشتن اساتید و راهبران کاربلد بی تاثیر نیست و ما نیز به همین جهت آموزش آنلاین زبان انگلیسی را با روش رامیت به دو شکل آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز و دوره های همیاد انگلیسی برای شما تهیه دیده ایم و در کنار آموزش زبان انگلیسی با ایجاد اپ ARE بستری برنامه ریزی شده را ایجاد نموده ایم تا علاوه بر آموزش مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی با فضایی جمعی، به تقویت مکالمه و مهارت نوشتاری خود پرداخته و در نتیجه با داشتن پارتنرهای انگلیسی هم سطح خود، زبان را به بهترین شکل فرا بگیرید.
داشتن پارتنر هم سطح باعث ایجاد انگیزه در شما می شود و گاهی همین امر به شما کمک می کند تا با شناختی بهتر از مسیری همگانی، مهارت خودتان را به شکل بهتری تقویت نمایید. این فضا به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان بهین دانش قرار می گیرد و بدون نشان دادن مشخصات فردی و شخصی شما می توانید با سایر افراد به مکالمه بپردازید.
این اپ و تمامی دوره های با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی هدایت می شود و اساتید دوره ها همگی از اساتید دوره های راکت انگلیسی هستند که در این زمینه به صورت تخصصی آموزش دیده اند. اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی هستید و مایل به دریافت مشاوره رایگان نیز هستید، می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام نموده و در نهایت اطلاعات کامل و جامع را کسب نمایید. مشاوران ما تمام وقت در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانند با راهبری های خود مسیری هموار را تقدیم شما عزیزان نمایند.