برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 تجهیزات پزشکی به انگلیسی,تجهیزات پزشکی به زبان انگلیسی

تجهیزات پزشکی به انگلیسی یا Medical equipment in English در گفتگوهای افراد متخصص یا غیر متخصص به دلیل کارایی و کاربردی که دارند، مهم هستند. شناخت کلمات زبان انگلیسی، تلفظ صحیح، عبارات مرتبط، زبان بدن و… همگی در کنار هم از شما یک فرد کاربلد در مکالمات و گفتگو های  زبان انگلیسی خواهند ساخت. امروزه بسیاری از رشته های دانشگاهی حتی رشته های علوم انسانی با پزشکی و تجهیزات پزشکی در ارتباط هستند؛ پس یادگیری این لغات خالی از لطف نیست. از هر فرصتی برای یادگیری و افزایش دانش خودتان استفاده کنید این کار در طولانی مدت باعث پیشرفت و افزایش علم شما می شود. یادگیری این لغات باعث افزایش دایره واژگان شما می شود. برای تثبیت کلمات در ذهنتان نیاز است به تکرار مداوم آن ها بپردازید.
ما در این مقاله شما را با انواع واژه های مربوط به تجهیزات پزشکی به زبان انگلیسی آشنا خواهیم نمود و در نهایت از شما می خواهیم که پس از یادگیری لغات آنها را در مکالمات گوناگون با اساتید و همکلاسی هایتان بکار ببرید و سعی کنید که علاوه بر معنی به تلفظ آنها نیز دقت نمایید.

تجهیزات پزشکی به انگلیسی

Medical equipment in English نقش مهمی در تشخیص بیماری و راه های درمانی بیماران دارند. گاها بسیاری از ما در نقش بیمار نیاز به یادگیری این موارد را احساس می کنیم و گاهی نیز در نقش پزشک، پرستار، نیروی خدمه و…! مهم نیست در کدامیک از این نقش ها قرار گرفته اید، کافی است که علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی باشید و خودتان را برای هر گفتگو و قرار گرفتن در هر موقعیتی آماده سازید. زمانی که علاقه مند به یادگیری زبان باشید علاوه بر اینکه از هر فرصتی برای یادگیری استفاده می کنید، به دنبال ایجاد فرصت هم هستید. در این مسیر ما همراه و پشیبان شما هستیم.

  • ابزار جراحی و یا Surgical Instruments:

oxygen mask : ماسک اکسیژن

injection :  آمپول

IV bag :     کیسه سرم

syringe :     سرنگ

syrup :       شربت

capsule :   کپسول

pill :           قرص

anti febrile :  داروی تب بر

tranquilizer : آرامبخش

pain-killer :   مُسکن

cream :     کرم

ointment :    پُماد

eye drops :   قطره چشم

thermometer :  دماسنج

stethoscope :   گوشی (پزشکی)

test tube :    لوله آزمایش

forceps :   پنس

vial :      شیشه دارو یا آمپول

sling :     اسلینگ یا آویز(گاهی برای نگه داشتن سرم و یا ارنج یا پای فرد آسیب دیده نیاز به دستگاه اسلینگ است)

brace :   آتل

Band-Aid :    چسب زخم

medication :   دارو

monitor :    مانیتور/ نمایشگر

ventilator :     دستگاه تنفس مصنوعی

bedpan :       لگن

scalpel  :      تیغ جراحی

crutch  :       عصای بیمار

tourniquet : تورنیک/ رگ بند

plaster cast :  گچ گرفتن

needle :     سوزن

cannula :    سوند

prescription : نسخه

stretcher :     برانکارد/ تخت روان

bandage :     بانداژ/ پانسمان کردن

dressing  :    پانسمان

عبارات و لغات پزشکی به انگلیسی

علاوه بر یادگیری تجهیزات پزشکی، شما نیاز دارید تا با یک سری از عبارات و اصلاحات دنیای پزشکی نیز آشنا شوید. این عبارات می توانند تک کلمه ای باشند یا برگرفته از چند کلمه که در نهایت یک معنای کلی را به شما می دهند. یادگیری عبارات می تواند از این لحاظ که شما را در داشتن مکالمات بهتری یاری کند، مثمر ثمر باشد. در واقع ما نیاز داریم که بتوانیم در شرایط جدیدی نیز که قرار می گیریم، بتوانیم علاوه بر تلفظ صحیح، جملات درستی را نیز ادا نماییم که خود به خود با یادگیری لغات و عبارات، جمله سازی در زبان انگلیسی را فرا خواهید گرفت، به گرامر انگلیسی و یادگیری زمان های مختلف در زبان انگلیسی آشنا می شوید و در نهایت یک مسیر ایده آل را طی خواهید نمود. در این بخش ما یک سری کلمات و عبارتی را که در این نوع مکالمات شاید به دردتان بخورد را برایتان تهیه دیده ایم که اشاره به این موضوعات خالی از لطف نیست.

Chemist’s  -> داروخانه

Pain -> درد

Disease -> بیماری

Ill -> بیمار

sore -> دردناک

Injury -> صدمه

Cut -> بریدگی

Diagnosis -> تشخیص دادن/ تشخیص

Treatment -> مداوا/ درمان

Treat -> درمان کردن

Cure -> معالجه

Injure -> صدمه دیدن

Wound-> زخم

feel ill/ sick -> حال نداشتن/ بیمار بودن

have a headache -> داشتن سردرد

have a pain in your waist -> درد کمر داشتن

have a temperature -> تب داشتن

feel dizzy -> سرگیجه داشتن

feel weak -> ضعف داشتن

take/ feel your pulse  -> گرفتن یا حس کردن نبض

to discharge ->  ترخیص کردن

ministrations  -> پرستاری

strap -> باندپیچی کردن

to prescribe -> تجویز کردن/ تجویز

to heal  -> خوب شدن

to hospitalize -> بستری شدن

traction -> ارتوپدی

aftercare -> مراقبت های بعدی/ مراقبت های دوره نقاهت

to cure  -> درمان کردن

Ache -> درد

disease -> بیماری

Bruise -> کبودی

Infection -> عفونت

Inflammation -> التهاب

Heart patient -> بیمار قلبی

Convulsions -> تشنج کردن

Flue -> آنفولانزا

Vomit -> استفراغ

Operation -> عمل جراحی

Operating room -> اتاق عمل

زبان انگلیسی یکی از ایده آل ترین زبان ها برای یادگیری تمامی افراد با هر زبانی است. این زبان می تواند زمینه ساز اتفاقات مثبت در شغل و تحصیلات افراد باشد و از آنها افرادی با مهارت های ویژه بسازد. زبان انگلیسی در استخدام شرکت های معتبر تاثیرات بسزایی دارد و از اولویت های گرفتن نیرو در این شرکت ها محسوب می شود.
اگر شما عزیزان به زبان انگلیسی علاقه مند هستید و یا در کار و تحصیلات خود به آن نیاز دارید، بهتر است در کنار دوره های آموزشی موسسات زبان، خود نیز با داشتن برنامه ریزی های روزانه، مسیر یادگیری را کوتاه و کیفیت یادگیری تان را بیشتر نمایید.
البته که شرکت در دوره های آموزشی و داشتن اساتید و راهبران کاربلد بی تاثیر نیست و ما نیز به همین جهت آموزش آنلاین زبان انگلیسی را با روش راکت به دو شکل آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز و آموزش انگلیسی در 50 جلسه برای شما عزیزان  تهیه دیده ایم. با روش رامیت در کنار شما علاوه بر آموزش زبان انگلیسی به تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس شما می پردازیم. در دوره ی آموزش زبان انگلیسی رامیت شما به چهار سطح زبان انگلیسی مسلط خواهید شد. و در پایان این دوره شما به راحتی می توانید به درک متون انگلیسی و مکالمه بپردازید. اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی هستید و مایل به دریافت مشاوره رایگان نیز می باشید، می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام نموده و در نهایت اطلاعات کامل و جامع را کسب نمایید. مشاوران ما تمام وقت در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانند با راهبری های خود مسیری هموار را تقدیم شما عزیزان نمایند.